Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:01 24.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: питанкинови [re: пътyвaщ]  
Автор Eми® (Ентусиастка!)
Публикувано03.09.06 01:21



"Реших май, че с физиологичните проблеми съм се оправил, хе хе... Естествено, не съм..."
Мда, за къде се разбърза толкова?! Работата няма да избяга


Най-много да се изнервиш допълнително, което е ОЧАКВАН РИСК при спирането на алкохола, особено в началото... По-добре успокой топката, за да не се издъниш

Сега на въпросите:
1. За кръвното налягане.
Нормално е кръвното да играе нагоре-надолу. Това се дължи на процесите, които настъпват при детоксикацията на организма ти в момента. Не се плаши.
След спирането на алкохола, след известен период от време, кръвното налягане се връща в нормалните граници без необходимост от специални мерки. При мен беше 180/130 (като пиех) - сега е 120/80 без лекарства!

2. За гъбките. Ето няколко идеи:
* Панирани гъби - СЪРНЕЛИ
ПРОДУКТИ:
големи Сърнели, черен пипер, сол на вкус, яйце и брашно за панировката, олио.
ПРИГОТВЯНЕ:
Измитите гъби се нарязват на големи филии, които се потапят поотделно в сместта за паниране (яйцето, брашното, солта и черния пипер). Пържи се в сгорещено олио.

* Около 500 гр. гъби, 150 гр. синьо сирене, бучка масло, сол, черен пипер
Всичко това в йена и в микровълновата за 10 минути. Синьото сирене се стопява и става вкусен сос.

* Една много лесна и много вкусна рецепта:
Гъбките на дребно,чушки капии /може от буркан/, картофи нарязани на дребно се мятат в йенско стъкло. Посоляват се, чубрица, чер пипер, настъргва се кашкавал и сирене и се пече.

* Други идеи:
Гъбена каша, Гъби с ориз, Гъбена крем супа, Гъби със спанак, с броколи, Гъби на фурна пълнени с домат и топено сирене и бекон например.

Пристрастявай се в приготвянето и експериментирай смело в готварското изкуство!
Да ти е вкусно!



Тема Re: Да те предупредянови [re: Nekoi]  
Авторaлkaжa (Нерегистриран)
Публикувано03.09.06 09:15



както казва спас добре ще е да спреш всякакви работи дето са вървели и ще ти напомнят за алкохола.
след време естествено няма да ти се барват работи, с които се е мезело.
например свински уши на сач.ха-ха. голям хит са на някои места в българия.
добре ще е да подминаваш и такива заведения, в които са преобладаващи тези работи.
предполагам, че след известно време процесите в тялото ти ще се нормализират.
според лекарите спецове в алкохолизма, и алкохолиците минали по този път, след първоначалната сухота, започва процес на трезвеене, а след около година и повече - и процес на здравеене.
тоест - разбитата от алкохол твоя машина, започва процес на възстановяване и саморегулация.
тъй че е съвсем нормално да очакваш да ти се оправи кръвното. но няма да е веднага. може да ти се стори дори, че нещата ще се влошат. но не се шашкай.
тръгваш на път. обратно към здравето. ще бъдеш друг човек и няма да ти е лесно да се разпознаеш.
на мене грешката ми беше, че концентрирах всичко само към физическото си оздравяване. пропуснах да обърна внимание на психиката си.
мислех, че алкохолът не и е повлиял толкова.
но щом като може да прецака тялото и да повлияе на кръвното, не е ли логично да помислим, че е увредил мозъка и психиката?
или засегнал, да го кажем по-меко?
съвременните учени казват, че тяло и психика са неразривно свързани и физическите болести имат своите психически причини.
аз намерих път към възстановяване на психиката в разговорите с други алкохолици и съвместната работа по 12-те стъпки, които са разработени от хиляди възстановяващи се алкохолици.
грешката ми беше, че не общувах с други сухи алкохолици след като спрях алкохола.
ти поне не правиш тази грешка.
поздравления!

пътувай човече.
един поет-алкохолик е казал - .......когато е на път.
шофьорите през комунизма го бяха сложили като свой лозунг.
литературните критици се подсмихваха, като казваха, че този поет съвсем не е имал предвид пътуване във физическия смисъл на думата.
може би е нещо по средата.



