Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:39 28.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: Да те предупредянови [re: пътyвaщ]  
Автор Eми® (Ентусиастка!)
Публикувано31.08.06 20:44



"Иска ми се да не си прав за двете седмици, но ще видим. Сега толкова напред не ми се мисли" - Не му мисли изобщо за напред. Карай само за днес, а като дойде утрето, тогава ще му мислиш



Не е задължително да стане по-зле след 4-5 дена... различно е. Споко!



Тема Re: Да те предупредянови [re: пътyвaщ]  
АвторNekoi (Нерегистриран)
Публикувано31.08.06 21:25



Правилно, недей да мислиш толкова напред. Мисли само за тази вечер и за утре.
Още повече, че при различните хора физическият дискомфорт от спирането на алкохола трае различно време. Зависи от възраст, алкохолен стаж, състояние на организма и т.н. И докторите не знаят колко трае. Преди години лежах в Суходол и първите дни бях много зле. Питам лекарката колко ще трае и тя ми отговори:"Толкова, колкото е необходимо" Точно така е.
Но ако се проточи повечко или ако вземе да изчезва, пък после пак се влоши, ти не се стряскай. Абсолютно сигурно е, че то минава, няма начин да не мине.

Докато трае, има моменти, в които си казваш "защо трябва да търпя тази мъка, като с една чаша ще ми стане добре" или си казваш "не, това никога няма да ми мине".
Но бъди сигурен, че минава. Само че всеки компромис с някоя чашка те връща много назад. И най-важното - дори и една чашка срива страшно много мотивацията.



Тема Re: Да те предупредянови [re: Eми®]  
Авторпътyвaщ (Нерегистриран)
Публикувано01.09.06 21:27



Днес намерих време да попрочета старите теми тук. Бррр.... Позната картинка, но честно казано, позната повече от книги, не от личен опит. Не че не съм правил простотии, не че не съм имал дни, които не помня, всичко описано ми е познато, но не и в такива трагични размери.

Аз не съм достатъчно силен човек, че да успея да се измъкна при наистина сериозно пропадане. Знам си къф съм кекаф, та може би затова възприех сегашното си положение като предостатъчно гадно и реших да спра. Знам си, че изтърва ли момента, ще ми се наложи после да скачам над летва, която ще ми е височка за нивото на мижавата волята и мижавия инат.

Всъщност, никак не завиждам на тия, които са я скачали високата летва. Техните истории са доста "отрезвяващи".

Три дни съм на сокчета :) и противно на страшните прогнози, които дадохте, днес съм доста по-добре от вчера. Не е кой-знае какво, но три дни без алкохол един след друг не съм правил от поне 5-6 години.

Не знам в Суходол с какво я борят абстиненцията, но едва ли дават всеки ден на болните по 3-4 литра прясно изцеден сок, бъкан с антиоксиданти :) и комбинирани витамини и минерали от по лефче хапчето. Едва ли ги хранят с такава качествена храна, каквато аз си позволих. Може от това да е, може от постоянното потене, предизвикано с аеробни натоварвания (не помня да съм се потил толкова преди това), но съм приятно изненадан от състоянието си днес. Никакви кошмарни сценарии не се реализираха, даже днес доста поработих. Не съм много-много в кондиция, ама то и след 500 грама уйски пак не бях, та това не се счита за проблем. И по-рано ми е пулсирала главата и ми се е спяло, и по-рано са ми играели разни мускули, гадният вкус в устата също ми е до болка познат... Нищо ново и нищо драматично. Просто един продължителен тежък махмурлук. Май съм се усетил навреме и дано няма физически последствия :)

Странното е, че цялата "терапия" ми е по-евтина от алкохола, който съм изпивал до преди няколко дни за същото време :)

Абе сигурно го забелязвате, но аз пиша все едно вече не пия. Сигурно си мислите "Еее, тоя пък! Три дни удържал и все едно кой знае какво е станало!". Ами не е така. Знам го. Не знам как стана тая работа, не знам кое тоя път е различното, но е различно. И по-рано съм си казвал, че няма да пия, обаче сега просто знам, че ще стане, вярвам си. Нямам обяснение откъде се пръкна тая увереност у мен. Преди седмица въобще не си вярвах, че мога да го направя, а сега съм 100% сигурен. Разликата е само, че тоя път обявих някъде (тук), че спирам. Дали това е толкова важно.?.?.? Може пък просто да са се събрали много дребни неща накуп, без да има нещо голямо. Не знам. След време може би ще мога да преценя. Сега ми е все едно.

