Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:54 24.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: Утре правя годинка!нови [re: Cпac]  
Авторgogo (Нерегистриран)
Публикувано07.09.06 14:15



Я да кажа нещо за психиатъра, опсс...честита годишншна.
Та, значи, да се върна на темата. По принцип алкохолиците имат нещо сбъркано в биохимията на мозъка. Това ми го обясни моята психиатърка. Не се произвежда в достатъчна степен серотонин и нам кво още. Една от причините за зависимостта от алкохола е , че той пооправя нещата с чувството за щастие и хипохондрията и депресийките.
Та не е толкова страшно да отидеш на психиатър. Медицината е напреднала много в медикаментозното решаване на тия работи.
Мен ако питаш, Спасе, 80% от народонаселението е за психиатър.

Успех, решението е твое





Тема Re: Утре правя годинка!нови [re: gogo]  
Автор Eми® (Ентусиастка!)
Публикувано07.09.06 15:24



"Всъщност не признавам да съм безсилен пред алкохола."
Сега, като се върна 4 месеца назад - ми то и аз не признавах да съм безсилна пред алкохола.
Напротив - борех се! ... ама като опря ножа до кокъла - на къде? Все на някъде вече трябваше, мдаа...
Между болница и сбирка - избрах второто!
Страх ме е от психиатри, може би защото не съм се срещала с такива.
Въобще ме е страх от всякакви доктори... и ги избягвам, ако мога.

От жива сбирка на АА също ме беше страх и доста време ми трябваше да се престраша за да отида.


А то не било страшно, никой не те притиска да правиш нещо или да говориш. Може само да гледаш и да слушаш или дори да не слушаш, но в един момент се усещаш спокоен, уверен и най-вече доволен!
Това е не само мое мнение, а на всички, които съм виждала на сбирките.

Друг плюс, ако мога така да кажа е, че анонимността ти е гарантирана, докато при психиатъра - не знам как е? Нали ти взимат личните данни, предполагам? А също така не се знае на кой ще попаднеш и струва и пари, докато сбирките са безплатни и ефективни!
И нищо не пречи ей така от любопитство даже, да се отиде и да се види!

Пък после всеки сам си преценява - да ходи или не!
Ако човек се убеди, че има реални резултати, то с желание ще продължи, ако не - да търси друго!



Тема панацеятанови [re: gogo]  
Авторaлkaжa (Нерегистриран)
Публикувано07.09.06 15:57



и аз като алкохолик разсъждавах и може би продължавам, че трябва да има магическа формула за внезапно и окончателно разрешаване на всички проблеми.
ако може да има хапче, което да ми нареди живота.
хапче, което да накара хората да ме обичат.
хапче - да ме успокои
хапче - да ме зареди
хапче - за красота
хапче - за ум
хапче - за тяло
ако може даже да е на хомеопатична основа - да няма химия в него.
по едно време пиех едни за махмурлук.
други - преди пиене.
трети - по време на самото пиене.
да си пия безнаказано.

сега като спрях пиенето, ми трябваше хапче, за да живея безнаказано и да се правя на велик. и сега на моменти врещя и ми се иска да налапам нещо такова.

и медицината много напредва.
предлага търсените хапчета.
някои хора твърдя, че дори се измислят болести, за които преди това са измислени хапчета.
дори се измислят предварително готини имена на хапчета, които ще се произведат по-късно.

някои хора пък са забелязали, че шефовете на психиатрични клиники и отделни /прочути и много добри/ психиатри ходят на почивка за сметка на фармацевтичните компании.
или на форуми някъде я в забутания Барбадос, я в мизерните Канари.

трети хора пък твърдят, че един психиатър или психолог няма далавера от това неговият пациент да се излекува, защото няма да идва за нови, по добри и по лечителни хапчета.

АА пък ги предлага тези работи безплатно.
Милиони хора са се излекували така и са заживели по-добър живот.
обаче не са ръсили кинти и това е съмнително.
защото как може някакъв кирлив, беден и тъп пейзан да има нещо повече от един готин, богат, млад и умен пич като мене?!?
аз си плащам. цакам си. най-доброто. и най-доброто пиене пиех и най-добрите мацки шибах.
сега имам и най-добрият зор и затова ще отида и при най-добрите и скъпи доктори и те ще ми дадат най-добрите и скъпи хапчета и готово.



Тема Re: панацеятанови [re: aлkaжa]  
Автор Eми® (Ентусиастка!)
Публикувано07.09.06 16:32



"АА пък ги предлага тези работи безплатно.
Милиони хора са се излекували така и са заживели по-добър живот.
обаче не са ръсили кинти и това е съмнително."


На пръв поглед изглежда съмнително. Как така - безплатно?! И аз се чудех и се маех, мислех си че е някаква секта



Едва когато отидох и видях с очите си едни съвсем нормални хора, че даже по-добре изглеждащи от тези по улиците... и послушах за какво си говорят, тогава разпознах себе си. Защо е безплатно? Ами защото не всичко е в парите. Щом тази програма доказано работи по-ефективно от всички психолози, психиатри, хомеопатици и т.н. странни птици, взети на куп, всеки сам за себе си разбира, че давайки своя принос - помага на себе си. За какво да плащаш пари за здраве, като то не се купува?

И още нещо - повечето от хората, които посещават сбирките, преди това са минали през Суходол, психиатри и др.болнични заведения... без резултат!
Чак, когато са се решили да опитат АА, тогава са започнали да се възстановяват трайно и комплексно - физически, психически и духовно!



