Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:06 18.05.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема рядко пиша...  
Авторняkoя cи (Нерегистриран)
Публикувано01.11.06 19:03



Всеки ден чета тук. И преживявам болките и на зависима и на независима...
Искам само за секунда да си излея душата, защото няма пред кого.
Вече 2 месеца и кусур не съм пила алкохол и се чуствам добре, като изключим нервността (тя няма нищо общо с алкохола в моя случай).
Не съм стъпвала скоро на кръчма и не ми се е налагало да се чудя какво да си поръчам със салатата да речем - вода или сок???
Но с мъжа ми ходим на кафе - аз на сок, той на водка с кола - не ме дразни, не ми пречи.
Случка - вчера вечерта - прибира се той от работа пиян след почерпка с колеги. Не беше подходящ момент - имахме да обсъждаме нещо важно. И се сдърпахме разбира се, аз му казах, че алкохола му е размътил мозъка в момента.
Отговор: Аз може да съм подпийнал, но ти си алкохоличка, която се лекува.
Толкова...ужасно се засегнах..дали заради думата "алкохоличка"......
Лекувам се да, нали целта е да не пия и да съм добре и семейството ми да е добре.
Защо се засегнах? Защото аз не мога да си позволя да пия по простата причина, че не мога да пия нормално?
Защото той е нормален човек, а аз някаква болна...не знам каква?
А защо той ми го каза след като знае, че ще ме засегне? Защото наистина алкохола му е бил размътил мозъка?
И защо от вчера това изречение не ми излиза от ума?
Не знам.



Тема poznato mi eнови [re: няkoя cи]  
Авторzavisima (Нерегистриран)
Публикувано01.11.06 20:55



по-долу съм пуснала постинг за Изхода.бившето ми гадже пие по бутила на вечер но не му личи.аз пия доста по малко,но ненормално.излагах го постоянно,той мен никога.
чвно ние наистина сме алкохолно болни



Тема Re: рядко пиша...нови [re: няkoя cи]  
АвторNekoi (Нерегистриран)
Публикувано01.11.06 21:39



Казал го е, защото е бил пиян и защото е искал да те обиди. И е успял.
Ако думата алкохоличка те плаши и обижда, замени я със зависима или кажи "имам проблем с алкохола" в края на краищата думите не са най-важното, макар че дума дупка прави.

Моят съвет е да не трупаш обидата в себе си, а в удобен момент да поговориш с мъжа ти.
Да му кажеш, че си останала обидена и обидата продължава да те трови. Да го попиташ, той смята ли, че правиш лошо като се лекуваш или според него е по-добре да продължаваш както преди. Ессетвено, че той предпочита да се лекуваш и изобщо да вземеш мерки.
Да го попиташ, щом смята, че правиш добре, защо се е опитал да те обиди с това, че правиш нещо добро за себе си и за семейството.
Попитай го според него коя е точната дума за твоя проблем и как да го наричате занапред и двамата този проблем.
Изобщо някакъв такъв разговор проведи.
Като цяло хората приемат алкохолизмът за срамна болест и винаги някои ще я приемат за такава и затова винаги ще трябва да се обяснява, където има смисъл да се обяснява.
Както например между членовете на едно семейство.



Тема Re: рядко пиша...нови [re: няkoя cи]  
Авторaлkи (Нерегистриран)
Публикувано01.11.06 22:40



ОБЪРНИ ДРУГАТА БУЗА!!!



Дадохме си сметка, че вероятно хората, които ни причиняваха зло, са духовно болни. Въпреки че не харесвахме симптомите им и въздействието им върху нас, те, както и самите ние, бяха болни. Помолих-ме Бог да ни помогне да проявим към тях толерантността, състраданието и търпението, който с готовност бихме проявили към някои болен приятел. Когато някои ни обиждаше, ние си казвахме: "Това е един болен човек. Как бих могъл да му помогна? Нека Бог ме предпази от гняв. Нека бъде Твоята воля."



Тема Re: рядко пиша...нови [re: aлkи]  
Авторняkoя cи (Нерегистриран)
Публикувано02.11.06 00:07



Аз още не съм стигнала дотам да разбера това

..но ще дойде и този момент.



Тема Re: рядко пиша...нови [re: Nekoi]  
Авторняkoя cи (Нерегистриран)
Публикувано02.11.06 00:10



Това мисля да направя, но утре...защото днес мъжа ми има рожден ден и не е момента за такива разговори.
Между другото се върнах от кръчма току-що..пих айрян и ми хареса много, чак ми става смешно.



Тема Re: poznato mi eнови [re: zavisima]  
Авторняkoя cи (Нерегистриран)
Публикувано02.11.06 00:17



Да, много пъти съм го излагала. Но накрая си признах проблема.



Тема Re: рядко пиша...нови [re: няkoя cи]  
АвторNekoi (Нерегистриран)
Публикувано02.11.06 00:19



Е, разбира се, че на рождения ден няма да водите такива разговори.
И утре е ден.
И айрянът е напитка





Тема Re: рядко пиша...нови [re: няkoя cи]  
Авторkris61 (Нерегистриран)
Публикувано02.11.06 06:15



Мене жена ми редовно ми ги говори тези работи.
"Алкохолик!Син на алкохолик.Боклук!"и т.н.Макар и да твърди,че ми е простила май никога няма да може.
"Ти забрави ли как се наливаше по цял ден докато аз се трепех"
Абе въобще с пиене или не нещата не вървят между нас.
Аз лесно се вързвам на тези приказки и изпадам в ярост.
Вчера чак се сбихме.Явно нищо не се е променило дори след 19 месеца трезвеност.
Освен разбира се,че не пия.
Ще взема най-накрая да се разведа...То и без това на там отиват работите...



Тема Re: рядко пиша...нови [re: kris61]  
Авторgirasole (Нерегистриран)
Публикувано02.11.06 08:34



Много от нашите близки , които са изтърпяли какво ли не, докато пиехме, сега не могат да ни приемат трезви. . . Те също са болни, но не осъзнават че се нуждаят от лечение. Нали не те са пиели и правили простотии? Но съзависимостта е коварна болест, и мисля че всеки би трябвало да вземе мерки. Един от симптомите е отричането, също като при нас. Те отричат да имат проблеми, нали са 100% жертви? Жалко за алкохолика, който е спрял да пие , но семейството му си остава лудо и болно. Желая ти успех и търпение.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.