Добиването на такава увереност беше основното, което преди време ми позволи да спра да пуша. Тогава пак не разбрах как много пъти не ставаше, а по едно време взе, че стана. И сега не мога да обясня причините, обаче знам, че тая увереност се появи отнякъде и ми е все едно дали е от Господ, от мен самия, от хората и обстоятелствата около мене или от четене на книги и форуми. Както казах, все ми е едно.

Снощи дойде един познат българин да ме покани да сме пиели бира някъде. Отказах му с обяснението, че предпочитам да не пия алкохол вече. Ако иска да излезем на сокчета - ОК, той ако иска и бира да пие, но мен да не ме закача. Той се опули, бяхме гледали заедно мачовете от световното и точно пък аз сега да откажа бира... Невероятно му се стори и го прие като отказ :). Сам се чудя на себе си как можах да откажа такава покана. Та това не бях аз :), аз така не правя по принцип, АЗ ДА ОТКАЖА БИРА??? :)

-----------------------------------
Да кажа нещичко тук за една друга тема, която горещо обсъждате - дали има и друг начин, освен АА, да се справи човек. Според мен ако (освен физическото здраве и психиката) е съсипан и емоционалния живот на човек, без помощ от хора, разбиращи проблемите му, няма да стане. Все пак, удавниците трябва да има за какво плаващо дърво да се хванат.

В някои редки случаи обаче се оказва, че по някаква причина се давиш не в открит океан, а на пътя на много преминаващи салове, лодки, даже кораби. В този случай, ако решиш да се спасяваш, обстоятелствата около теб все още позволяват да си живееш приличен физически, духовен и емоционален живот, имаш цели, имаш хоризонти. Тая мотивация ми се струва, че може да замести всякакви сбирки с непознати хора, пък макар и близки духовно в някакъв смисъл.

Това е само хипотеза :) Ще се поставя с удоволствие в ролята на опитно мишле за да проверим дали хипотезата ще порастне в теория. Хм... всъщност аз не съм добро опитно чишле, щото си имам АА форум, т.е. не съм съвсем изолиран от тия идеи.

Това обаче е само теория, която хич не ме интересува. Който иска да си спори - да си спори. Аз ще чета с удоволствие и благодарение на професионалните си деформации ще ви търся грешки в теориите





Тема Re: Да те предупредянови [re: пътyвaщ]  
Автор Eми® (Ентусиастка!)
Публикувано01.09.06 21:54



Радвам се за теб!


"...а сега съм 100% сигурен. Разликата е само, че тоя път обявих някъде (тук), че спирам. Дали това е толкова важно.?.?.? "
Ми, за мен беше важно, че го обявих точно тук
Нямаше как да го обявя другаде
И взех, че си повярвах - имах вътрешното усещане, че този път ще успея - вярвах си, макар и неосъзнато как точно ще го направя... и то взе че стана. Като на игра...
Заложих фиш - рискувах и спечелих, че даже джакпота уцелих!

Карай в тоя дух, но си имай едно наум, че е рано да развяваме знамето на победата!



Тема Re: Да те предупредянови [re: пътyвaщ]  
Автор Eми® (Ентусиастка!)
Публикувано02.09.06 09:07



Абе сигурно го забелязвате, но аз пиша все едно вече не пия. Сигурно си мислите "Еее, тоя пък! Три дни удържал и все едно кой знае какво е станало!".
-------------------------------------------
Пътнико свиден, пътнико млаад


Това е само началото на пътя... Пази се, еуфорията те завладява само от факта, че не пиеш 3-4 дни
Има вероятност да си кажеш - "Еее, щом се удържах да не пия, значи нямам проблем?! Много шум за нищо вдигам..."
Но, ако ти се прокрадват подобни мисли, знай, че всеки следващ път на спиране е по-труден от предишния!

Поздрави и успех!



Тема Re: Да те предупредянови [re: Eми®]  
Авторпътyвaщ (Нерегистриран)
Публикувано02.09.06 15:42



"Пази се, еуфорията те завладява само от факта, че не пиеш 3-4 дни" каваш.