Тема Re: панацеятанови [re: aлkaжa]  
АвторNekoi (Нерегистриран)
Публикувано07.09.06 18:56



Много е готин този постинг. Кажи ми твой ли е изцяло или си го взаимствал отнякъде?
Но и в двата случая - браво, че си го пуснал.
Щото аз знам един-два действителни случая, в които психиатри хранят дълго време със скъпи хапчета алкохолици-паралии (има и такива, не всички са изпаднали материално). И очевидно гледат на тези алкохолици, като на кокошки, снасящи злятни яйца.
Не всички психиатри са такива. Знам и случаи на психиатри, които полагат големи усилия да спасят алкохолици, макар че не печелят нито стотинка от тях.



Тема Re: Утре правя годинка!нови [re: Cпac]  
Автор Hoвaroдин ()
Публикувано07.09.06 19:00



Честито и от мен! Щом си успял да направиш една, ще можеш и повече.

А за прекалената нервност... Ми тя може изобщо да не е свързана с алкохола. Ако по темперамент си холерик, лесното палене и раздразнителност ще са ти до гроба - можеш само да ги овладееш повече, т.е. да разшириш лимитите си на отреагиране. Но изчакай още някой друг месец.

ПП Т.е. по-лесно стигаш до преразход на психична енергия.

Редактирано от Hoвaroдин на 07.09.06 19:02.



Тема Re: Утре правя годинка!нови [re: Cпac]  
Авторпътyвaщ (Нерегистриран)
Публикувано07.09.06 19:03



Честито! Дано и аз да мога да кажа нещо подобно след 1 година.

По случай твоя празник даже се обмислят специални мерки:





Тема Re: Утре правя годинка!нови [re: пътyвaщ]  
Авторaлkи (Нерегистриран)
Публикувано08.09.06 04:45



Пътуващия, Здрасти! Как си? Надявам се, да си ОК!!!



Казваш; "Дано и аз да мога да кажа нещо подобно след 1 година."

Мда, моята надежда е след една година да ни се похвалиш с приятни подобрения на живота. Бъди свидетел на Божието чудо, осъществено работейки духовната програма на АА, сиреч (12 Стъпки).

Дерзай пътнико, няма нужда да газиш котки!





Тема Re: панацеятанови [re: Nekoi]  
Авторaлkaжa (Нерегистриран)
Публикувано08.09.06 12:33



снощи пак си мислех за нерадостната съдба на алкохолика. тоест за моята.
докато имам кинти и здраве. ми се предлагат скъпи напитки и забавления.
консумирай умерено.
мека топлина.
кийп уокинг.
запази спомените.
цедене на мънгизи, вкарване в схемата. потребител. потребявай здраво. цедене докато пуска.

после като рухна.
когато физическото здраве
и
психическото спокойствие
останат само запазени спомени.

какво следва:
грабват ме доктори и ме вкарват в матрицата на друго потребление.
сега съм клиент не на кръчми, а на кабинети.
сега не гълтам питиета, дето ме правят готин.
сега гълтам хапове, дето ме крепят.
да се задържа на спомените.
да не схвана цялата измама.
и така докато и хаповете не пе напълнят със серотонинче.
до ушите.
и не ме изцедят до дупка.
психически
или финансово и
вече нямам място и в тази потребителска схема.

после какво става - какво съм си купил с всичките тези мънгизи?
спомени, орнитология, свирки?

по-скоро съм си продал здравето, ума и душата.

какво съм си купил с всичките хапове - купил съм мерцедеси на фармацевти и доктори.

и идва безплатното - АА.
ама защо не се почва с безплатното.
може ли щастието, любовта и спокойствието да се купят.
може ли да се купи приятелството, чувството че не съм самотен, че има хора, които ме разбират и подкрепят?
колко струва това и с какви хапове да си го набавя, колко струват и кой ще ми ги изпише?
и защо ние всички алкохолици пишем тука?

не търсим ли именно нещото, което ни се губи и което не струва никакви пари?
и което единствено ще ни спаси?
за мен поне няма друга алтернатива.

/за некой - това за имената на хаповете го взаимствах от чък паланюк - оцелелият;
това за барбадос го взаимствах от действителността;
това за бавното скубане - кой пък не го е виждал или изпитвал/

между другото срещу огромната рекламна индустрия на алкохола.
в българия стои единствено невероятният ентусиазъм на еми.
без никакви кинти тя дава възможност на алкохолиците да намерят нещо истинско със своите постинги, енергия и умно модериране.
благодаря ти еми.



Тема Re: панацеятанови [re: aлkaжa]  
Автор Eми® (Ентусиастка!)
Публикувано08.09.06 17:25



Благодаря ти алкажа за милите думи



"... защо ние всички алкохолици пишем тука?
- За да намерим усещането, че не сме самотни, ненужни и отхвърлени, че има и други като нас, които ни разбират и подкрепят.

На мен този клуб ми помогна да спра алкохола, споделяйки ежедневно как вървят нещата. Намерих огромна подкрепа от всички тук, за което съм ви безкрайно благодарна. За това се пристрастих към клуба и се е случвало не веднъж да скачам посреднощ за да видя дали някой търси помощ или всички сте добре
Ако забележите, че почвам много да ви "тормозя" с моя ентусиазъм, моля да ме извините




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.