Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:10 08.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема моля спешно запомощнови  
Автор Snuffy (минаващ)
Публикувано06.11.06 18:12



Имам огромен проблем с моя роднина - пие, вече 15 години, като в последните 2-3 г. запоите стават почти ежедневие - лекарите отдават всичко това на проблемите в семейството й, побойте от съпругът й, и опитите за развод в последната година. Средата на септември успяхме да я убедим да постъпи на лечение, първо за депредията и след това за алкохола. Съгласи се и беше в болница за 2 седмици - през това време дори и не помисляше за алкохол, свободно говорехме за този проблем....но от 10 дни /въпреки че трябваше да си взема лекарствата за депредията/, започно отново да пие - най-лошото е че пиенето започво да прераства в агресия - чупи всичко в къщи, бие майка си, сестра си, приписво всичко което тя прави на близките около нея - твърди че майка й е алкохоличка и пие непрекъснато, което не е вярно, нвърди че я пребиват в къщи - и това не е вярно, защото майка й е цялата в синини..кошмар!!! Вчера и днес положението и същото и просто няма изход, тя просто не изтрезнява, за да може спокойно и разумно да се говори с нея. От къде намира пари - не е ясно, кога си купува алкохол и кога го изпива - вероятно докато е сама в къщи...
Много моля дайте някакъв съвет как да се държим с нея, какво да направим - предстоят й дела в края на месеца и съпругът й ще използва всичко това срещу нея, въпреки че той пие много повече от нея, и ще успее да й вземе детето. За мен е ясно, че причината за пиенето е този семеен конфликт, тормоза който е преживяла последните 10 години, но как да й помогнем сега, просто нямам идея. Приемаме всякакви съвети. Благодаря ви.



Тема Re: моля спешно запомощнови [re: Snuffy]  
АвторNekoi (Нерегистриран)
Публикувано06.11.06 19:48



Лошо.
Поне и вземете лекарствата, докато пие да не гълта лекарства. Понякога комбинацията от алкохол и антидепресанти предизвикват именно подобна агресия. И изобщо е вредно и опасно да се смесват алкохол и лекарства.

Пари и алкохол тя винаги ще намира, докато иска да се напива. Ще проси, ще краде и пак ще намери, защото в момента тя е обзета от безумието.

Съвет в момента много трудно се дава - докато е пияна нито с добро, нито със заплахи, нито с проповеди, нито със сила върви да се отнасяте към нея.
Помислете преди като е влизала в запои, как е спирала, какво я е спирало.
В такива моменти понякога близките се чувстват толкова безпомощни, че им идва да убият алкохолика, но все пак не забравяйте, че тя е болен човек.



Тема Твърда любов?нови [re: Snuffy]  
АвторЛeнa (Нерегистриран)
Публикувано07.11.06 17:59



Все едно, че говориш за сестра ми. Да, причината е семеен конфликт - и най вероятно той я е тероризирал, бил, па и изнасилвал (?). Все тая и така да е.

Не й предоставяите възможност да бие майка си / сестра си. Ако така направи отрежете я. Дайте й да разбере, че мъжа и може така да се държи с нея - но вие няма да приемете тя така да се държи с вас.

Бъдете там за нея ако е трезва / или иска да стане трезва. Бъдете там за нея когато е ОК и може да говори с вас. Ако не може - оставете я. Не й се борете да си спечели битките - може би трябва да загуби детето си - преди да се укопити. Може и никога да не се укопити - но единствения й шанс е ако вие дето я обичате не се държите така, че тя да може да продължава по същия начин.

Не е лесно, ЗНАМ.



Тема Re: Твърда любов?нови [re: Лeнa]  
Авторняkoя cи (Нерегистриран)
Публикувано07.11.06 18:23



Е, не. Думи нямам просто. Всякакви хора, всякакви разбирания за помощ.



