Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:01 02.07.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Битката с алкохола е отдавна изгубена!нови  
Авторaлkи (Нерегистриран)
Публикувано19.06.06 08:21



Напълно бях заблуден да вярвам, че ще успея да контролирам пиенето си. Приемайки пълна-загуба в борбата си с алкохола, след което безусловно се предадох, аз открих че в самото съкрушение се генерира сила - чрез слабоста се породи мощ.


Предишната пепелива поляна (душа) се изпъсти с красиви цветя (надежда)!



Тема Re: Битката с алкохола е отдавна изгубена!нови [re: aлkи]  
АвторCпac (Нерегистриран)
Публикувано19.06.06 23:18



Пълен си с цитати като го*но с витамини!


Как съм я карал без учители до сега?!
Или това беше просто спамче?!



Тема Re: Битката с алкохола е отдавна изгубена!нови [re: Cпac]  
Авторaлkи (Нерегистриран)
Публикувано20.06.06 00:24



Здравей Спасе! По-скромно мой човек, никой незнае кво е на следващия завой - от витамини не боли главата. На свобода си я пей твоята песен, същото право дай на другите!





Тема Re: Битката с алкохола е отдавна изгубена!нови [re: aлkи]  
Авторaлkи (Нерегистриран)
Публикувано20.06.06 01:00



Между другото, много добре го познавам "тоз-твой" учител! ;)
Същия майстор ме вкара в лудници и затвори, затуй ся отбягвам да си имам работа с гордия "АЗ"!!!





Тема Re: Битката с алкохола е отдавна изгубена!нови [re: Cпac]  
Автор Eми_ (Обнадеждена)
Публикувано20.06.06 03:53



Какво спамче бре Спасе?
Прав е алки, че битката с алкохола е изгубена отдавна.
Спор няма по въпроса, нали тъй?
"Приемайки пълна загуба в борбата си с алкохола, след което безусловно се предадох, аз открих че в самото съкрушение се генерира сила"
Така е - чрез слабоста се породи мощ. И само когато станеш напълно убеден, че животът ти е станал неуправляем и се предадеш, смирявайки се - генерираш сила! Много добре го е казал алки. Аферим



"Предишната пепелива поляна (душа) се изпъсти с красиви цветя (надежда)!"
Иска да каже, че излизаш от света на алкохола - сив и мрачен и виждаш светъл лъч, който те води до Трезвия нов живот, изпълнен с вяра и надежда.




Тема Re: Битката с алкохола е отдавна изгубена!нови [re: aлkи]  
АвторЛeйди B (Нерегистриран)
Публикувано20.06.06 10:36



Алки, ти наш мъдрий и всезнаещ гуру. Ние сме като заблудени дечица в тъмна и мрачна гора. Ти ни хващаш за ръчичка и ни водиш към светлата полянка с цветя. И не ни се сърдиш, погалваша по главичките снизходително - те глупавичките не знаят.



Тема Re: Битката с алкохола е отдавна изгубена!нови [re: Лeйди B]  
Авторaлkи (Нерегистриран)
Публикувано20.06.06 14:18



Хе-хе-хе, значи ме направи на гуру? Мда, щом си рекла тъй да бъде! Я ся да видим, как ме наричаха едно време; "лудия, пияндето, малоумния, глупавият, насраният, напиканият, ......... . Сиреч, не ме смятаха за човек, и освен с мен да плашат децата; "Ако не слушаш, ще станеш кът оня безсрамния пиян-чичко" (живо-човешко плашило), не ставах за нищо друго!



Нали съм от неграмотните, та не-успях да разбера дали се бъзикаш с мен? Абе няма страшно, кой-кво посъди туй ще жъне!!!