Тема Re: питанкинови [re: пътyвaщ]  
Авторgogo (Нерегистриран)
Публикувано03.09.06 10:03



Аз три години пиех една шепа хапчета за високо кръвно. По време на борбата за сухота(около 3-4 месеца изпадах често в хипотония(ниско кръвно). Затова са препоръките за много течности, плюс това че детоксикират организма.
Сега(вече 5 и кусур години) нямам проблеми с кръвното. Откровено казано, нямам доста от предишните проблеми.





Тема Re: Да те предупредянови [re: aлkaжa]  
Автор Eми® (Ентусиастка!)
Публикувано03.09.06 10:46



"тръгваш на път. обратно към здравето. ще бъдеш друг човек и няма да ти е лесно да се разпознаеш..."
Много добре казано, алкажа!


Целта не е довеждането ни до въздържане от пиенето, а постигането на трезвен живот, в който трезвеността е основна ценност и смисъл на живота.

Това означава, че трезвеността започва в момент на духовно израстване, което изисква промяна на жизнените ни цели, а това не става с магическа пръчка, то е процес на развитие.
Цитирам:
"Алкохолиците, които реализират Програмата на Дванадесетте Стъпки отбелязват, че ако човек иска да бъде здрав до края на живота си, не стига да “преработи” стъпките веднъж. Възвръщането на здравето е процес на развитие и ако искаме да останем верни на това му разбиране, трябва да търсим смисъла на посланието им на всеки един етап на оздравяването. Възвръщането на психическото и духовно здраве позволява на алкохолика да открие в тази програма послание за цял живот, понеже намирането все отново и отново на скрития в нея смисъл я прави винаги актуална.

При оценката на тази програма може да се посочи също, че разбирането на зависимостта, съдържащо се в 12-те Стъпки на Анонимните Алкохолици, е дотам универсално, че го използват и хората, обременени с други зависимости и хронични болести, напр. зависимите от хазарт, от лекарства, пушачите, наркоманите, болните от рак, мигрена, неврози, психози, родителите на “трудни” деца и др.
Посланието, което съдържа Програмата все по-често се прилага от различни хора като духовна програма за развитие. Като приемат ценностите й, те го признават за своята жизнена философия."
-----------------------------
Ева Войдилло Ошатинска - Директор на Регионалната Програма “Алкохол и наркотици”
Институт “Отворено общество” Ню Йорк; Фондация “Стефан Батори”, Варшава

Редактирано от Eми® на 03.09.06 11:00.



Тема Re: ще настъпи ли промяната...нови [re: пътyвaщ]  
Авторaлkaжa (Нерегистриран)
Публикувано05.09.06 15:19



къде си пътниче?
сам ли пътуваш?
да не поля сърнелите
с бяло вино?
мисля си за тебе.
напиши как вървиш.



Тема Re: ще настъпи ли промяната...нови [re: aлkaжa]  
Авторпътyвaщ (Нерегистриран)
Публикувано05.09.06 18:46



:)

Спокойно, справям се без проблеми. Не съм и помирисвал алкохол и се чувствам чудесно. Просто ми се насъбра много работа и нямах възможност да следя форума, а и тук вчера имаше токов удар и нямаше интернет в офиса.

Абе, кипя от енергия и с всеки следващ ден съм все по-доволен от решението, което вех





Тема Re: ще настъпи ли промяната...нови [re: пътyвaщ]  
АвторNekoi (Нерегистриран)
Публикувано05.09.06 18:50



Браво на теб, ама все пак - бързай бавно





Тема Re: ще настъпи ли промяната...нови [re: пътyвaщ]  
Авторgogo (Нерегистриран)
Публикувано05.09.06 18:58



Тъкмо си мислех да не си изгорял по пътя, Пътуващ.

Радвам се да те "видя" и да "чуя", че се справяш.
Чакаме по нататъшни новини от теб. Виж как Еми постоянно ни "тормозеше" първия месец.

Баси колко кавички нашляпах.
Успех друже





Тема Re: ще настъпи ли промяната...нови [re: gogo]  
Авторпътyвaщ (Нерегистриран)
Публикувано05.09.06 20:58



ще изгоря аз... трънки. Най-много да ми се запали главата от натрупаната работа покрай "почивката" ми в края на миналата седмица. Но няма лошо - времето ми е уплътнено с нещо, което обичам да правя, та през деня не ми остава минутка да мисля за глупости.

А за вечер преди лягане съм си разпечатал да си чета разни работи... от тукашните.





Тема Re: ще настъпи ли промяната...нови [re: пътyвaщ]  
Авторaлkaжa (Нерегистриран)
Публикувано05.09.06 21:39



имаш път.
и не си сам, както виждаш.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.