Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:07 24.09.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: Утре правя годинка!нови [re: Kpoмид]  
Автор Eми®aa (Ентусиастка)
Публикувано29.09.10 09:29



Честито и от мен!

Много се радвам за теб.
Аз помня много добре за първата ти годинка.
Как минаха цели 5?



Тема Я-а-а, те станаха шест!!нови [re: Eми®aa]  
Автор Kpoмид (червен)
Публикувано10.09.11 19:29



А аз за малко да забравя за тази годишнина.
И хубави, и лоши неща се случват, но времето върви, а пък аз все така съм сух като барут

Интересно, аз приех живота без алкохол, но има хора, които си ме гледат странно, колчем стане дума за това. Те не го приемат за нормално. Майната им, там закъдето те са тръгнали, аз съм бил мнооого отдавна и не мисля да се връщам.
Пожелавам ви успех и на вас!



Тема Re: Я-а-а, те станаха шест!!нови [re: Kpoмид]  
Автор Xapakиpи ((минаващ))
Публикувано12.09.11 08:26




Честит празник!
Спокойствие, смелост, мъдрост.



Тема Вече са цели седем!нови [re: Eми®aa]  
Автор Kpoмид (червен)
Публикувано06.09.12 13:12



За толкова години от една клетка става човек, който ходи на училище.
Чувствам се добре, само съм малко луд, но ако не бях, нямаше да устискам. Всички ми го казват





Тема Re: Вече са цели седем!нови [re: Kpoмид]  
Автор Xapakиpи ((минаващ))
Публикувано07.09.12 00:25







Тема лудост и стисканенови [re: Kpoмид]  
Автор aлkaжa (общителен)
Публикувано07.09.12 13:09



Поздравявам Спас за седемте години лудост и устискване. Това наистина е подвиг и силна воля! Спасе, ти си изключителен човек!
Пожелавам ти още много години да полудяваш и да стискаш. Не че искам да го пожелая това, но така излиза. Има един разказ на Хесе за рекордьорът по гладуване.
И все пак за хората като мене - които не са такива изключителни характери като Спас, нито могат да стискат, нито им е кеф да полудяват лекопоколоко. За тези хора и само за тези хора и само с тази цел искам да свидетелствам, че има начин да се живее без алкохол и без стискане.
А Спасе - ти си избери какво да ти пожелая точно. Много цитати ми излизат в мъдрата глава. Единият за източникът на многото проляти сълзи. Важното е
че ти е кеф да стискаш. Кой съм мойто аз да казвам, че не е хубаво да се стиска. На мен лично не ми хареса да стискам или по-скоро - много полудях от стискане. Освен това зъболекарят ми установи, че ми се е изпилил емайла на зъбите и ми препоръча да пия по две ракии на лягане. Да не стискам.
Засега и само за днес не съм пил - без да стискам

Пак заговорих основно за себе си.
Е, как да ти пожелая дълги години устискване? Или полудяване?
Ща не ща отново ми се налага да пусна плочата и да напомня, че алкохолизмът е нещо различно от алкохола. Това е болест. Тя остава и се развива в прогресираща, а не в регресираща посока, дори когато алкохолът остава настрана чрез стискане.
Задължен се чувствам да напомня на хора, които както и мойто аз някога, не осъзнавах какво ми има. Да напомня, нещо което е известно на всеки средноинтелигентен човек. Че има разлика между причина и следствие. Че има разлика между цели и средства. Че има разлика между болестта и нейните симптоми. Пише го и на лекарствата - лекуват симптомите. Каквото и да значи. Говоря за тези с парацетамола. Симптомите.
Когато ми светне лампичката на колата, че ми е свършило маслото. Имам два варианта. Първи вариант - взимам чук, тряскам лампата - няма проблеми. Лампата не свети. Лекаполека двигателят затяга. Продължавам да настоявам, че това е правилният начин. Няма лампа - няма проблеми. Демонстрирам на всички как ще им докажа моята правота. Все пак живея заради това да докажа на хората, че аз съм прав. Бутам колата и продължавам да я бутам. Волеви съм. Стискам. Имам сили. Нямам херния. Засега. Всички ми се възхищават и казват, че съм леколуд или съм Барни Ръбъл. Просто Ръбъл. Просто Барни. Но нямам проблеми. Симптомът е отстранен.
Другият вариант е да се доверя на хора, които знаят, че лампата сведи да покаже, че има вътрешни причини. Заболяване на колата. Че то може да се отстрани. Че лампата е само индикатор за проблема. Че изчезването светлината на лампата не премахва проблемът от липсата на смазка.
Смазката на живота. Стискам. Всичко скърца. Ду ит ин майуей. Аз съм Синатра.
Алкохолът е СИМПТОМ.
Диарията не се лекува със устискване или затапване на сфинктера.
Има ефект вероятно за известно време. Със силна воля. Всички странични наблюдатели ще отчитат, че има нещо леко лудо в ококорения ми поглед и присвитата снага. Но ако не бях леко луд, то нямаше да мога да устискам.