Явен е факта за Законът на Живота, че по-начина който мислим, говорим и третираме околните; По-същия начин хората говорят, мислят и се държат спремо нас.
Резултатът зависи от нашето поведение; Абсолютно всичко, без изключение ни се връща обратно.
Всяко едно нещо, което е направено на другите, рано или късно ще бъде върнато обратно на нас; Извършените добрини на другите, ще получим в мярка на същият аршин; А дяволиите (мъки и страдания) направени на другите, ще получим обратно в същия предел.
Изобщо не означава, че същите хора с който бяхме любезни, ще ни третират подобно, в повечето случай туй не се сбъдва. Но, всъщност някой друг, който си няма представа от нашето поведение, и въпреки всичко, той ще ни го върне зърно за зърно!
За всяка изказана обида на някой друг, по-същият груб и нелюбезен начин ще се отнасят спрямо нас.
За всяка измама, ще бъдем мамени; за всяка заблуда ще бъдем заблуждавани; за всяка казана лажа ще бъдем лъгани.
Всеки път, когато покажем невежие, и пренебрегваме личните си задължения, или се възползваме от дадената ни власт против хората, ние вършим нещо за което нейзбежно ще ни бъде платено по-същият начин, по-който ние самите сме се отплащали!




Тема Re: Битката с алкохола е отдавна изгубена!нови [re: aлkи]  
АвторЛeйди B (Нерегистриран)
Публикувано20.06.06 14:34



Аз

да се бъзикам с тебНикога не бих си го позволила. Туй последното за сеенето и жъненето, аз имам друг лаф - Никое добро не остава ненаказано или Направи доборо да изядеш ...../краен продукт на отделителната система/. За съжаление до момента винаги е в сила.



Тема Важна е войната, не битката!нови [re: Лeйди B]  
АвторCпac (Нерегистриран)
Публикувано20.06.06 19:26



BTW благодаря ти Лейди В, че си отряза част от името!
Ние всички отрязахме по-лошата част от себе си, но аз лично нямам намерение да запълвам празнината с високопарни и нищо не значещи думи, дето завършват с "Алилуя" и удари на челото от пода!
Моята цел е да забравя, изтрия, унищожа това, от което се срамувам и мисля, че се справям... Далече съм обаче от мисълта, че всеки ще може така.
Сигурно има и други начини, различни от моя (който не натрапвам никому) и оня горе, който от време на време ме издразва и пиша туй-онуй





Тема Re: Важна е войната, не битката!нови [re: Cпac]  
Авторaлkи (Нерегистриран)
Публикувано21.06.06 02:23



Абе, сами знаете на какво дередже сте? Не мога да разбера дали показваш загриженост към хората, или увърташ за да оправдаеш свойте предрасъдъци?
Нищо лошо! Щом ти е кеф карай все така, но както казваш "Важна е войната" - дано да си готов за нея? А за оня горе (нали за алки става въпрос) не бери кахър, не само дето чело удря по пода, когато се благодари на Бога, но ако се налага на челна стойка стои! :)

Виж се Спасе, кво ни казваш: ****"Моята цел е да забравя, изтрия, унищожа това, от което се срамувам и мисля..."*****
Лейди В: *********Туй последното за сеенето и жъненето, аз имам друг лаф - Никое добро не остава ненаказано или Направи добро да изядеш ...../краен продукт на отделителната система/.*************
Без духовно пробуждане, дори с хеви дути интелект, отгоре 2-3 висши образования, пак не бихте могли да разберете за кво става въпрос!
Туй за което в АА говорим, вие искате да забравите, сиреч ,грешките от миналото под чергата се замитат. Абе близките хора, дето през пиянството си мого грубо третирахме, нека сами да се оправят, дрън-дрън-дрън. Браво на вас смелчагите че може ей-тъй само за себе си да мислите! Ами защо трябва да се напъвате да правите добро? Та нали Лейди В казава; "Никое добро не остава ненаказано или Направи добро да изядеш ....." Може би да е така, специално когато човек очаква награда за своята добрина, но в повечето случаи добро се върши от наслада, защото който вникне в съвършенния закон на свободата и постоянства, той, като не е забравлив слушател, но деятелен изпълнител, ще бъде блажен в дейността си!






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.