Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:44 27.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: панацеятанови [re: Eми®]  
АвторNekoi (Нерегистриран)
Публикувано08.09.06 17:36



Мен лично твоят ентусиазъм не ме тормози



Тема Re: панацеятанови [re: aлkaжa]  
АвторCпac (Нерегистриран)
Публикувано08.09.06 22:47



От постингите ти приятелю алкажа струи песимизъм, безнадеждност, отчаяние, обреченост и самосъжаление.
Ако АА действително ти помага да преодолееш всичко това, то признавам, че за теб е единствената алтернатива. И разбира се няма нищо лошо в това





Тема Re: панацеятанови [re: Cпac]  
Авторaлkaжa (Нерегистриран)
Публикувано09.09.06 00:19



май, че ти развалих празничната годишнина.
ами аз съм алкохолик и скоро нищо празнично може да не напиша.
като чета историята на форума и ти си имал доста по оптимистични настроения от сегашното, спасе.
напомняш ми за мене. всъщност доста си приличаме по изявленията и струящите от тях настроения на определени етапи от сухотата.
аз даже по форуми не влизах, щото си бях разрешил проблема с алкохола.
аз съм наясно кво ще ми помогне, ама ти наясно ли си за тебе?
хомеопатия ли ще е,
психолог или
психиатър /в краен случай/.
и какъв ще е този краен случай, да не дава господ.
дали няма да са струящите и от теб песимизъм, безнадеждност, отчаяние, обреченост и самосъжаление.
или пък ще претрепеш някой на сфетофара?
на никой не пожелавам да се чувства като мене, но май всеки един алкохолик е минал през това.
някои са останали по задълго.
други хич май не са се опитали да се измъкнат.
трети още дрънкат, че не са алкохолици, а пият от обед.
четвърти си пият хаповете и им текат лигите.
ама ти сигурно не си алкохолик и нямаш никакви проблеми с алкохола.
кво прайш в този форум?
преди време си се базикал с хората вътре и си писал, че вече нямаш проблеми, щото си вече старо куче трезвеняк.
сега се появяват някакви леки проблемчета, но твоите проблемчета, пак не са толкова жалки и достойни за презрение, като моите например.
ами ти си някакъв висшсгъзарскопроблемче-благородник,
а пък аз съм низш простосмъртнонещастен-алкаж.
ти ще се оправиш с билков чай.
пък аз може пак да пропия.



Тема Re: панацеятанови [re: aлkaжa]  
Авторaлkи (Нерегистриран)
Публикувано09.09.06 02:52



В една история със съмнителна достоверност се разказва за човек, който отишъл на лов за зайци. Когато почти настигнал дългоухият Изведнъж се озовал на самия край на една пропаст, заека разбира се има преимущества. Малък и пъргав той бързо се обърнал и избягал, а човека не успял да се задържи и се свлякъл в пропастта. Падайки забелязал някакво клонче и го сграбчил. След това започнал да вика за помощ.
- Има ли някой там на върха, крещял той, но отговор не получил.
Тогава се развикал по силно.
- Има ли някой на върха?
Накрая отгоре се издал величествен глас.
С кого желаеш да говориш?
Човекът отчаян, че вейката вече се прекършвала извикал:
-С някой който иска да ми помогне .
Този странен обмен на реплики продължил, разказва легендата.
Гласът от горе попитал.
Имаш ли вяра?
- Да отговорил човекът.
Той се надявал, че това е така.
- Прекрасно – произнесъл гласът, ако имаш вяра пусни тази вейка.
Човекът се разколебал, той погледнал на долу, там зеела бездънна пропаст. Изглежда между него и вярната смърт стояло само това клонче.
Накрая след дълго мълчание нещастникът възкликнал:
- Има ли там горе още някой.

Ето това е историята просто една легенда, но колко много тя прилича на живота.





Тема Re: панацеятанови [re: aлkи]  
Автор Eми® (Ентусиастка!)
Публикувано09.09.06 08:05



А може и така:


Накрая след дълго мълчание нещастникът се решил:
- Скачам!
Казал той, затворил очи, пуснал клонката и полетял. Не знаел на къде, но имал ВЯРА!

Така е и при нас. Идва един момент в който висиш над пропастта... повечето се задържат висейки и така си живуркат на ръба... но някои СКАЧАТ!
С право мога да призная, аз съм от скочилите.
Незнаех къде ще падна... но скочих със затворени очи - не умрях!
Изтласках се от дъното, където царяха законите на алкохолното притегляне.
Прескочих пропастта и влязох в ново измерение, на светлинни години от царството на алкохола!



Тема Re: панацеятанови [re: aлkaжa]  
АвторCпac (Нерегистриран)
Публикувано09.09.06 21:36



Не съм се бъзикал с никого, не го правя и сега, но така съм научен - каквото ми е на душата това ми е на езика и пръстите в случая. Не пиша тук за да се харесам на някого, просто споделям пред хора с подобни проблеми. Ако утре се разведа ще се появя в съответния форум, ако се натровя с гъби ще направя същото, а ако няма такъв клуб ще предложа да се създаде.
Не с е връзвай толкова, ако това ще те успокои - нали виждаш, че и аз имам проблеми...



Тема Re: панацеятанови [re: Cпac]  
Авторлeйди B (Нерегистриран)
Публикувано12.09.06 22:44



Поздравления, Спас. Ти ми показа, че човек може да се справи. От доста време не пия. Но не мога да спя. Нищо. От клуба получих само подигравки за това, че не вярвам в АА. и във висшата сила. Това само ме амбицира. Виждам го и сега. Когато признаваш, че все пак имаш проблеми. Отиди в АА и няма да имаш никакви проблеми. Много трезвеници не само са готови, но и скачат, когато някой им отнеме предимство.



Тема Re: панацеятанови [re: лeйди B]  
АвторCпac (Нерегистриран)
Публикувано12.09.06 23:26



В началото и аз имах проблеми със съня. И как няма да имам след като години наред не заспивах, а буквално губех съзнание всяка вечер?! Затварях очи и започваха едни фойерверки, мозъка отказваше да заспи по стария, забравен начин... Лягах много късно, очите ми станаха на фарове от компютъра, но лека полека влязох в ритъм и сега си спя нормално.
Много се връзваш на разни хора

Всеки си има право на мнение, както кучето твърди, че е с вкус когато си лиже оная работа(циник - както обикновено) така и някой си мисли, че неговия път е единствен!



Тема Re: панацеятанови [re: Cпac]  
Авторaлkи (Нерегистриран)
Публикувано13.09.06 12:23



Всеки си има право на мнение, както кучето твърди, че е с вкус когато си лиже оная работа(циник - както обикновено) така и някой си мисли, че неговия път е единствен!

Спасе, абе вие открихте топла вода!!!!
Супер сте. С Лейдито си правите сбирка, нащърчавате се, пък викате, че никой не ви треба. Браво на вас!!!

Мда, "АА е само за алкохолици", поне туй сте разбрали!



Тема Re: панацеятанови [re: лeйди B]  
Авторaлkи (Нерегистриран)
Публикувано13.09.06 12:47



От клуба получих само подигравки за това, че не вярвам в АА.

Абе жено, стига с тия номера - ся пък стана жертва. Сигурно, утре ще обвиниш АА за проблемите си?
Хората се възстановяват, живеят свободен и щастлив живот, а пък вие неможе да се откажете от помията, и се чудите на кого пръст да посочите. Самосъжаляването не е отговор, всъщност, самосъжаляването е симптом на проблема.



Една година си тука, а не успя да разбереш, че АА е за алкохолици, и хора, който мислят да имат проблем с алкохола!!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.