Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:09 23.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re:нови [re: aлkи]  
АвторCпac (Нерегистриран)
Публикувано14.09.06 18:02



ОК! И аз не искам да се дрънкаме, обаче понякога не устисквам



Тема Re:нови [re: Nekoi]  
АвторCпac (Нерегистриран)
Публикувано14.09.06 18:05



"Само, Спасе, това да се сравнява преборването на алкохолизма с това да станеш президент на най-великата страна (вероятно смяташ за такава САЩ) или да натрупаш 100 милиона е тъпо сравнение. Извинявай."

Не мисля, че е тъпо защото Буш - младши е имал на младини залитане по алкохола като нас! Не го ли знаеше?!



Тема Re: Утре правя годинка!нови [re: KoтkaтaMapтa]  
АвторCпac (Нерегистриран)
Публикувано14.09.06 18:25



Благодаря за предложенията за препоръки! Може да се възползвам след време. Сега имам някои неща наум и ще действам по моите си стъпки...

Реално нямам причина да съм изнервен - имам семейство, което ме обича, имам работа, имам някакъв смисъл да продължавам следователно! Тук е мястото да отбележа ОГРОМНАТА роля на близките, които не ми биха дузпата, когато бях лош към тях! Съзнавам, че повечето нямат този късмет както се разбра от тук пишещите и може би затова те търсят друг вид близост...

При всички случаи ще докладвам, въпреки че се съмнявам Еми да ме добави към сборника си с избрани цитати





Тема Re:нови [re: Cпac]  
АвторNekoi (Нерегистриран)
Публикувано14.09.06 18:27



Знам го това за Буш, ама той е срам за алкохолиците

В смисъл, че е прост и неграмотен. И ако помниш той стана президент със служебна победа по някаква много сложна тяхна си пропорционална система, след като имаше по-малко гласове от другия кандидат. Сиреч, не благодарение на личните си качества, а защото други са решили, че той трябва да стане.

Не обичам политиката и политиците, но съм чувал за много от нашите, че са си направо за Анонимни алкохолици. Знам го от психиатър-нарколог, също и от човек, който работи с политици. Т.е. знам го от сигурни източници, а не от вестници-парцали от типа на Шок.



Тема Re: Утре правя годинка!нови [re: Cпac]  
Автор Eми® (Ентусиастка!)
Публикувано14.09.06 20:15



"Защо да не мога аз тогава да се справя с елементарната от чисто физическа гледна точка задача да се отърва от една зависимост, резултат на залитане в погрешна посока?!?"
Може да ти се струва "елементарна задача", ако разсъждаваш повърхностно.
Проблема е по-скоро психологически. "Алкохолът е в бутилки. Алкохолизмът е в главата" /прав е алки !/.
Я си помисли хубавичко, на къде залитна, след като спря да пиеш?
В коя посока - правилната ли? Едва ли си продължил да живееш по старому, изключвайки от ежедневието си единствено алкохола?


"Ако започна сега по вашите стъпки за мен това ще бъде просто връщане назад, да не говорим за нещата, които просто не ми харесват."
Хе-хе Ей тук сега, пак се изказа неподготвено!
Ти чел ли си старателно поне една стъпка, за да кажеш че е връщане назад?!
Отговори ми, моля те...
"За мен алкохола като зависимост е просто решен казус, остава да се преборя с някои от страничните ефекти от срещите ми с него."
Освен последствията за черния дроб /физически/, очевадната ти раздразнителност и избухливост/черти на характера/ и пикантния ти цинизъм /подчертаващ твоята аругантност/ какви други "странични ефекти" ще бориш?
"Трудно се започва нов живот и то без нови зависимости! Но вие едва ли ще ме разберете..." Толкова добре те разбирам, че не можеш да си представиш. Бас държа, че си преминал към нови зависимости, след като си спрял да пиеш. Поне аз не виждам начин това да се размине на някой, който е употребявал системно алкохол с години...
За това те питам с какво го замени, Спасе?
Как беше казал алки? - Да живееш лесно е много трудно!"

Между другото, не се съмнявай, че ще те включа в "сборника ми с избрани цитати" Влизаш в "ТОП-класацията на постингите в клуба". Ти си чудесен пример за начина на мислене на един истински алкохолик! Поздравявам те!

Сега се присетих какво ми беше писал в началото като спирах - че се чувствам като куче на синджир, което се радва, че е отвързано - скача и души весело наоколо...
Баш тъй си беше, да знаеш.



Тема Re: Утре правя годинка!нови [re: Eми®]  
АвторCпac (Нерегистриран)
Публикувано14.09.06 21:10



Хм, старателно подготвено и посветено на мен!

Трогнат съм!
"Я си помисли хубавичко, на къде залитна, след като спря да пиеш?"
Ами към семейството си, ако щеш ми вярвай! Имам две дъщери студентки, на които трябва да помагам и съпруга, която да обичам
"Ти чел ли си старателно поне една стъпка, за да кажеш че е връщане назад?!
Отговори ми, моля те... "
Честен докрай - старателно не, само повърностно
"какви други "странични ефекти" ще бориш?"
Не мисля, че съм арОгантен; тежи ми, че ме гледат като луд като отказвам алкохол на служебни, семейни и пр. събирания и се чудя какви причини да измислям. Алкохола е така свързан с живота ни, оплел ни е като със свински черва, че и да не си зависим е трудно да се опазиш.
"За това те питам с какво го замени, Спасе?"
Ами няма друго! Много се пуля в компютъра като теб, това е! И колелото зарязах.
"Ти си чудесен пример за начина на мислене на един истински алкохолик! Поздравявам те!"
Благодаря! Бивш, Еми, бивш!
Обаче това последното, за синджира най ми хареса! Види ми се познато! Откъде ли е?!



