Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:27 17.05.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Как се чувствате като видите алкохол?нови  
Автор Eми® (Ентусиастка!)
Публикувано09.10.06 12:19



Вчера, като пазарувах в супера, попаднах на акция за разпродажба на алкохол. Имаше опашка на касите и бях застанала точно срещу бутилките. Обикновено като пазарувам, избягвам да се зазяпвам в щандовете с алкохола, но в ситуацията, в която се намирах, беше неизбежно да не гледам на там…

Опашката вървеше бавно, щото народа се запасяваше с бутилки, като че ли настъпва края на света, а пък аз докато ги гледах, ми беше безразлично. Експериментът ми с гледането на бутилките, марките и цените продължи около 10 минути… Никакъв интерес не се появи в мен, даже по едно време почна да ми се повдига, само при мисълта за алкохол!

Странна работа, ако бях преди 6 месеца в тоя магазин, със сигурност щях да пазарувам яко алкохол (с 30% намаление) – да се запася за един месец напред, а днес и без пари да ми го дават – не искам.



Та се замислих и при вас ли е така?
Като видите алкохол – какви чувства изпитвате?
Какви мисли се въртят в главата ви?



Тема Re: Как се чувствате като видите алкохол?нови [re: Eми®]  
АвторNezavisima (Нерегистриран)
Публикувано09.10.06 12:36



Zdrasti,Emi!
Produljavam s "eksperimenta",za sega po4ti uspe6no/v subota ve4er izpih 2-3 glutki ot kokteila na gadjeto mi-Mohjito/,no ne mi se pie kato cialo.I trepereneto namaliava ve4e i koncentraciata mi e po-dobre....I dnes niama da pia-makar da produljavat nervnite i napregnati dni v rabota.
A za butilkite alkohol v magazina-kato vidia raftovete s alkohol ne mi se pripiva,ne me izku6avat,no use6tam,4e zadurjam pogleda si po-dulgo tam,ot kolkoto na vsqko drugo miasto v magazina,use6tam,4e ne6to siaka6 podsuznatelno me tegli natam-moje bi uvredenia mi mozuk,no ne izpitvam suznatelno jelanie da se naredia i da si kupia to4no alkohol,ne se nalaga da se "boria" s tova 4uvstvo...Pone za sega...
Budi zdrava,usmihnata i nai-ve4e trezva!





Тема Re: Как се чувствате като видите алкохол?нови [re: Nezavisima]  
Автор Eми® (Ентусиастка!)
Публикувано09.10.06 14:23



Радвам се, че си по-добре



2-3 глътки казваш....
Пази се от такива "експерименти", спокойно можеше да минеш и без тях, нали?
Вероятността да се подхлъзнеш първите дни, след като спреш да пиеш е голяма.
По-добре не си играй с огъня. Все някой път ще се опариш.

Аз така се заблуждавах доста дълго време. Преди година като спирах, ми се случваше да се спра на "дозата", която си бях определила, но това е толкова измамно - уж контролирам пиенето, а следващия път "разпусках", за "награда", че виждаш ли - аз мога да устискам, когато реша.

"use6tam,4e ne6to siaka6 podsuznatelno me tegli natam..."
Това усещане ми е до болка познато. Беше се запечатило в подсъзнанието ми от много години алкохолен стаж… Преди просто не можех да се въздържам като видя алкохол. Спонтанно ми се искаше да си пийна и го правех - винаги, при първа възможност!

А сега, не само че съзнателно не искам да го правя, ами и подсъзнанието ми се е променило. Такова облекчение изпитах като излязох от магазина, защото сърцето ми дори за миг не трепна пред алкохола. Никакви колебания, раздвоения не се появиха в мен. Почувствах се свободна. Все едно гледах нещо, което никога не ме е вълнувало. Просто вече не ме изкушава.



