Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:53 15.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Как да ДОЙДЕ края?нови  
АвторTepи (Нерегистриран)
Публикувано03.11.06 21:59



нАПРАВО ОТКАчАМ.

Тая седмица не пих във вторник. Всеки ден си мисля - утре край. Обикновено това си го мисля сутринта когато ставам с главоболие и и умаломощеност от пиенето придишната вечер.

Тая сутрин пак в такова състояние за първи път ми мина през ума, че тая борба с 'от утре' я карам от точно 3 години ежеденевно! И преди съм я карала - но не ежедневно.

Понеже чат пат спирам за ден за два - вече съм изгубила всякаква вяра в собствените си решения.

Преди една година ходих един път на АА. Не знам дали ще ми помогне. Аз съм в чужбина и хората тука някакси са ми чужди...Може би пак трябва да опитам. Знам, че ми е нужна помпощ но не знам къде / как да я намеря

Не си спомням живота преди пиенето - май бях дете тогава.

Като ида на работа и нещо ме притесни - почвам да си мисля само как по бързо да се откача да си се усамотя с бутилките. Карам бързо у нас да пия - даже един път наскоро се блъснах в друга кола от това бързане.

Най големия ми проблем сега ми е КАК да дойде края? Толкова милиони пъти съм си казвала край и после пак...

Моля кажете ми - как за вас дойде деня в който наистина спряхте...



Тема Re: Как да ДОЙДЕ края?нови [re: Tepи]  
Авторняkoя cи (Нерегистриран)
Публикувано03.11.06 23:07



Много пъти спирах да пия, много пъти се провалях. В един момент имах страхотна работа - перспективна, много добре платена, имах и свобода на действие, струваше ми се, че това е работата за която съм родена.
Една вечер ми се губи абсолютно - колегите ми бяха повикали съпруга ми да ме прибере. На другия ден ми казаха довиждане.



Тема Re: Как да ДОЙДЕ края?нови [re: няkoя cи]  
Авторkris61 (Нерегистриран)
Публикувано04.11.06 06:37



Моя "край"не дойде изведнъж.Един път се напих зверски и повръщах пред шефа си.Не ме изгониха,но ме гледаха на криво.Тогава пак взех "твърдото"решение да не пия повече.Една седмица и след първата ракия себеконтрола ми се изпари."Дъното"ми беше може би когато жена ми отиде при майка си.Пих 2-3 дена.Като излязох от запоя попаднах на АА.Тогава нямаше още форум и т.н.Прочетох една книга на Ошатински.Не си спомням как точно се казваше.Тогава разбрах това,което винаги съм подозирал,но не съм признавал,че съм алкохолик.Отне още известно време за да свикна с тази мисъл.Не беше лесно.Но мисля си,че винаги се почва от неизпиването на оная първа чаша,която винаги ни води в алкохолното безумие.



Тема Re: Как да ДОЙДЕ края?нови [re: kris61]  
Авторняkoя cи (Нерегистриран)
Публикувано04.11.06 22:21



Не, не, моя край не дойде изведнъж също. (А колко пъти съм слушала свекърва ми и девер ми да шепнат на мъжа ми - как още я търпиш тая???) Но си бях казала, че ако загубя поредна работа ще предприема нещо. А след случката с последната наистина се почуствах на дъното.



Тема Re: Как да ДОЙДЕ края?нови [re: няkoя cи]  
Автортepи (Нерегистриран)
Публикувано06.11.06 23:20



Значи да ти кажа почти завиждам на хора дето 'стигнант до дъното' - - ето както ти казваш - имали си чудесни перспективи и една вечер си се издънила - и ти е ясно защо края. Аз също загубих подобна работа - но никои не знаеше защо .... почнах да получавам нервни кризи и един ден сама напуснах. Мина се година, две преди аз самата да свържа, че е било от пиенето.

От кога не пиеш? Как сега ти е работата? Аз сега не искам ГОЛЯМА кариера ако ще ми предостави голями трудности с отказването на алкохола.
Много ти желая добър успех .... и сикам да се присъединя!



Тема Re: Как да ДОЙДЕ края?нови [re: тepи]  
Автор:) (Нерегистриран)
Публикувано06.11.06 23:56



ПРИЯТЕЛИ, ЩЕ ВИ ПОМОЛЯ ДА РЕГИСТРИРАТЕ НИКЪТ СИ!!!





Тема Re: Как да ДОЙДЕ края?нови [re: :)]  
АвторNekoi (Нерегистриран)
Публикувано07.11.06 00:00



Веднъж се опитах да го регистрирам. Оказа се, че бил зает и подобните на него били заети и един куп други усложнения ми се явиха и аз се отказах. В края на краищата - каква е разликата?



Тема Re: Как да ДОЙДЕ края?нови [re: тepи]  
Авторняkoя cи (Нерегистриран)
Публикувано07.11.06 00:04



И аз ти желая успех...щом го искаш, значи можеш - по един или друг начин.
Знаех, че това е моето дъно, записах си час за лекар за след 2 дни (чак тогава лекарката имаше свободен час), запасих се с пиене и заявих у нас, че ще пия дотогава, защото ме е страх от абстиненция - случвало ми се е веднъж.
Жалка картинка.
От 2 месеца и половина не пия, добре ми е и знам, че ще става още по - добре. Работата ми е болна тема - търся, но ще видим кога ще намеря :)
А тук пишат и други хора, които са в чужбина. Там също има алкохолно зависими...
За кариерата не знам, аз сега си мисля, че е най - важно да сме здрави.
А има ли близък човек до теб? Срам ме е да го напиша, но при мен - добре, че беше майка.ю
Щом искаш да се присъединиш, значи си го направила :)



Тема Re: Как да ДОЙДЕ края?нови [re: :)]  
АвторNekoi (Нерегистриран)
Публикувано07.11.06 00:13



Друг е въпросът, че може да се проявява малко повече въображение при измисляне на ника, защото станаха прекалено много тази, онази, зависима, независима, някоя си и т.н.
И не можеш да разбереш дали тази беше онази или онази - тази.
Вярно, че и моят не е много по-различен.

Друго си е ясното Еми, уместното Алки, жужащото Алкажа,
информативното Крис 61, поетичното girasole и дори плашещото ха-р-ракир-р-р-и





Тема Re: Как да ДОЙДЕ края?нови [re: няkoя cи]  
Авторnko (Нерегистриран)
Публикувано07.11.06 08:55



molja, ostawete mi njakakvi koordinati, za da se swyrva s was w 4ata. problema mi e mnogo shoden
blagodarja




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.