Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:00 24.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: алоонови [re: пътyвaщ]  
Автор Eми® (Ентусиастка!)
Публикувано17.09.06 01:42



Ами, честита регистрация, пътуващ



"Нищо в живота не е лесно. Защо спирането на пиенето трябва да е?"
Спирането е ЛЕСНО, трудното е да не почнеш отново!
Е за туй се учиме тука от опита на другите преди нас, по пътя на възстановяването.
Лично аз след 4-5 месеца трезво време зад гърба си, продължавам да внимавам да не се издъня... Плахо стъпвам и избягвам рисковите моменти, ако е възможно. Но ето - вчера и днес бях с хора, които пиеха... на рожден ден на мой близък и нямаше как да не отида. И сега се радвам, че всичко мина отлично! Хем не пих, хем се забавлявах!

А това е за всички, които разбират английски:
WE STAND OR FALL TOGETHER
"No society of men and women ever had a more urgent need for continuous effectiveness and permanent unity. We alcoholics see that we must work together and hang together, else most of us will finally die alone.
"

Редактирано от Eми® на 17.09.06 01:49.



Тема Re: алоонови [re: пътyвaщ]  
Авторaлkи (Нерегистриран)
Публикувано17.09.06 01:46



Много по-лесно е, когато кажем: "АЗ НЕЗНАМ", "може ли някой да ми помогне?"

А защо непременно трябва да е лесно?

Нищо в живота не е лесно. Защо спирането на пиенето трябва да е?

Според мен си е съвсем в реда на нещата да е трудно и сложно. Точно затова търся човешка подкрепа, а не готови решения, които обещават да е "лесно". Не вярвам на готови рецепти, независимо колко са изпитани и универсални. Вярвам на хора, които могат да говорят.


За ся е важно да не пиеш, и че не си атеист - помага.

Останалото шъ съ намести от самосебе си - дай време на времето!!!

Сам прецини дали е по-лесно, пъвоначално да попиташ за преводач ако незнеш японски, или предпочиташ да се ровиш из речници щот не си позволяваш да кажеш АЗ НЕЗНАМ японски?



Тема Няма време пътниконови [re: пътyвaщ]  
АвторPoджъp Уoтъpc (Нерегистриран)
Публикувано17.09.06 01:58



За всички фенове на Пинк Флойд, дето не знаят чуждоземски езици и специално за нашият нов член - пътника.
Със своето "Време" Роджър казва защо да не откриваме топлата вода, а да четем какво ни поства Емито:

Текат минути, часове и дни
в безспирен бяг безследно отлетели
Как страшно в тези четири стени
ти блъскаш свойте мисли посивели.
И чакаш някого. Но идва ден,
когато по пътеки осветени,
от блясъка на слънце озарен,
с изопнати от дъжд прохладни вени
ще спреш за миг внезапно покосен
от мисъл: Младостта е изживяна,
и как ли ще признаеш ужасен
пред себе си, че тя е пропиляна.
И истински все още неживял,
денят ти сив отмерва пулс последен.
И времето ще сграбчи ти без жал
със трескави ръце и ужас леден.
Към слънцето с пресъхнали очи,
съсипан, прежаднял ще се катериш.
Но слънцето жеското ще мълчи
и нищо ново няма да намериш,
защото си съвсем обикновен човек
на средна възраст. Много скоро
е може би и онзи страшен ден,
когато смърт очите ще затвори.
Ще върнеш ли, дали ще върнеш пак
загубеното, вече пропиляно?!
На карта ще залагаш, светъл бряг
ще търсиш, но във тебе като рана
ще пари мисълта, че две неща
не можеш никога да си възвърнеш.
Живота да избавиш от смъртта
и времето назад да върнеш!

Ваш р.у.



Тема Re: Няма време пътниконови [re: Poджъp Уoтъpc]  
Автор Eми® (Ентусиастка!)
Публикувано18.09.06 13:48



Вяра, надежда, любов... и още нещо

Дайте ми, моля ви, глътчица вяра -
вяра в доброто и вяра във хората,
че ако вярвам в нещо все си повтарям,
може би днес ще да надвия умората.

Дайте ми, моля ви, зрънце надежда -
обикновена и малка като маково семе,
която тайно и с обич аз да отглеждам
и да знам, че никой не ще ми я вземе.

