Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:23 26.05.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема ще настъпи ли промяната...нови  
Авторпътyвaщ (Нерегистриран)
Публикувано30.08.06 18:07



Здравейте!

Днес попаднах на този форум и май това се случва в точо подходящо време.

Почти всички обясняват (тук, а и навсякъде другаде), че едва ли не трябва да се достигне дъното, да се случат кошмарите, да почне да коли жена си и т.н., за да спре един алкохолик да пие. Много ми се иска да вярвам, че това не е вярно, че може и по по-лесния начин.

Аз съм алкохолик на 34 години, щастливо женен, с прекрасно дете, жена ми е бременна отново. Не ми трябват тестове, за да разбера, че съм алкохолик - знам си го. Убеден съм обаче, че близките и познатите ми не го вярват това или поне не го приемат са такава категоричност като мен, щото не им се иска. Работата ми върви повече от добре, спортувам отвреме навреме аматьорски, в момента даже съм назначен временно на много добре платена работа в западна Европа и тук също се справям добре, даже вчера нови проекти ми предложиха. Как обаче става това - само аз си знам.

От поне 10 години (а може и повече) дните без алкохол да са най-много десетина. Преди това бяха студенски години, преди това - хлапашки ученически компании... Сигурно пия от над 15-16 години, като последните - системно. Не се напивам, не, не бия хоря, не карам кола когато съм пил. Обаче организмът ми е привикнал и си иска дозата. На моменти тази доза е 2-3 бири (с усилия от моя страна да се спра), но често е бутилка концентрат, а понакога и повече. Последно време под половин бутилка уйски и бутилка вино за деня не съм падал.

От известно време се опитвам да променя това положение, но без резултат. Сега пък ми е особено трудно, защото съм сам в чужда държава, сам в квартира, близките и приятелите са далече, пари имам достатъчно, магазина за алкохол ми е на 2 крачки от апартамента... Звучи доста неподходящо като условия да спра пиенето, но мисля да го направя точно сега, точно днес.

Възниква обаче един проблем: В момента, в който не пия нищо през деня, започва да ми се спи, разсеян съм, не мога да се концентрирам върху работата, а тя трябва да се върши. От снощи не съм пил нищо, а и снощи пих само 2 чаши бяло вино и в момента съм по-зле от пиян! Знам, че в момента 200 грама уйски, което е в съседния хладилник, ще ми отвори очите и поне за няколко часа ще съм в по-добра кондиция, отколкото в момента, но също така знам, че това ще направи опитът ми да спра утре още по-труден, защото и преди това съм пробвал да спра, а не мога да премина даже през първото изпитание. Наясно съм и с хипогликемията, и с обезводнаването. Днес сутринта си купих и пия сокове на поразия, пия и витамини, ама - полза няма. Ръцете ми са изпотени, треперят, в момента ме наболяват разни карантии - нещо, което като пия не ми се е случвало. Уж постоянно много ми се спи и като захвана нещо се уморявам за нула време, а знам, че довечера няма да мога да заспя. А само да посегна към хладилника и ще спя като къпан!

Физически уж здравен проблем нямам. Наскоро ми правиха профилактични пълни изследвания, вкл. кръвна картина и преглед на карантиите с видеозон и всичко изглежда наред. Поне така казват лекарите. Аз обаче си знам, че не е наред. Не може като не си пил през деня да си като парцал и това състояние да попада в категорията "здрав".

Имам воля и желание днес да е първият от предстояща дъъъъълга поредица дни, в които ще направя промяната в живота си - ще спра да пия! Знам, че дори и да нямам подкрепа от близки и приятели наоколо, Господ ще ми помогне, ако аз съм готов за такава подкрепа. Много се надявам обаче тези проклети абстинентни пристъпи да преминат до няколко дни, защото в това състояние просто не мога да си върша работата, а тук всичко си има срокове. Днес уж работя нещо, но мозъкът ми е другаде - в бутилката в хладилника.

Според моите си разбирания за живота, вече съм достигнал дъното и трябва да успея! При това точно този път. Дано се получи!



Тема Re: ще настъпи ли промяната...нови [re: пътyвaщ]  
Автор KoтkaтaMapтa (anesthesia)
Публикувано30.08.06 18:22



Здравей :)
Аз съм тук някак случайно, но не съвсем :) Имам си своите опитности с това...
Лекар съм и мога да ти кажа, че рано или късно, дори да не започнеш да колиш жена си (което е жестока реалност, за съжаление), тялото ти просто ще сдаде багажа и тогава не можеш да си представиш ада, в който ще попаднеш...
Затова просто искам да те окуража да стискаш зъби, да се бориш с мислите за хладилника в съседната стая, да се пребориш просто със себе си... знам, че ще ти бъде безкрайно трудно, но наистина СЕГА е моментът, не утре, не някога...
Няма такова време "някога". То никога не идва.

