Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:02 18.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема За биратанови  
Автор Az@AA (непознат )
Публикувано25.06.06 21:35



Прегледах последните теми и няколко пъти срещнах онова: замени твърдия алкохол с бира...
От друга страна - описаните симтоми са ми май добре познати, макар че май ги постигам с по-бавни темпове.
Та моля Ви за отговор на въпроса - да пиеш редовно (всеки ден) над 4 бири сигурно си е форма на алкохолизъм? (жена съм)
Аз ще опитам да спра внезапно от утре, но ще бъда благодарна и за всяка подкрепа, или съвети. Още си мисля че не съм зависима - но както зачетох - то е вярно за всеки преди първата стъпка... Фактите са че не си спомням ден без бира от месеци насам... Твърд алкохол почти не пия но това едва ли променя съществено нещата.
До скоро



Тема Re: За биратанови [re: Az@AA]  
АвторCпac (Нерегистриран)
Публикувано25.06.06 22:07



Ако нямаш други проблеми(семейство, здраве, килограми - нали си дама) пий си биричката! Далеч си от това, което са преживели някои от нас.

Ако можех някога само на бира, сега нямаше да съм само на айран!





Тема Re: За биратанови [re: Cпac]  
Автор .Karata. (минаващ)
Публикувано25.06.06 22:21



За мен пиенето на какъвто и да е алкохол - всеки ден, без пропуск говори за зависимост. Но това е моето мнение. Мисля, че всеки сам трябва да определи за себе си дали е зависим или не. Много ми харесва мисълта, че ако някой се пита да ли е алкохолик или не, той обикновено е. Защото хората, които нямат проблеми с алкохола не се замислят много-много по този въпрос.





Тема Re: За биратанови [re: .Karata.]  
Автор Az@AA (непознат )
Публикувано25.06.06 22:33



Ами да - като че звучи безобидно но след малкото прочетено тук - не съм склонна да се доверя на предното мнение.
Влязох случайно и ето че си задавам въпроса сериозно... Тези дни ще имам и отговор - ако няма проблем без бира - значи всичко е ОК, но имам едно вътрешно усещане че проблем ще има. Но ще го решаваме - наистина вашите са по-сериозни, но не ми се чака и моя да стане съвсем сериозен все пак...
Благодаря - разбирам мнението ти като подкрепа че трябва да се проверя сериозно и веднага



Тема Re: За биратанови [re: Az@AA]  
АвторEми (Нерегистриран)
Публикувано25.06.06 22:58



Ами опитай, както казваш внезапно от утре : )
Лошо няма – независимо от това дали си алкохоличка или не си.

Мойто мнение е, че клониш към зависимост. Така, че по-добре е да вземеш мерки от рано.
Защо да чакаш годинка – две в тоя дух… за да хванеш последния влак? Пък кой знае, може и да го изпуснеш… И тогава да си скубеш косите?
Пробвай се, ти сама ще си изясниш дали имаш проблем или не.

И пиши тук как върви!
Убедена съм, че ще намериш нужната подкрепа : )

Успех!

П.П. За трети път опитвам да ти пратя писмото ми. Имам проблем с Интернета днес, така че ако не пиша, не си мисли, че нямам желание да “дежуря” в клуба : ) Стискам ти палци !



Тема Re: За биратанови [re: Az@AA]  
АвторEми (Нерегистриран)
Публикувано25.06.06 23:04



Сега като се замисля, то и Лейди В. е почнала с 2 бири преди 10 години, а сега не може да се откачи от водката...



Тема Re: За биратанови [re: Eми]  
Автор Az@AA (непознат )
Публикувано25.06.06 23:31



Надявам се че всичко ще е наред и ще се справя
Притеснявам се дали ще успея да нулирам количеството от раз - нали забеляза - бира-бира ама мин 4 бр. което значи че има случаи и на 6-8...


Но засега - стремя се към внезапно спиране ако има проблем - ще пиша пак..
Благодаря



Тема Re: За биратанови [re: Az@AA]  
АвторEми (Нерегистриран)
Публикувано25.06.06 23:39



Спокойно, не го мисли толкова. Каквото стане - стане.


Мисли си само за днес, кажи си днес няма да пия.
Не го мисли за утре въобще
Яж нещо сладко - от опит знам, че помага.

И помни - само някакви си 24 часа да издържиш, ОК?

Стискам палци за утре!



Тема Re: За биратанови [re: Cпac]  
Авторaлkи (Нерегистриран)
Публикувано26.06.06 10:58



Спасе, да не мислиш че биричката е безалкохолно? :)





Тема Re: За биратанови [re: Az@AA]  
АвторNekoi (Нерегистриран)
Публикувано26.06.06 12:37



Бирата е точно толкова алкохол, колкото и водката. Това, че е по-слаба не означава, че не е алкохол. Просто трябва да изпиеш по-големи количества.
На 2-3 пъти в миналото имах "бирени периоди" - пиех само бира и друг алкохол не ме интересуваше, дори и не мислех за него. Но бирата не ми излизаше от главата. В тези бирени периоди влязох именно защото исках да избягам от концентратите и да пия нещо "по-безобидно".
Бях командировка във Варна посред зима в леден вятър. Беше още при социализма и нямаше магазини, които да работят денонщно на всяка крачка. Полудях в студа да обикалям и да търся бира, макар че в барчето на хотела имаше водка. Но аз си исках бирата. Бях с колега и той много се учуди и помня, че ми каза "Ама ти много си се заиграл с тази бира".
Не съм 100 процента сигурен, но мисля че съществува термин "бирен алкохолизъм".




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.