Дайте ми, моля ви, капка любов,
с която да мога да полея сърцето си
и то да затупти във ритъм нов...
Аз ви моля... и протягам ръцете си.

А накрая дайте ми смелост да срещам
в очите изправена новите дни,
да продължавам да пея когато да усещам,
че пак ме раняват и пак ме боли.




Тема Re: ще настъпи ли промяната...нови [re: пътyвaщ]  
Авторнe-зaвиcимa (Нерегистриран)
Публикувано19.09.06 19:20



Не мога да ви разбера бре хора.
Защо завиждате.
Пак тоя яд и тая завист.
Някой е ПО-ДОБЪР ОТ МЕН.
Толкова хубаво започва цялата тема (изчетох я от игла до конец) и продължава.... и някъде по средата се е наместила една злобица срещу пътуващия...
Може би защото е най- искрен ... точно по детски и това за което е така ме свива е че не мога и аз така да призная пред всички и най- вече пред себе си за недостатъците си.
И в крайна сметка омаловажавам качествата а смекчавам недостатъците си ( да не изгубя нещо от чара си)- ем да сме скромни, ем качествени.
Доколкото виждам човек може спокойно да говори за недостатъците си и да признава достойнствата си и с това няма да загуби нищо от чара си.
Не иззлобявайте а си вземете поука.



Тема Re: ще настъпи ли промяната...нови [re: нe-зaвиcимa]  
Автор пътyвaщ ()
Публикувано19.09.06 21:04



Сега, след като прочетох пак цялата тема, съм напълно убеден, че в нея няма никаква злоба, злобица или завист.

Има само неразбиране и недоверие.

Неразбирането е неизбежно, щом общуването е само в интернет и е анонимно. Ако бях казал на същите хора същите неща, но наживо, реакцията щеше да е различна, убеден съм! Из форумите много често става така ;)

Недоверието също е неизбежно. Аз също не бих повярвал на някого, който ми изскочи от нищото, изперчи ми се и заяви "Пил съм през последните 10 години, обаче от 3 дни не пия и си вярвам, че съм се справил с този проблем!". Отстрани звучи нелепо.

Аз не съм и очаквал пълно разбиране или доверие. И двете не се постигат с една тема във форум. Освен това не е необходимо някой да ми има пълно доверие или да ме разбира напълно, за да си споделяме опит.

Аз съм напълно убеден, че съм на прав път. Този път си е мой и не бих го пропагандирал като панацея за справяне с всички алкохолни проблеми, но на мен засега си ми върши работа. Даже не мога и да формулирам каква програма следвам, или какви принципи, или какви методи. Нищо такова не ми е ясно. Опитвам се просто да си живея живота без да пия алкохол, да работя, да си обичам семейството, да си уважавам приятелите, да се забавлявам някак си. За да не ми остава свободно време почнах още един език да уча. Паметта ми сега е с пъти по-добра отколкото беше преди 20 дни и гледам да я използвам.

Може след 30 дни да се наложи други тактики да предприема, може след време и в групи на АА да се включа, може и никога да не се включа. Засега тия въпроси не ми се налага да ги решавам, защото се справям по моя си простичък начин.


Утре вечер ще ходя на събирането с колегите и за разлика от миналия път, сега съм напълно спокоен и сигурен, че там няма да пия. Да, спокоен и сигурен съм! Не го пиша, за да убеждавам някого в нещо, нито да се самонавивам. Просто си знам, че вече имам сила да го направя. Убеден съм, че изпия ли една бира, няма да спра дотам, но също така съм убеден, че няма да изпия тази първа една бира.


Благодаря на всички за всичко! Бъдете здрави!



Тема Re: ще настъпи ли промяната...нови [re: пътyвaщ]  
Автор Eми® (Ентусиастка!)
Публикувано20.09.06 07:27



"Аз съм напълно убеден, че съм на прав път. Този път си е мой и не бих го пропагандирал като панацея за справяне с всички алкохолни проблеми, но на мен засега си ми върши работа."



Браво, пътуващ! Щом си напълно убеден - това е верния път!
Продължавай в същия дух и се радвай на чудесата, които ти предстоят!
Не се майтапя, бъди сигурен, че ще ги има. Щом имаш ВЯРА всичко е възможно!

