Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:51 01.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Тема кодиране  
Авторpaли (Нерегистриран)
Публикувано29.10.06 09:59



Предлагат ми "кодиране" като последен шанс да спра.Някой подлагал ли се е?Преди го практикуваха на 4-ти километър.Не знам,звучи ми страшничко.С инжекция вкарват някакъв препарат,който се разгражда в тялото за 3 месеца,но ако през това време пийнеш дори глътка,рискуваш да получиш масивен инфаркт,или инсулт.



Тема да идват танковете!!!нови [re: paли]  
Авторaлkaжa (Нерегистриран)
Публикувано29.10.06 10:11



АКО СЯ НЯКОЙ РЕВНЕ В ДИРА - "О! ПОМОЩ, КАКВО ДА ПРАВЯ ?.." ТО ЩЕ СЕ ПОКАЖАТ 5-10 ЧЕТЯЩИ/ПИШЕЩИ ДА ПОМАГАТ. И САМО ЗА 1 ЧАС ЩЕ ИМА ПОНЕ 10 МНЕНИЯ :) СИГУРНА СЪМ (y) ЩЕ ПОЧНЕМ ДА СЕ НАДПРЕВАРВАМЕ КОЙ ПРЪВ ДА ОТГОВОРИ, ВЪПРОС НА СПАСЯВАНЕ НА ЧОВЕШКИ ЖИВОТ!

[10:05:57]каза: ИМА ВЕЧЕ ЕДИН ЗА СПАСЯВАНЕ, ПО СКОРО ЗА ВРЪЗВАНЕ

[10:06:07] каза: И АЗ СЕ ЮРНАХ ДА МУ ПОСТНА НЕЩО ПО СЛУЧАЯ

[10:06:29] каза: В ДИРА ЛИ?

[10:07:20] каза: ДА

[10:07:47] каза: С инжекция вкарват някакъв препарат,който се разгражда в тялото за 3 месеца,но ако през това време пийнеш дори глътка,рискуваш да получиш масивен инфаркт,или инсулт.

МАЛИИ - УЖАС..

[10:08:25] каза: А ПИЙ ДЕ.. ЕЙ НА ТОВА МУ СЕ ВИКА ЛЕЧЕНИЕ ВСЕ ЕДНО - НЕКА ИДВАТ ТАНКОВЕТЕ



Тема Re:нови [re: aлkaжa]  
Авторaлkaжa (Нерегистриран)
Публикувано29.10.06 10:16



Помоли лекаря да му каже цялата истина и най-сетне я узна. Според мнението на лекаря случаят му бе безнадежен; никога нямаше да си възвърне полужението в обществото и ако искаше да живее достатъчно дълго, трябваше да се остави да го заключат или да си наеме телохранител. Това бе менението на големия лекар.

Но този човек е все още жив и е свободен човек. Не се нуждае от телохранител и не е под ключ. Може да отиде където иска на този свят, където могат да отидат други свободни хора, без да се страхува от катастрофа, при условия, че продължава да спазва едно просто правило на поведение.

Някои от нашите читатели алкохолици може би мислят, че могат да се справят без духовна помощ. Нека ви разкажем за края на разговора между нашия приятел и неговия лекар.

Докторът каза: “Имате психиката на хроничен алкохолик. Не съм виждал дори един единствен случай на възстановяване, когато психиката е променена до такава степен, до каквато е променена вашата.” Приятелят ни си помисли, че вратите на ада се затварят с трясък зад гърба му.

Той каза на лекаря, “Няма ли изключения?”

“Да”, отговори лекарят, “има. Винаги е имало изключения за случаи като вашия. Тук-там понякога алкохолиците се сдобиват с това, което се нарича духовен опит. За мен това са уникални случаи. Наподобяват по характер силните емоционални сътресения и пренастройки. Идеите, емоциите и поведението, които преди са били движещи сили в живота на тези хора, изведнъж са отстранени и напълно нови схващания и мотиви започват да ги управляват. Всъщност аз се опитвах да възпроизведа някои подобни емоционални пренастройки у вас. При доста хора методите, които прилагам, се оказват успешни, но никога не съм постигал успех при алкохолици от вашия тип.”



Тема Re: кодираненови [re: paли]  
Авторgirasole (Нерегистриран)
Публикувано29.10.06 10:28



Преди две години бях на детокс в болница.И на мен ми казаха, че това е последния ми шанс. Само че докато си лежах и гледах тъпо системата забучена в ръката ми, слушах "лежащите" момчета. Някак си бяха успяли да пият въпреки импланта. Като Руска рулетка!
И тогава разбрах, че НЯМА КАКВО ДА МЕ СПРЕ ако искам да пия. Както и когато реших да спра да пия. Аз съм тази, която решава. Еспералът много отдавна не се използва в "белите" страни. Ако искаш- пробвай. Има ли какво да те спре?
Все пак - ако си решил, пробвай първо Програмата. Освен че действа, не ти режат нищо.


Единствене желанието да пийнеш. Успех.



Тема Re: кодираненови [re: paли]  
Автор Eми® (Ентусиастка!)
Публикувано29.10.06 17:00



Може да прочетеш ако искаш първо тук:



и после да помислиш дали е "последен шанс..."?

"Еспералът (химичното му название е Дисулфирам) не е лекарство против алкохолизма.
В много страни по света изобщо е забранен. Датчаните, които първи са открили аверсионното (отхвърлящо) действие на Дисулфирама, никога не са допускали при тях да се употребява под формата на имплантант. По-безопасно е да се приема през устата под названието Антикол.

Еспералът действа най-вече като плашило. Алкохоликът с имплантиран есперал не пие, защото се страхува от шока (влизането в химическа реакция на алкохола с Дисулфирама).
От психологична гледна точка животът в непрекъснат страх не е много привлекателен.
А освен това след изтичането на няколко или няколко десетки „сухи“ месеца, по правило следва внезапно и дългоочаквано връщане към пиенето.

Ние предлагаме лечение, опиращо се на признаването на безсилието спрямо алкохола, и терапия, насочена към промяна на досегашния начин на живот. Пациентът трябва не да се страхува от алкохола, а съзнателно и отговорно да избере живот във въздържание. За това служи програмата на Дванадесетте стъпки на АА и помага спонсорът и активното участие в движението на АА, а също така и различните форми на постоянна и незабавна поддържаща психотерапия. На човек, който ще здравее по този начин, средства като есперал и дори Антикол изобщо няма да му бъдат необходими."


Лично аз не бих се навила...

Редактирано от Eми® на 29.10.06 17:07.



Тема Re: кодираненови [re: paли]  
Авторняkoя cи (Нерегистриран)
Публикувано01.11.06 19:16



На мен ми слагат ваксина, но никой не е използвал "кодиране" или "краен начин"или каквото там беше. Подписвам се, че съм запозната с рисковете - инфаркт, инсулт - ако пия. Но в никакъв случай не смятам, че всичко това действа психологически - заради страха.
Много съм разстроена в момента и се изразявам като първолак.
За себе си мога да кажа, че след ваксината не ми се пие въобще....преди нея съм имала няколко опита за спиране на алкохола.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.