Вероятно ще ти помогне да пишеш тук. Пишейки, човек често осъзнава по-добре това, което се случва в и с него.

Успех!
Мисля, че имам мейл и кю в профила, ако просто ти се говори с някого...

Eternal Sunshine of the Spotless Mind.


Тема благодаря за разбиранетонови [re: KoтkaтaMapтa]  
Авторпътyвaщ (Нерегистриран)
Публикувано30.08.06 18:57



Благодаря, май нещо такова имах нужда да чуя.

Обещавам да стискам зъби, пък дано скоро съм по-добре, за да си наваксам с работата.



Тема Re: благодаря за разбирането [re: пътyвaщ]  
Автор KoтkaтaMapтa (anesthesia)
Публикувано30.08.06 19:30



Не се заблуждавай, това е само началото на един дълъг път... но има неща, които могат да ти помогнат да го извървиш... И помни, че го правиш колкото за себе си, толкова и за хората, които обичаш//те обичат. Това е една взаимна отговорност. Може би трябва да се чуеш с тях, да им напишеш и да им обясниш, че за теб нещата наистина са сериозни и ще имаш нужда от тяхната подкрепа. Макар че бих те разбрала, ако не искаш да го направиш, ако искаш да пощадиш жена си, особено в това състояние и да се справиш сам "като мъж".
И все пак, да помолиш за помощ, не е проява на слабост...

Смятам, че става по много начини, не съм запозната с АА и не мога да ти ги препоръчам или да ги отрека, но в живота има много неща, които човек открива за себе си, когато се отправи по пътя обратно към себе си...

Направи си една равносметка КОЕ е наистина важно за теб, степенувай нещата, замисли се как си стигнал дотук... има хиляди неща, които мога да ти кажа, но отнякъде трябва сам да започнеш и те ще се разплетат като бримките на пуловер, когато отнякъде дръпнеш един конец...

Eternal Sunshine of the Spotless Mind.


Тема Re:нови [re: пътyвaщ]  
АвторCпac (Нерегистриран)
Публикувано30.08.06 19:32



Те сега е момента да разбереш дали си достатъчно инат! Щом си имал упоритост да се издигнеш в работата си, помисли колко е глупаво да се провалиш сега просто заради гъза си! Ако трябва изхвърли не само това в хладилника, а целия хладилник! Опс, остави го и го напълни с кльопачка, при мен помагаше ЯДЕНЕТО, направо плюскане, но лошото е че после пък не ми се работеше, но това е друга болест

Ако може отложи малко работата и се посвети само на това! Ядене и спорт! Вкарваш енергия и я изкарваш насила, това променя целия химически баланс. Трябва насила да промениш режима, който си си създал...
Това - от опит. А има и умни книги, чети ако искаш. Има и будизми, ционизми, идиотизми и прочие учения.... Но те са повече заместители на душевните болки, а ти ми изглеждаш наред с главата
Абе действай



Тема Re:нови [re: Cпac]  
Авторпътyвaщ (Нерегистриран)
Публикувано30.08.06 19:39



Чел съм доста умни книги. Умни са наистина, ама... не става с книги.

Отивам да врътна 10-тина километра с колелото преди да се е стъмнило, мисля че ще ми се отрази добре.



Тема Re:нови [re: пътyвaщ]  
Авторalkaja (Нерегистриран)
Публикувано30.08.06 21:04



човече, аз се съмнявам дали алкохоликът може да се нарече разумен.
ако е разумен, защо пие и причинява различни поразии.
ти, както казва и лекарят, може да не правиш други поразии, но съсипваш здравето си.
ако съсипеш здравето си, то как ще се отрази това на твоето семейство.
може ли тогава един алкохолик да се нарече разумен.
има няколко книги на една полякиня психолог - ева войдило.
там няма философии и идиотизми. има реални разговори и истории на реални хора, които здраво са пострадали от алкохола.
ти още не си пострадал.
поздравявам те.
може би трябва да прочетеш историите на пострадали хора.
не вярвам да ти навреди поне.
ти вече си осъзнал, че имаш проблем.
това може би е първата, решителна крачка.



Тема Re:нови [re: alkaja]  
Авторпътyвaщ (Нерегистриран)
Публикувано30.08.06 22:38



Не ми трябва да чета повече книги с истински истории. Чел съм достатъчно, учил съм достатъчно теория по въпроса, майка ми е лекар... та чудесно знам какво ме чака, ако продължа на същия режим. Имам и нагледни примери около себе си предостатъчно, включително и измежду мои близки роднини.