Тake it EASY



Тема Re: ще настъпи ли промяната...нови [re: Eми®]  
Автор пътyвaщ ()
Публикувано21.09.06 01:47



До преди малко бях с колегите на вечеря. Никой даже не ме попита защо не си поръчвам алкохол. Нещо повече - аз все се чудех как ще възприемат, ако не си поръчам алкохол, а сега.... почвам да се чудя как ли са възприемали преди това поръчките ми от по 3-4 бири.

Никога не бях се заглеждал досега кой колко и какво пие. Само констатирах, че съм в "свои води", понеже пред всеки имаше някаква чаша и се чувствах свободен да си поръчвам каквото си искам, колкото искам и мога да си платя.

Днес се загледах и заслушах внимателно какво всъщност си поръчват, и ... останах втрещен! Бяхме 9 човека. Двама просто си поръчаха безалкохолно, трима пиха точно по 1 чаша вино, като даже единият не я изпи цялата, а пред останалите имаше бира, но ... три от бирите бяха безалкохолни (включително моята). Чак тази вечер ми направи впечатление, че в менюто има и безалкохолна бира и че моите колеги на подобни събирания я предпочитат.

Погледнато отстрани - пълна маса с чаши и халби. И аз така я бях виждал досега, може би за да си намеря някакво оправдание за собственото си поведение. Всъщност обаче ... 3 чаши вино и 1 бира за 9 човека за цяла вечер.

Чудя се как в подобна компания досега са възприемали поръчките ми от по 3-4 бири на вечер, което аз смятах за съвсем нормално, даже със зор се ограничавах с толкова. Още по чудно ми е как така не съм забелязал, колко много непиещи има около мене.

Като се прибирах и си мислех... Винаги съм смятал, че ще е трудно да не се пие, защото едва ли не навсякъде около мен има алкохол, как ли ще обясня че не пия на тоя, на оня... Май съм гледал хората през собсвтената си изкривена призма и съм им "поставял в главите" такива мисли, каквито са се въртяли в собствената ми опиянена тиква.

Чудех се как ли ще ги изненада въздържанието ми, а май през цялото време съм ги изненадвал неприятно точно с пиенето си.

Редактирано от пътyвaщ на 21.09.06 01:49.



Тема Re: ще настъпи ли промяната...нови [re: пътyвaщ]  
АвторNekoi (Нерегистриран)
Публикувано21.09.06 06:11



Хей, Пътуващ, ама това все едно аз съм го писал.
Точно като тебе и аз, когато спрях да пия, открих с изненада колко по-малко пият хората, отколкото си мислех. Явно преди това съм искал да виждам, че всички пият, за да оправдавам собственото си пиене.
И аз като тебе открих, че никак не е толкова трудно да откажеш или да не си поръчаш пиене, когато си в компания. И че на никой чак толкова не му прави впечатление. Говоря за нормални компании или служебни коктейли, в които чашата пред теб е част от ритуала, а не за пиянски компании, които се събират с цел да се напият.

Колкото до безалкохолната бира - ако не ти е голям проблем, по-добре я замени с друго безалкохолно. Преди няколко години една жена от АА отиде на море и там започна да пие безалкохолна бира, след което премина на алкохолна. И друг подобен случай имаше. Явно по-лесно се подлъгва човек след безалкохолната да си поръча една нормална. Пък после от една стават много.



Тема Re: ще настъпи ли промяната...нови [re: Nekoi]  
Автор пътyвaщ ()
Публикувано21.09.06 12:22



Колкото до безалкохолната бира - ако не ти е голям проблем, по-добре я замени с друго безалкохолно. Преди няколко години една жена от АА отиде на море и там започна да пие безалкохолна бира, след което премина на алкохолна. И друг подобен случай имаше. Явно по-лесно се подлъгва човек след безалкохолната да си поръча една нормална. Пък после от една стават много.

Предполагам, че си прав. Не мисля, че ще е трудно да я избягвам, освен това не ми хареса. Просто стана така - няколко човека поръчаха такава и аз просто казах "и още една". Иначе, честно казано, предпочитам натуралните сокове. На същата цена са, а са много по-приятни.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.