Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:50 14.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Правилно ли ще постъпя, ако направя това ?  
Автор avatarra2 (непознат )
Публикувано21.08.06 19:21



Не попадам тук случайно, но не знаех, че ще ми се наложи да поставя тема тук....както и да е.... Ето за какво става въпрос: Очаквам дете от човек, когото много обичах. Пиех умерено, но когато забременях намразих ужасно силно миризмата на алкохола. Точно тогава започнах да обръщам внимание на количеството алкохол, което изпиваше моят приятел...Като че ли всяка вечер 5 и повече водки, изпивани от него ми идваха като проблем за нормално възприятие....Пиенето приключваше с светкавично заспиване, тежък махм3урлук след няколко астрономически часа и пълна амнезия за събитията от последната нощ. Проблемът е, че това понякога се случваше и през деня. Може би ще ме обвините, че неоснователно гледам нещата "под лупа", но някак си е неизбежно, когато очаквам дете. Интуицията ми подсказва, че трябва да се отдръпна от всичко това, докато е време. И аз го направих. Сега /или само преди 5 дена/ взех решение да отгледам детето си сама, без да допускам човекът, когото толкова обичах в живота си нататък. Кажете ми, греша ли като решавам така кардинално нещата и слагам живота на едно дете на карта, лишавайки го от присъствието на бащата....Моля ви, искам наистина странично и безпристрастно мнение....и ви благодаря....на всички, които ще се включат по този въпрос



Тема Re: Правилно ли ще постъпя, ако направя това ?нови [re: avatarra2]  
Автор Eми® (Ентусиастка!)
Публикувано21.08.06 19:53



Я стига, осъзнай се?! Ако е само за това, че пие 5 водки и нямате други проблеми, помисли си добре - чакаш дете... трябва ли ей така да го лишаваш от баща?!?
------
"...Като че ли всяка вечер 5 и повече водки, изпивани от него ми идваха като проблем за нормално възприятие...." - Дай повече инфо - от колко време пие, изпада ли в запой, става ли агресивен, буйства ли, кви ги върши? Това, че заспива и не помни чат-пат е нормално, стига да не е всеки път



Познавам много семейства, в които мъжа си пие вечер по половинка ракия със салатата, преди вечерята, но не е алкохолик... т.е. може и да не пие всяка вечер! А пък имат здрави и умни дечица Не се плаши толкова, Божа работа

Имаше статистика по въпроса за наследствеността... ще се опитам да я намеря



Тема Re: Правилно ли ще постъпя, ако направя това ?нови [re: avatarra2]  
АвторMapтa (Нерегистриран)
Публикувано21.08.06 20:02



Въпросът е много личен и много сложен. Трябва сама да вземеш решението. Моето мнение е, че всяко дете има право на майка и баща - това е много важно! Странно е, че употребяваш глагола обичам в минало време. Ти не го ли обичаш вече? И кога спря да го обичаш? След като забременя ли? /Извинявай за въпросите! Можеш да не ми отговаряш!/
А той може би има нужда от лечение? Не би ли могла да пробваш да му помогнеш?
Единственият според мен приемлив вариант да лишиш детето от баща е ако си в напреднала възраст и мислиш, че си хванала последния влак да станеш майка. Разбира се, ако имаш и средства да осигуриш на детето нормален живот. Но то въпреки всичко ще има нужда от баща.
Надявам се, че не съм те нагрубила. Повтарям: много е сложно и трябва сама да вземеш решението. Но и да понесеш отговорността! Страшно трудно е!



Тема Re: Правилно ли ще постъпя, ако направя това ?нови [re: Eми®]  
Автор avatarra2 (непознат )
Публикувано21.08.06 20:04



Проблемът е, че той може и да не пие един или два дена, но когато започне, няма сила, която да го накара да спре....Съвсем не говоря за аперитива към салатата. Аз самата, преди да забременея пиех по една или две водки вечер....но знаех, че не е редно и трябва да спра. Говорим за това, че когато той има бутилка пред себе си е способен да пие, докато не я пресуши....Случвало ми се е да го подлъгвам към леглото с бутилката, само защото зная, че когато легне, изпитото количество алкохол ще го приспи на секундата. Мислех, че това е начина да го накарам да спре, но само за вечерта.....Какво ще кажеш, дали говорим само за обичайната и безобидна "ракиика със салатка" преди вечеря ? Наистина се притеснявам докъде може да стигне това в бъдеще .....



Тема Алкохолна злоупотреба и наследственостнови [re: Eми®]  
Автор Eми® (Ентусиастка!)
Публикувано21.08.06 20:17



Алкохолна злоупотреба е налице тогава, когато последиците от консумациите на алкохол водят до телесни и/или психосоциални вреди: напр. болести, алкохолни последствия или обусловени от алкохола психосоциални затруднения.

Белезите на синдрома на алкохолната зависимост са следните:

1. Наличие на абстинентни прояви.

2. Поява на променена поносимост (необходимост от повече алкохол за постигане на същите прояви).

3. Необходимост от поемане на алкохол за смекчаване на абстинентните прояви.

4. Неудържимо желание, стигащо до принудителна консумация на алкохол.

5. Намалена способност за контрол, що се отнася до началото и края на алкохолната консумация, както и до нейното количество.