Не смятам да се пазя. Оптимизмът ми в момента е не само нещо добро, а и нещо задължително според мен. Е такъв оптимизъм ми липсваше досега, така че не мисля да се пазя от него, а да го поддържам.



Тема Re: Да те предупредянови [re: пътyвaщ]  
Авторaлkaжa (Нерегистриран)
Публикувано02.09.06 17:28



не знам дали да се пазиш пътуващи човече.
аз много пъти съм го спирал алкохола.
завиждам ти за оптимизма и волята.
при мене ги няма.
съмнявам се, че са присъщо качество на алкохолиците, но аз съм алкохолик и другото ми основно качество, поради тази причина, е липсата на здрав разум.



Тема Re: ще настъпи ли промяната...нови [re: пътyвaщ]  
Авторбaбa C (Нерегистриран)
Публикувано02.09.06 17:43



Дерзай дете.Даже една прашинка успех да имаш, радвай се, Защото алкохола не прощава нито на умен нито на прос, само ги изравнява.Най-
важното си потигнал, да признаеш проблема си. Ще се радвам с теб заедно
за всяка твоя победа.Поздравявам те с постигнатия до сега успех. Давай
напре. Ще стскам палци





Тема питанкинови [re: бaбa C]  
Авторпътyвaщ (Нерегистриран)
Публикувано02.09.06 23:36



уффф...

Тая сутрин забравих да изпия витаминозните хапчета, преди да дойда до офиса. Бях решил, че ще си понаваксам с работата след предишните няколко изгубени дни и си подкарах стария хранителен режим, който може да се опише с една дума - "набързо". Реших май, че с физиологичните проблеми съм се оправил, хе хе... Естаствено, не съм. Пия днес тук в офиса вода, хапнах уж добре на обяд, даже днес пробвах и пустото сладко как се отразява, че по принцип не ям сладко, защото не ми харесва. Е, ами не ми се отразява добре. Явно тая история с многото витамини и качественото хапване не е шега работа. Пиша това и отивам да си глътна хаповете с витаминчетата и минералчетата с 1-2 литра сок от касис и да изям една голяма картофена салата преди вечеря, че положението е гадно.

Нямам намерение да пия алкохол, просто констатирам за себе си, че това с диетата явно не е за подценяване.

Имам и два въпроса, ако някой е наясно да си каже мнението:

1. За кръвното налягане.
До преди 6-7 години не съм мръдвал от 120/80. Аз не го и следях, нямаше смисъл. Преди 2-3 години за пръв път ми измериха при някакъв преглед 135/90, не се трогнах особено, но преди 4-5 месеца пак при случайно мерене вече беше 145/95. Сега имам определени усещания, че играе нагоре-надолу. Нямам съмнения, че това постепенно покачване на кръвното налягане през годините и покачването на количествата изпит алкохол не са случайни съвпадения във времето. Та въпросът ми е - мога ли да очаквам, че при пълно спиране на алкохола след известен период кръвното ми налягане ще се върне в нормалните граници или за него ще си трябват специални мерки. Докторските сайтове са на различни мнения по въпроса.

уфф... :) забравих какъв беше втория въпрос :)

аааа, сетих се :)

2. Някой да знае вкусна рецепта за гъби сърнели, че миналия ден набрах много и изключително качествени, понапълних си фризера, а утре мисля пак да ида към планината и като се познавам, даже и да не ми трябват, пак ще набера. Сърце не ми дава да мина покрай хубава гъба и да не я отрежа. Пристрастяване си е, разберете ме :)

Дайте някаква идея какво да ги правя, че с брането и разпознаването проблеми нямам, ама с готвенето ме няма много много ;)



Тема Re: питанкинови [re: пътyвaщ]  
АвторCпac (Нерегистриран)
Публикувано03.09.06 00:13



1. И аз бях така с кръвното. Сега ми е даже ниско и пия конски дози кафе. Може би защото свалих десетина кила, а може би зашото вече намалих мезетата. Със сърцето и кръвното всичко ще бъде наред. Обаче за главата не гарантирам...
2. Изхвърли ги. Такова мезе веднага подсеща за пиячка. Ако все пак ще ги правиш, то не слагай много мазнина, а малко сиренце във всяка и ги сложи в много гореща фурна само докато се стопи сиренцето и избие сока. И си направи кана айран

Голяма!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.