Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:07 24.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Съмнява ме...нови [re: пътyвaщ]  
Авторgogo (Нерегистриран)
Публикувано30.08.06 23:44



Много се надявам обаче тези проклети абстинентни пристъпи да преминат до няколко дни,

Мисля, че абстиненцията няма да те пусне така лесно, както си мислиш. Бих ти препоръчал да си купиш по накакъв начин Антелепсин. Казвам по някакъв начин, защото е със зелена рецепта. Той въздейства на същите рецептори както алкохола и ще постигнеш известно туширане на абстиненцията. 4 пъти, по една четвърт на ден ще свърши работа. Поне ще можеш да спиш вечер(до някъде).
Както ти препоръчаха и преди мен-яж шоколад и пий много, ама много, течности.
Шоколада стимулира образуването на ендорфини в мозъка и това също дава спокойствие(пак до някъде)

Най-важното, потъвай в работа, която ти е интересна и увлекателна. Напъни се малко. Отначало не може да се съсредоточиш, но като се увлечешщ, няма да разбереш как е минало времето.

Успех колега. Чака те труден път. Въоръжи се с инат и търпение





Тема Re: Съмнява ме...нови [re: gogo]  
Авторпътyвaщ (Нерегистриран)
Публикувано31.08.06 16:44



Здравейте!

Жив и здрав съм и не съм пил нищо, съдържащо алкохол. Днес сутринта се откачих от работата и заминах с колелото за гъби в една съседна гора. Страшни сърнели събрах ;) но по-важното е, че успях да превърна за няколко часа 3 литра минерална вода, смесена с ябълков сок, в ПОТ. Това явно ми се отрази повече от добре и главата ми просветна. Сега имам усещането, че кръвното ми играе - ушите ми ту заглъхват, ту все едно всичката кръв ми отива в главата, но е съвсем поносимо. Нямам апарат да проверя, но не мисля, че е някакъв проблем, май просто твърде много се вглеждам в себе си. Иначе всички останали признаци за цалостна интоксикация са си налице, но като знам за тях и ги очаквам, не ме стряскат, а и не са някакви трагични, както други обясняват. Това дето съня никкъв го нямаше снощи, пък днес очите ми висват през 20 минути, най-много ме притеснява. Явно работата ще трябва да почака до понеделник.

Хапове не пия, освен големи дози витамини, минерали и от вчера сутринта - към 7 литра натурални сокове. Няма и да пипна нещо друго, щото мразя хапове, а и не съм в България и не искам да си имам работа с тукашните аптеки - много въпроси задават за елементарни неща - едни витамини да поискаш, питат за какво са ти.

До сега сигурно 100 пъти съм си казвал, че ей сега вече край, че ще ида в супермаркета и ще си купя вместо алкохол сокове... и ... някак си след това се оказвам на касата с бутилка уйски или водка. Няма нужда да го обяснявам, знаете как е ;( Понеже днес запасите в хладилника ми свършиха, довечера ще намина към въпросния супермаркет и тоя път мисля за разнообразие да купя сокове ;)



Тема Re: Съмнява ме...нови [re: пътyвaщ]  
Автор KoтkaтaMapтa (anesthesia)
Публикувано31.08.06 17:02



А това уиски, дето е в хладилника, не си го дръж в запас да те изкушава, ами го ливни в мивката...

Eternal Sunshine of the Spotless Mind.


Тема Re: Съмнява ме...нови [re: пътyвaщ]  
Авторaлkaжa (Нерегистриран)
Публикувано31.08.06 17:08



браво човече.
няма да те занимавам с книги.
духом съм с теб.
кефи ли те битката? спортистче си все пак :)



Тема Re: Съмнява ме...нови [re: KoтkaтaMapтa]  
Авторпътyвaщ (Нерегистриран)
Публикувано31.08.06 17:14



Уйскито е в хладилника в стаята, в която работя, и не е мое. Стои тук откакто съм се нанесъл в стаята и никой не го пипа, но не е мое. Всъщност, алкохол има навсякъде наоколо.

До сега не съм крал алкохол, та едва ли сега ще почна. Иначе в квартирата отдавна всичко е "изчистено" ;)



Тема Re: Съмнява ме...нови [re: пътyвaщ]  
Автор KoтkaтaMapтa (anesthesia)
Публикувано31.08.06 17:19




Дерзай, сега е твоето време...

Eternal Sunshine of the Spotless Mind.

Тема Re: Съмнява ме...нови [re: пътyвaщ]  
Автор Eми® (Ентусиастка!)
Публикувано31.08.06 19:15



Браво!
Добро начало си поставил!
Ако може работата да почака до понеделник, ще е супер!


Иначе, това е допълнителен стрес за теб в тези крехки първи дни...
Ама после да знаеш само какъв кеф е минеш ли абстиненцията се чувстваш като ГЕРОЙ

Дръж се пътуващ, това е верния път!
И пиши тук, ние сме с теб!!!



Тема Да те предупредянови [re: пътyвaщ]  
Авторgogo (Нерегистриран)
Публикувано31.08.06 20:20



Истинската абстиненция ще те нагази след 4-5ия ден. Ще те държи около 2-3 седмици с намаляваща сила естествено.

Ако избуташ 3 седмици и ИСТИНСКИ искаш да спреш пиенето, може да се смята, че си извървял половината път. Другата е постоянствотно и осъзнаването, че пиячката не е за теб. Просто я забравяш и толкова. Това наистина става(забравянето)! Е аз се сетих защото случайно попаднах на тоя форум покрай друга една моя болежка и станах съпричастен на колегите които искрено искат да си оправят живота.

Успех по трудния път!



Тема Re: Да те предупредянови [re: gogo]  
Авторпътyвaщ (Нерегистриран)
Публикувано31.08.06 20:30



Иска ми се да не си прав за двете седмици, но ще видим. Сега толкова напред не ми се мисли.



Тема Re: Да те предупредянови [re: пътyвaщ]  
Авторgogo (Нерегистриран)
Публикувано31.08.06 20:37



Всичко зависи от дневната доза на която си свикнал.
Аз примерно бях на умирачка при абстинентния период. И бях преди това на мин. 1 литър концентрат на денонощие, без да броя лекия алкохол. Дано при теб е по добре положението.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.