6. Стеснени поведенчески критерии при употреба на алкохол.

7. Прогресивно изоставяне на други удоволствия или интереси за сметка на алкохола.

8. Неспирна алкохолна консумация, въпреки знанието за вредното въздействие.
----------------------

Семейство и наследственост

Известно е, че в определени фамилии по-често се срещат алкохолици. Едно обзорно изследване установява, че сред мъжете – алкохолици 27% са имали баща – алкохолик, а 5% майка – алкохоличка. Тези многократно потвърдени резултати могат да се обяснят по различен начин – било чрез генетични фактори или чрез влияние на околната среда върху семейството.
-------------
Бъдещите майки трябва да знаят, че когато пият, в кръвта на бебето в утробата им преминава точно толкова алкохол, колкото и в тяхната. Кърмачките пък - да не се доверяват на легендите, че бирата усилва отделянето на мляко, а виното снема стреса.
-------------
За татковците няма официални данни и точна статистика


Споко



Тема Re: Правилно ли ще постъпя, ако направя това ?нови [re: avatarra2]  
Автор Eми® (Ентусиастка!)
Публикувано21.08.06 20:26



Виж сега, това че си бременна променя самата теб! Ставаш по-чувствителна и някои работи те впечатляват прекалено. От друга страна това е стрес за приятеля ти, особено ако му е за първи път да става баща! Отговорността за бебето го плаши и той се утешава с бутилката, вероятно. Ще му мине... Изчакай, недей да взимаш прибързани решения! Успокой се, важно е за бебето НАЙ-ВЕЧЕ ТИ ДА НЕ ПИЕШ и да не пушиш, да се храниш здравословно и да спазваш предписанията за бременността!!!



Тема Re: Правилно ли ще постъпя, ако направя това ?нови [re: Eми®]  
АвторMapтa (Нерегистриран)
Публикувано21.08.06 21:02



Еми е права - не вземай прибързано решение, може би нещата ще се наместят от само себе си. Кураж!



Тема Re: Правилно ли ще постъпя, ако направя това ?нови [re: Mapтa]  
Автор avatarra2 (непознат )
Публикувано21.08.06 21:57



Марта, благодаря ти за мнението. На Еми, също благодаря..... Вътрешно продължавам да съм страшно объркана. Проблемът с алкохола при моят приятел не е последица от новостите, които нахлуват в живота му, от факта, че ще става баща....Миналото му е изпълнено с такива прояви. Не зная какви са причините, които са го подтикнали към алкохола, доколкото зная има алкохолици в рода си. Прави впечатление, че говоря за чувствата си към него в минало време, защото забелязвам, че той самият някак си започна да страни от цялата тази ситуация с бъдещото дете....Вече не е така ентусиазиран, а това допълнително ме настройва.... Мисля дали има смисъл да полагам усилия, когато разглеждам фактите комплексно....Мога да отгледам детето си сама, може би това ми дава смелостта да рискувам. Все пак нещото, което остава на преден план е АЛКОХОЛА. Струва ли си да дам шанс, ако дори и вие чувствате, че това са типичните първоначални симптоми на един бъдещ алкохолизъм.....



Тема Re: Правилно ли ще постъпя, ако направя това ?нови [re: avatarra2]  
АвторCпac (Нерегистриран)
Публикувано21.08.06 22:11



"Струва ли си да дам шанс, ако дори и вие чувствате, че това са типичните първоначални симптоми на един бъдещ алкохолизъм....."
бъдещ алкохолик...

ами де да знам - аз днес съм може би един бъдещ епилептик

или бъдещ диабетик
или бъдещ лунатик

Ти просто не го обичаш и си тъсиш причина да се отървеш от него. Защо просто не му теглиш сиктира, вместо да разсъждаваме дали някой ще започне да пие повече или чорапите му ще започнат да миришат повече...

Извинявай за цинизма, но ние сме опитали огромна доза от него върху гърба си





Тема Re: Правилно ли ще постъпя, ако направя това ?нови [re: avatarra2]  
Автор avatarra2 (непознат )
Публикувано21.08.06 22:16



Колкото до нещата, които върши в състояние на леко или не съвсем леко алкохолно опиянение: ами не са нещо опасно засега, запазва видимо спокойствие на духа, въпреки "абстрактните идеи, които го осеняват". Но честно казано не съм в състояние да експериментирам за да разбера какви биха били крайностите му в това състояние. Факт е, че неговите роднини са твърде обезпокоени всеки път, когато той не отговоря на телефонните им повиквания....Забелязвам, че поетите количества алкохол за него не са пречка след това да се качи зад волана. Такова притеснение при него не съществува, напротив, чувства се горд от това, че е способен да шофира в такова състояние.....Толкова си мислех, че детето, което очакваме ще го накара да погледне живота си от друг ъгъл и каквото и да се е случвало в неговото минало, то вече няма значение и няма да е повод за толкова пиене.....Споделям това, защото никога до този момент съм нямала проблем от такъв характер......сега това за мен е нещо ново....Да сядам на масата, улавяйки себе си, че броя изпитите чаши или просто следя бързо смъкващото се ниво на течността в бутилката, без да съм в състояние да променя нещо...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.