Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:35 25.05.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Утре правя годинка!нови  
АвторCпac (Нерегистриран)
Публикувано05.09.06 21:08



Знаете за каква годинка става дума.... няма да имам нужда от прощъпалник


А дали ще я направя?! Можете да се обзаложите! Устисках 364 дни, ще издържа един още.
Е, ако не я направя по други причини е друг въпрос!
Рапортувам: нямам мераци за пиячка, това добре
Сега лошото - остана обаче оная нервност, раздразнителност, лесно палене и избухване по незначителни поводи от последните години накисване. Живота е прекрасен, но пак както преди мога да убия човек за отнето предимство на светофар. Сега по-лесно подтискам тези изблици, но ме е страх.
Май без лекар няма да се мине...



Тема Re: Утре правя годинка!нови [re: Cпac]  
Авторgogo (Нерегистриран)
Публикувано05.09.06 21:23



Май без лекар няма да се мине...

Няма лошо Спасе. И аз минах от там. Видях добри неща от тях. Що и ти да не получиш малко подкрепа.

Аааа, и честита годинка.





Тема честито, ама за лекарянови [re: Cпac]  
Авторaлkaжa (Нерегистриран)
Публикувано05.09.06 22:04



като правех годинката сухота /след 11г. пиене/, преди двайсе дена.
бях на връщане от планината. побягнах там, защото исках там да намеря спокойствие и да разбера откъде тази нервност и кофти настроение.
три дена сам. с палатка.
тръгнах да се връщам. мислех за психиатър, щото в гората не намерих отговор.
слязох от пътеката по асфалта. беше по обед. жега и не ми се вървеше повече. и краката ми почнаха да се набиват. махнах на стоп, да ме закарат до съседния град. качи ме една уазка. вътре трима - шофьор, човек до него и човек отзад. седнах отзаде. човекът пред мен се обърна, подаде ми бутилка с жълта течност и ми каза - пийни една ракия.
аз - не пия.
той - защо?
аз - защото съм алкохолик /защо го казах на непознат - не знам/.
той - облещи се и се обърна напред. после пак се обърна към мене. после пак напред. после пак към мене.
тогава видях, че е пиян.
той видя, че не го базикам. че говоря за себе си.
той - защо си мислиш така?
аз - защото сега като пийна и може с години да не спра и т.н.
пак аз - пък вече една година не съм пил абсолютно никакъв алкохол.
той - знаеш ли, че аз бях спрял напълно алкохола за една година и стигнах до психиатрията.
аз /заинтересувано/ - защо?
той - стана ми още по-зле и почти се побърках. натисна ме страх от хора и кръчми. отидох на психиатър. започнахме терапия.
аз - каква терапия?
той - излизахме заедно по кръчмите и си заръчвахме по едно пиене.
аз - и..
той - ами оправих се!

човекът беше пиян в дванайсе на обед.
обаче нямаше никакви проблеми.
като слизах ми препоръча да си пия спокойно и да не си мисля глупости.

докато чаках автобус вече реших, че няма нужда да ходя на лекар, за да се излекувам по този начин.
обаче - какво да правя



влязох в нета и за първи път написах в гугъла - анонимни алкохолици.
после еми, йошко, 12-те стъпки.
засега мерси от психиатърско лечение.
продължавам да не пия и ми е все по-малко зор.

поздравления за тази година спасе! а сега накъде?



Тема Re: Утре правя годинка!нови [re: Cпac]  
АвторNekoi (Нерегистриран)
Публикувано05.09.06 23:41



След 18 минути става утре, така че - честита ти годинка!





Тема Chestito ama da razberesh koi si si e cherentroudнови [re: aлkaжa]  
Автор Lodez (непознат)
Публикувано06.09.06 00:16



Zdraveite Rojdenitci,do godina do amina,
mislia si che tsiala godina ste se borili sistemno sus tazi mania -smurtonoska i znaete veche kakvo znachi metod i praktikouvaneto mou,razbira se vseki spored svoia si organizum , eh zasega e vse oshte priasno polojenie..no puk si e i vse pak niakakva svurshena rabota....oupora.
Mislia si i che prez mokrite godini..izgoubvame sebe si za da zbravim tova koeto neobichame v nas ili nemojem da realizirame, zashtoto neshto neobichame i v drougite i v obshtestvoto sushto taka, ta sega vsushtnost idva nai strahotnata avantura v jivota na choveka ,da se choue ,da se razbere ,da si nameri sushtnosta i da trugne kum svobodata ,koeto razbira se e otnositelno spriamo machkashtata mashina na obshtestvenoto prostranstvo no zatova puk ni ostava lichnoto a puk to ,ako go otrabotim moje da bude shtedro i obichashto,davashto i priemshto...bez pulna izolatsia ,bez gniav...Ima si yoga ,groupovi terapii po tema a sushto taka tezi problemi mogat da se rabotiat i v AA ,koeto puk gi pravi po dinamichni i evoliouirashti...No kakto vinagi vsichko opira do lichnoto reshenie i v nachaloto e sushtata rabota muka i troud ejedneven ...mislish che kato si promenish navitsite ,avtomatizmite i refleksite oumirash ama ne e taka...vrementse i den sled den .Chovek si ima i rabotata i vsichko tam koeto si "ima" ili si niama no e vse edno kakvoto i da e kogato mou e svetnalo che doushata mou iska da mou e iasno,harmonichno i chestno...mai droug izhod niama...