Признаването на проблема също не мисля, че е кой знае какво само по себе си. От поне 3-4 години съм наясно, че трябва да спра да пия, но някак си ... не го правя. Правил съм опити, но тогава май и сам не си вярвах, че ще успея. Сега уж принципна промяна няма... даже в някои отношения уж съм се издигнал, но аз си усещам, че по-надолу от това не трябва, не мога да си позволя да падам.

Единственият въпрос сега е дали натрупаната мотивация и инатът ми ще са достатъчни тоя път да се получи. Тая тема ми е допълнителна мотивация, защото сега съм обявил намерението си публично. Вярно, че е анонимно, но това за мен няма значение, защото пиша неща, на които вярвам. С всеки пост тука все по твърдо съм на мнение, че сега ще спра да пия.

Впрочем, 15-те километра, които врътнах току що с колелото по едно близко баирче май ми се отразиха доста добре. Хвърлих доста пот докато карах, но и сега дланите ми са мокри, та чак вода капе върху клавиатурата, а и ми е нещо замаяно, все едно съм пиян... Явно съм посвършил батериите и мисля да ги заредя с едно печено пиле с картофи и портокалов сок :)

Благодаря за подкрепата! 24 часа минаха, предстоят ми следващите 24...



Тема Re:нови [re: пътyвaщ]  
АвторNekoi (Нерегистриран)
Публикувано30.08.06 23:05



Добре, пътуващ, дръж се. Мисли единствено утре да не пиеш. Карай ден за ден.
И се радвай, че си признаваш проблема си. Не подценявай това, защото знаеш ли колко хиляди алкохолици по света точно в този момент са пияни, точно в този момент някой им казва, че имат проблем. И точно в този момент те се обиждат и нагрубяват този близък техен човек, само защото им казва, че имат проблем с алкохола.

Пий повече течности, яж сладки неща.



Тема Re:нови [re: пътyвaщ]  
Автор Eми® (Ентусиастка!)
Публикувано30.08.06 23:26



Здравей пътуващ!
Мислех да гася компа и да лягам, но след като прочетох: „С всеки пост тука все по твърдо съм на мнение, че сега ще спра да пия”, сърце не ми даде да го направя.

И аз бях наясно за проблема и последните 4-5 години си живеех с него, знаейки, че трябва да се направи нещо, но как, какво, кога?! Затова си карах постарому и свикнах с чувството за вина, което изпитвах всяка сутрин (ако станех). Мъка и мазохизъм... да мислиш за проклетата бутилка, която толкова много ти дава и същевременно ВЗИМА.

Мотивацията е важен елемент, но само тя не е достатъчна! Трябва действие, не само на думи, а на дела.

Колелото също помага, поне при мен. По 2 часа въртя педалите в парка и после се чувствам нов човек. Изкарвам си напрежението и ми олеква, не мисля за пиене.

Яж колкото можеш повече и задължително хапвай нещо сладко – шоколади, вафли. Пий много течности – по 3 литра минимум – вода, сок, квото се сетиш безалкохолно.

За треперенето не се плаши. Минава... По 3 белергамина на ден, вит.Б комплекс /неуробекс/, валериан и валидол няма да ти навредят, аз по-силни лекарства не взимах.

Добре е да не си ангажиран с работа интелектуално, ако можеш, щото вероятно няма да си адекватен да я вършиш...
Когато спрях да пия, цяла седмица се хипнотизирах с монитора – аз него и той мене, а всичко ми се трупаше на бюрото. Изключвах телефоните в работата. Понякога заспивах в тоалетната – по 2-3 часа в работно време... Спеше ми се, очите ми се затваряха пред компа, единствено писането във форумът тук, в дира ме държеше да не пия! После, след работа в нас /още нямах комп/ лягах моменталически в леглото и почвах да чета де що имам материали, разпечатани от нета за алкохолизма.... 7 нощи не спах! Въобще... а ходех на работа и дремех, скатавах се от колегите... не говорех с никой, изолирах се в нас – сама! Стисках зъби и действах. Чак на втората седмица ми просветна. И така един ден, после друг и нещата се подреждат!
Дръж се и кураж!

Не му мисли дългосрочно! Пробвай 24-часовата програма. Мисли само за днес! Кажи си – днес няма да пия! Само днес... ако ти е много – прилагай я почасово... отлагай, прави, струвай квото щеш – само не пий!

Успех!






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.