Тема Re: Как се чувствате като видите алкохол? [re: Eми®]  
АвторNezavisima (Нерегистриран)
Публикувано09.10.06 15:25



Prava si,absoljutno si prava!Ne biva6e da si pravia tozi "eksperiment"-rano mi be6e i mi e rano i sega da izlizam po zavedeniata i to takiva-v koito se pie "zaduljitelno",za6toto kato znaeh,4e 6te izlizam cial den se navivah,4e niama da pia,razigravah si hilqdi puti momenta s poru4vaneto v glavata i kak si poru4vam bezalkoholen kokteil i kato doide momenta edvam se spriah da ne si poru4am malka vodka,no puk za smetka na tova ne se sturpiah da ne si piina malko ot 4ujdoto pitie i bez malko pak da se "otpri6tia" i da po4na da nalivam vodka sled vodka.....
Za butilkite alkohol se se6tam i drugo-predi da izlqza v subota ve4er minah pokrai magazin samo za alkohol i mi mina prez uma da si vzema edna butil4ica 200 grama ,da se "podkrepia" predi kluba,kakto mnogo puti sum pravia...vsu6tnost po4it vinagi kato sum hodila na takiva mesta...kato umopomra4ena vlqzoh vuv vuprosnia magazin i s posledni sili si kupih edna duvka..zna4i izlugah,4e ne me vle4e v posta si tuka,sega go osuznavam...Vle4e me i o6te kak...bolnia mi mozuk i du6a....
Emi,mnogo pla4a naposleduk,ot muhata pravia slon..kato 4e li na puk nqkoi se podigrava s mene i postoqnno mi se slu4vat nqkakvi gadosti v poslednite nqkolko dni-vse edno nqkoi mi vika "ne moje6 bez piene da se prebori6,slaba si,gadno ti e,ako piine6-6te ti stane po-dobre i nqma da pla4e6".....Imam 4uvstvoto,4e Nqkoi mi pra6ta izpitaniice sled izpitaniice ,sqka6 za da slomi voliata mi i da mi dokaje,4e ni6to ne zavisi ot men....Ohhh........dali 6te izdurja i dnes bez piene....?!?



Тема Re: Как се чувствате като видите алкохол?нови [re: Nezavisima]  
Автор Eми® (Ентусиастка!)
Публикувано09.10.06 16:29



Нормално е да си раздразнителна и "от мухата да правиш слон"



При мен първите 2 седмици настроенията ми се меняха през 5 минути – от едната крайност в другата. Ту ми се ревеше, ту ми беше смешно… Често се паникьосвах без причина. Непредсказуема бях!

За това сега е най-важно да трупаш време, трезво време, защото докато се чистиш от токсините, не си в състояние да мислиш адекватно. Даже да не усещаш в момента, че е така, това е самата истина…
Чак след месец, дай Боже да се задържиш трезва, ще ме разбереш за какво ти говоря сега.

А тези дни – умната!
Не се тествай дали ще устоиш на изкушенията или няма. Гледай да ги избягваш или поне да отлагаш подобни алкохолни срещи за “друг път”.

Аз така лека полека в началото “отлагах”. Като ме поканят приятели, казвах – “айде не днес, много съм заета…. Да се разберем другата седмица.” После пак така… и чак след 3-тия месец се срещнах с някои нормални пиячи в заведение. Имам предвид хора, дето пият по 1-2 питиета и толкоз. Издържах тогава на 2 кока-коли, но ми беше едно никакво - нервно, неспокойно… тъпо и скучно.

Сега вече не е така. Преди малко се върнах от обяд. Двама от шефовете ме поканиха в един ресторант – да говорим служебно… нямаше как да откажа.
Поръчаха бяло вино, сложиха чаша пред мен… а аз си поръчах пепси с обяда, най-спокойно! И така, никой не ме пита защо не искам да пия, нито се обидиха хората, нито с нещо показаха, че ме “подозират” и всичко мина добре, държах се съвсем естествено и уверено.

Установих, че алкохолът не ме вълнува вече, не ми прави впечатление, че другите пият, а пък аз не. Не се подразних изобщо и с нищо не ми се промени обичайното настроение - значи вече не ми липсва!