Алкохолизмът е заболяване, за което заболяване има открит, доказан, проверен начин за възстановяване на здравето. На здравото мислене и живот.
Радостен, доволен и без стискане. И това не го казвам аз, а го казваме милионите трезви алкохолици, които са видели, признали и приели, че страдат от заболяване, което иска съответно третиране.
Това всичкото звучили необразовано, фанатично, ограничено, крайно, прецакващо, устискващо, смешно?
Какво да ти пожелая, Спасе?
Ще ти благодаря. Искрено и с обич. Искам да ти напомня, че където си ти, там съм бил и аз. В същото положение. Това със стискането съм го пробвал.
А ти дали си пробвал друг начин?
Или няма нужда да го пробваш, защото не ти харесва?
Както аз тридесет години не бях ял ананаси, щото не ми харесваха. Не ми харесвата, но не бях ги опитал. Не ми пречи да не харесвам нещо, което не съм опитал. Аз затуй не го харесвам, защото не съм го опитал. Логично.
Какво да ти пожелая, Спасе? Приятно стискане?
За тебе това може би е готино. Имаш твоят начин, твоето право, твоят живот. Подкрепям правото ти да сам да решаваш какво да правиш, как да живееш и какви мнения да имаш.
Също подкрепям и своите си права в тази насока. Нека никой не се чувства задължен да пробва това, което аз пробвам. Както съм си дал право да не се придържам къв това, което сме изпробвали и двамата и което в момента стискаш.
Ако някой се дразни от мен или това, което казвам - нека има предвид, че това е станало с мен, защото съм опитал начин, който не съм изобретил сам и това не е мое мнение, а общо решение. Тоест - ако някой не е съгласен с мен, то той е несъгласен не с мен. Не убивайте месинджъра и не стреляйте по пианиста



Тема Re: Вече са цели седем!нови [re: Kpoмид]  
Автор д-p (непознат )
Публикувано08.09.12 09:14



Човек трябва да е и малко луд... Поздравления!



http://www.youtube.com/watch?v=jeNsr_nQEfE



Тема Re: Вече са цели седем!нови [re: Kpoмид]  
Автор mina68 (непознат)
Публикувано11.09.12 21:48



Спасе,
и от мен едно голямо браво.
Страшно много си постигнал.Все така да е!
Колкото и да ми е трудно, едно нещо при мен е на ред- НЕ ПИЯ.
Затова благодаря на Бог и на себе си.

И на вас БРАТЯ и СЕСТРИ .



Тема Re: Утре правя годинка!нови [re: Cпac]  
Автор finntroll73 ()
Публикувано12.09.12 09:14



Лекаря е вътре в тебе,единственно в себе си може да го търсиш.
Да се похваля и аз по повод твоята годинка,аз горе долу по това време 2009 година ми беше последното напиване и близване.
Така че аз правя 3 години вече без алкохол.
Всички хубави неща са три,вяра,надежда и любов например.
Дано всички братя и сестри да имамате и да имаме по повече от тези три неща.
Надявам се 10 пъти по 3 да умножа моята трезвенност.
И при мен като и при теб симптомите остана с тревожността и паленето на четвърт за проблемите.
Но не е като преди,вече не удавям яростта си и ненавистта срещу света в алкохол.
Тук е промяната,опитвам се философски да изчакам и да подходя към нещата.
Защото нищо не е само черно или бяло,света е шарен.
И както сега си ядосан,след 3 часа може и да преливащ от щастие.
По скоро тези рязки обрати ме притесняваха.
И се старая да не се задълбавам в самосъжаления и в депресия към себе си и света.
Колкото съм постигнал,толкова съм можал,с тенденция за още.
Не си поставям непосилни цели.
За да не пропия отново.
И се опитвам когато не съм на ниво или не успявам да не правя световни трагедии.
Ти самият си си 13 играч,като във футбола.


То за всичко е така,не си ли помогнем,и господ не може да ни помогне.
Толкова било лесно да не вървиш срещу себе си и срещу течението(имам предвид живота със алкохол),но ни трябва време да узреем за решенията и промяната.
Пожелавам ти 50 пъти по една трезви години още,най-малко.!!

Прошката е най-вече да си простиш сам на себе си!

Тема Re: Утре правя годинка!нови [re: finntroll73]  
Автор nekoi ()
Публикувано20.09.12 00:59



Честито и от мен, Спасе!
Знаеш баналната шега - не е задължително да си луд, но понякога това помага



И ти благодаря, че покрай твоята седма годишнина избута тема, започната през 2005 г. Любопитно е да се четат стари вестници. И стари теми




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.