Тема Re: моля спешно запомощнови [re: Snuffy]  
Автор girasole (усмихната)
Публикувано07.11.06 18:52



Не постилайте дъното на алкохолика ,та да му е по-меко когато падне! От постилането дъното слиза по-надолу. . . .
За съжаление ние сами си падаме на дъното, и едва когато осъзнаеме, че не искаме по-надолу, тогава може да започне процесът на възстановяване.
Или , казваме още ние "Не съм пил/а заради теб, и няма да спра заради теб."
Алкохоликът пие, защото му се пие. Това е . Измислянето на най-различни причини и следствия е един от симптомите на алкохолната болест - отричането.
С две думи - боклука под чергата и главата в пясъка. Време ни трябва на нас алкохолиците, да видиме, че дупето ни е навън.


Така че това, което мога да ви посъветвам е : не се занимавайте с нея, а със себе си, защото хич няма да ви е лесно.
Всеки сам си извървява своя път и колкото и да искате, няма как да изтрезнеете вместо нея.
Успех.



Тема Re: Твърда любов?нови [re: Лeнa]  
Автор .Karata. (минаващ)
Публикувано07.11.06 20:01



Подкрепям Лена - твърдата любов може да изглежда безсърдечна, но няма как иначе да се живее с алкохолик - той или тя постоянно се опитва да се качи на главата на близките си, така, че за мен единственият начин е, както каза Лена да се "отреже" - не е лесно, но пък алкохоликът в края на краищата трябва да понесе отговорнстта за своите действия, защото ако се отнасям снизходително към порока му, то това само ме кара да продължавам да живея в самозаблудата си, че нещата не са толкова зле и че всичко може някак си да се оправи от само себе си. Алкохолизмът със своето присъщи модели на самозаблуда и отричане се влияе и на близките, за които също не е лесно да приемат, че техният роднина или приятел има сериозен проблем, изискващ сериозна помощ...



Тема Re: Твърда любов?нови [re: .Karata.]  
Авторняkoя cи (Нерегистриран)
Публикувано07.11.06 20:19



Принципно - ок, така е. Но според мен в момента тази жена е опасна както за близките си, така и за себе си, затова не бива да се "отреже". Може да посегне на друг, може да си посегне сама. От тук насетне къде отиваме?
Не давам съвет, изказвам мнение.



Тема Re: моля спешно запомощнови [re: girasole]  
Автор Snuffy (минаващ)
Публикувано07.11.06 22:15



Много благодаря на всички ви за изказаните мнения и съвети.
Точно стахът от това че може да посегне на себе си или на бризките си, ме тревожи най-много - просто тя страда ужасно от това че никой не я обича и че е съвсем сама - разбира се това го приказва само когато е пияна - когато е трезва - няма и следа от такова чувство за отхвърленост. Не знам какво я провокира този път да започне да пие след като почти месец не беше пила...просто кошмар. Смятате ли, че консултация с психиатър може да й помогне? Тя е склонна да се лекува и аз искам да използвам този момент, за да я заведем на лекар ..



Тема Re: моля спешно запомощнови [re: Snuffy]  
АвторNekoi (Нерегистриран)
Публикувано07.11.06 22:57



просто тя страда ужасно от това че никой не я обича и че е съвсем сама - разбира се това го приказва само когато е пияна - когато е трезва - няма и следа от такова чувство за отхвърленост. Не знам какво я провокира този път да започне да пие след като почти месец не беше пила...просто кошмар.
--------------

Тя приказва това само, когато е пияна, но го чувства и когато е трезва, само че тогава има задръжки и не го казва. Но тогава от това страшно чувство я боли още повече, много я боли. И затова пие, да намали болката.
Затова и пие отново след като месец е седяла трезва.

Добре е, че е склонна все пак да се лекува. Психиатър би могъл да помогне, но трябва да е много добър.
Не казваш от кой град сте, може би за да запазиш анонимността на жената, но дай жокер поне - София, голям град, по-малък...



Тема Re: моля спешно запомощ [re: Nekoi]  
Автор Snuffy (минаващ)
Публикувано08.11.06 11:59



просто пропуснах - каква анонимност в такива случай - в София сме.
Лошото е, че аз разбирам много добре причината за пиенето - това е развода й в момента, това е чувството че не е обичана от никой - най-вече от родителите си, които са разделени също от години, това че е без работа в момента, но как да започне при тези обстоятелства?? Изобщо цял куп проблеми, които могат да се решат с малко помощ от нейна страна, но.....
Ако познавате добър психиатър моля да ми дадете координате.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.