Тема Re: Как се чувствате като видите алкохол?нови [re: Eми®]  
Автор Maлkaтa (непознат )
Публикувано15.10.06 17:04



Emi, ti naistina si prekrasna! Vazhistavam ti se i za men ti si mnogo po-stojnosten 4ovek ot stotizi "nezavisimi" momicheta na tvojata vazrast. Tolkova e hubavo, che vdahva6 uverenost v tezi, koito se opitvat da te posledvat, no vse oste sa mnogo slabi. Poghelavam ti mnogo ljubov, zdrave i uspeh. Njakoi den sigurno 6te ti razkagha mojata istoria - az lichno ne sam zavisima, no tova, koeto preghivjah be6e poveche ot ko6mar! Ne iskam dori i da si spomnjam za tova, gledam v badesteto

i transliram ljubov kam vsichki - ne samo kam tezi, koito sa mili, neghni i dobri, no i kam tezi, koito oste ne sa namerili sebe si!



Тема Re: Как се чувствате като видите алкохол?нови [re: Maлkaтa]  
Автор Eми® (Ентусиастка!)
Публикувано15.10.06 18:17



Малката, благодаря ти за милите думи

да ти се връща и на теб с обич!

Наистина е много хубаво да се чувстваш уверен, да вдъхваш сили и кураж на другите, да живееш в трезвост, да преоткриваш света, в който живееш, да се изграждаш отново! Страхотно е!!!

От сърце го пожелавам на всички, да могат да го направят и изживеят.
Да успеят теглят чертата и да действат на чисто!


6 месеца писах всеки ден в този клуб:

потърсих разбиране - намерих

питах за помощ - получих

с желание и готовност споделях какво правя, за да помогна от сърце на някой друг, да намери сили и надежда да последва примера ми, и да повярва, че има спасение, защото при мен наистина се получи и за това съм безкрайно щастлива и благодарна на всички в клуба!

Така е - втори живот живея и миналото ми остава в някакъв далечен лош живот, в мъглата..., който за нищо на света не бих допуснала пак да ми се случи!

Повярвайте, че наистина е възможно и не отлагайте за утре!
Има само днес - изживейте го пълноценно!

Поздрави и успех!
Еми



Тема Re: Как се чувствате като видите алкохол?нови [re: Eми®]  
АвторLady V (Нерегистриран)
Публикувано16.10.06 15:59



Ах, този прост народ! Добре, че ти си извисена! Не знам дали си сънувала, но такива акции не съм виждала. Пък и не ми прави впечатление. Но като чуя твоите разсъждения, при положение че допреди месеци беше една от нас, ми се повръща.



Тема Re: Как се чувствате като видите алкохол?нови [re: Lady V]  
АвторNekoi (Нерегистриран)
Публикувано16.10.06 18:10



Ей, Лейди, ама ти голямо повръщане му хвърли днес. В онзи пост ще повръщаш, в този пак. Да не ти се повръща от нещо друго?


И аз не бях чувал за такива акции и се учудих.
Напоследък на сбирките идва един човек, който е живял в чужбина. Той каза, че и там имало такива разпродажби на застоял алкохол. Не съм го питал точно в коя чужбина е живял защото ние не се разпитваме на сбирките, всеки казва само това, което той реши, че е нужно да каже.
Само схванах, че е живял в някоя англоговоряща чужбина, защото вмъкна една две английски думи в разказа си.

И не си права, че допреди месеци Еми е била една от нас. Ами тя и сега си една от нас. Защото: веднъж алкохолик, цял живот алкохолик.



Тема Re: Как се чувствате като видите алкохол?нови [re: Eми®]  
АвторИвo (Нерегистриран)
Публикувано22.10.06 19:00



Здравейте. Първи пост ми е в подобен форум. Та направо по въпроса. Не пия от 4 години и 6 месеца. И до ден днешен се напрягам като видя алкохол в някакъв предлагащ ми се вид. Пулса ми се ускорява, става ми топло , изправям рамене , леко се изпотявам. Мисля че ми се дига адреналина. Ще си позволя съвет, избягвай всякакви подобни експерименти, всяка мисъл че можеш да спечелиш някаква схватка с алкохола е опасна , много опасна.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.