Тема Tоп постингите на Спас :)нови [re: Cпac]  
Автор Eми® (Ентусиастка!)
Публикувано14.09.06 22:11



Избрано от ТОП ПОСТИНГИТЕ на Спас



"Налага се да доуточня, че и аз съм БИВШ алкохолик! Обърнете внимание - бивш, а не както вие казвате - бивш алкохолик няма! Осем месеца съм сух благодарение само на своята упоритост и съм адски горд от това! Щом преодолях това значи за мен не е проблем да обърна света само ако пожелая! Казвам го образно - да не вземете да ми слагате диагнози сега"
----------
"Не съм мнителен параноик, какъвто ме изкарвате, защото живота ми е нормален - семейство, деца, работа, приятели и никого не съм заклал още с пяна на устата! Само някой ме гледат особено и казват, че съм единствения човек когото познават спрял алкохола и тайно ме наблюдават кога ще започна пак. Това вече ме развеселява и амбицира допълнително!
Вие ми пожелахте здраве, желая ви го и аз но ви желая и СИЛА! Само чрез нея проблема се решава окончателно!"

----------

Спас: Ще ви навият...
Толкова упорити само от добри чувства?!? Да бе... Ние живеем в Бг все пак! Без личен интерес признайте си Лейди и Еми някой обръщал ли ви е толкова внимание без даже да ви познава?! Познати прийоми. Бъдете внимателни!

Отговор: nekoi
Благодаря ти, Спасе, за този постинг. Преди време и аз бих написал същия. Защото и аз си мислех, че в БГ зад всичко се крие някакъв личен интерес.
Този пост показва колко странно нещо е АА.
Да, имаме личен интерес тези две жени да дойдат на сбирки. И този личен интерес е нашата собствена трезвост. Ако те дойдат на сбирки и евентуално им се помогне на тях в тежкия проблем, с това ще ми бъде помогнато и на мен за моята собствена трезвост. Така е възникнало АА и затова то е толкова ефективно.
Помагайки на другите ние помагаме на себе си.
Изпатил съм много от алкохола, ценя си много трезвостта и това е личният ми интерес да дойдат Еми, Лейди и всеки друг.
Друг никакъв личен интерес няма.


----------

Тема Re: РАЗМИСЛИ [re: Eми_]
Автор Eми_ (новак)
Публикувано 11.05.06 15:10

Не спирам да размишлявам за това преди как е било и сега как е.
Това нормално ли е???
Или почвам да се побърквам?
Във всеки случай се чувствам различно и това ми харесва :-)
Прилича на вид влюбване в нещо? във всичко наоколо, в целия свят, в мен самата… Може и лудост да е това ?!
Ще ми мине ли и кога ?

Въобще не съм на земята, витая някъде из облаците…
----------
Отговор: Cпac
Така се чувства куче отвързано след като дълго време е било на синджир! Тича, скача, души весело наоколо!
Само че кучето винаги го завързват пак, а ние просто МОЖЕМ ако ИСКАМЕ да се отървем веднъж завинаги!
Извинявай за сравнението, ако не ти допада...


Re: РАЗМИСЛИ [re: Cпac]
Автор Eми_ (новак)

"ние просто МОЖЕМ ако ИСКАМЕ да се отървем веднъж завинаги!"
Tова ми допада!
И точно за това ми трябва и още нещо - ВЯРА и СИЛА ...
И мисля, че ги намерих. Това не се описва с думи, то е по-скоро вид ИЗЖИВЯВАНЕ, усещане по мой си начин.
Но най-важното е, че действа и всеки ден е по-добър от предишния.
Имам чувството, че отново се раждам. И съм ТРЕЗВА!
------------




Тема Утре правя три годинкинови [re: Cпac]  
АвторCпac (Нерегистриран)
Публикувано05.09.08 18:10



Утре правя три годинки!!!
Минаха неусетно. Тук едва ли ме помни някой вече, но рапортувам - животът е хубав! Струва си усилията, много е трудно да превключиш тотално, но при успех удоволствието е голямо!
Направете го както искате, на стъпки или подскоци.... Даже ако се налага влачейки се по корем. Но така, че да няма връщане назад! Може, аз ви го казвам! И най-важното си струва!



Тема Re: Утре правя три годинкинови [re: Cпac]  
Авторstrato (Нерегистриран)
Публикувано05.09.08 18:54



Браво,без спам,малко думи,огромен пълнеж.Достойно за възхищение .
След седмица на 12.09.2008 правя 1 година трезвеност.
Свикнах да се приемам като трезвен.
Благодарен съм на всички,които помогнаха да намеря изхода от тоя кошмарен лабиринт.



Тема Re: Утре правя три годинкинови [re: Cпac]  
Автор Eми® (Ентусиастка!)
Публикувано06.09.08 15:34



Браво, Спасе!



Аз те помня, и то много добре. Радвам се за теб и те поздравявам.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.