Тема Re: Утре правя годинка!нови [re: Cпac]  
Автор Eми® (Ентусиастка!)
Публикувано06.09.06 01:27



А честито и от мен!!!



"Май без лекар няма да се мине... "
Що тъй, Спасе?!? Има сбирки, стъпки... Що не пробваш АА?
Пък лекаря може и да се размине, а?





Тема Да ти е харлия!нови [re: Cпac]  
Автор aлkи (Веселяк!!! :))
Публикувано06.09.06 03:21



Браво Спасе; Да ти е честита едногодишнината - свобода от алкохола!!!



Явно е да си забелязал, че преодоляването на алкохола е самото начало на възстановяването на алкохолизмът - "алкохолът е в ботилки"!!!

Рапортувам: нямам мераци за пиячка, това добре
Сега лошото - остана обаче оная нервност, раздразнителност, лесно палене и избухване по незначителни поводи от последните години накисване. Живота е прекрасен, но пак както преди мога да убия човек за отнето предимство на светофар. Сега по-лесно подтискам тези изблици, но ме е страх.


Слушай пич, ако си пълен с мънгизи, пожелавам ти с мерак да ги пръскаш по психолози. Иначе, от сърце ти пожелавам да се хванеш на работа по 12-те Стъпки.

Да живееш лесно е много трудно!

Тема Re: Утре правя годинка!нови [re: Cпac]  
Автор:) (Нерегистриран)
Публикувано06.09.06 07:40



Здравейте Рожденитци,до година до амина,
мисля си че цяла година сте се борили системно със тази мания -смъртоноска и знаете вече какво значи метод и практикуването му,разбира се всеки според своя си организъм , ех засега е все още прясно полужение..но пък си е и все пак някаква свършена работа....упора.
Мисля си и че през мокрите години..изгубваме себе си за да забравим това което необичаме в нас или неможем да реализираме, защото нещо необичаме и в другите и в обществото също така, та сега всъщност идва най страхотната авантюра в живота на човека ,да се чуе ,да се разбере ,да си намери същноста и да тръгне към свободата ,което разбира се е относително спрямо мачкъщата машина на общественото пространство но затова пък ни остава личното а пък то ,ако го отработим може да бъде щедро и обичащо,даващо и приемащо...без пълна изолация ,без гняв...Има си йога ,групови терапии по тема а също така тези проблеми могат да се работят и в АА ,което пък ги прави по динамични и еволиоциращи...Но както винаги всичко опира до личното решение и в началото е същата работа мъка и труд ежедневен ...мислиш че като си промениш навиците ,автоматизмите и рефлексите умираш, ама не е така...временце и ден след ден .Човек си има и работата и всичко там което си "има" или си няма, но е все едно каквото и да е когато му е светнало че душата му иска да му е ясно,хармонично и честно...май друг изход няма...





Тема Re: Да ти е харлия!нови [re: aлkи]  
Автор Eми® (Ентусиастка!)
Публикувано06.09.06 09:40



"Сега по-лесно подтискам тези изблици, но ме е страх."

Не е добре да се подтиска човек, Спасе! Натрупването на негативни чувства, в един момент "прелива" и избива в нежелани емоции, меко казано.

Е за туй има 12 стъпки - да се научиме как да живеем - без гняв, страх и "подтискане на изблицици", защото алкохолът е само симптом, под него остават други проблеми на характера и психиката ("оная нервност, раздразнителност, лесно палене и избухване по незначителни поводи") и тях трябва да оправяме!


Усвоиш ли изкуството да прилагаш духовните принципи и практики на хиляди алкохолици от цял свят, работейки по Програмата на АА, ще видиш, че и през ум няма да ти минава да убиеш човек за отнето предимство на светофар. И тогава ще можеш да кажеш, че животът наистина е прекрасен!
Направи си този подарък Спасе, послучай първата ти годинка трезвеност, пък догодина живот и здраве на 6.09 пак рапортувай, сам ще видиш промяната, когато се освободиш от духа на алкохола и го замениш с .... ти ще ни разкажеш с какво?

Редактирано от Eми® на 06.09.06 09:54.



Тема Re: Утре правя годинка! [re: Cпac]  
АвторCпac (Нерегистриран)
Публикувано06.09.06 20:28



Благодаря за добрите пожелания и думи!


Повечето ме съветвате да се обърна към програмата на АА за оставащите проблеми. Мисля, че ще е трудно при положение, че не се съгласявам по принцип с някои неща - не признавам да съм алкохолик след толкова сухо време зад мен и толкова инат и увереност пред мен. Всъщност не признавам да съм безсилен пред алкохола. Това май обезсмисля понататъшни стъпки в тази посока.
Страхувам се само от лекар, адвокат и поп. Всички останали нещастия на този свят ни водят при тях, така че не ги споменавам. От Бог не се страхувам, ако ми изпрати той нещо значи съм си го заслужил.
Ще чета, ще ползвам хомеопатични средства и като крайна мярка - психолог или направо психиатър но назад не се връщам!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.