Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:55 03.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Специално за Лейдитонови  
Автор Eми_ (Обнадеждена)
Публикувано23.06.06 13:00



Тук ще си говорим за здравословен начин на живот.
За всякакви хитринки, използвани както за спирането на алкохола, така и за други ползи, произтичащи от РЕДОВНАТА му неупотреба.

Да започнем с моето дневно меню:

Закуска: 8 ч.
А) Чаша гореща вода на гладно.
Б) 2 лимона, изцедени и разредени с вода 1:1
В) Кафе без захар

Междинна закуска: 10 ч.
А) 2 ябълки
Б) 2 портокала
В) 500 гр. череши

Обяд: 13 ч.
А) Пиле печено /филе/ без кожата + зелена салата
Б) Пилешки дробчета + зелева салата
В) Овчарска салата (500 гр)

За пиене – вода

Следобедна закуска: 16 ч.
А) Шоколад Милка (150 гр)
Б) Шоколад LZ-черен + 1 банан
В) Шоколадова торта или вафла Мура с повече шоколад

Вечеря: 20 ч.
А) Пилешка пържола на скара, с гарнитура домати и краставици без сирене
Б) Варени картофи с лук, сирене и маслини
В) Миш-маш (2 чушки, 1 лук, 1 домат, 2 яйца)

Забележка:

Салатите се овкусяват със зехтин и лимон, може и оцет, да се избягва пресоляването.

Пие се 2 литра минерална вода на ден.
Може да се пие чай със или без лед, айран, сок и всякакви видове безалкохолни напитки. Желателно е да се яде по една Активия на ден.

Ходене пеша – поне 20 мин. дневно. Може и бягане, но аз не си падам.

Някакъв спорт – Тае бо (изразходва отрицателната енергия) Разтоварва от стреса и напрежението. Само като си представя, че се боксирам с Алкохола или с Шефа ми, се кефя максимално, докато тренирам в нас.

Каланетика – стяга корема, краката. В резултат на което си купих къси панталонки с ниска талия. Освен това е добре за кръста ми и гръбначния стълб.

Каране на колело в парк – Политаш от кеф и отслабваш приятно. Подобрява се кръвообръщението и настроението!

Лягане в леглото: 22 ч.
Четене на Стъпките и размишление върху Програмата на АА (30 мин.)
Спокойно заспиване (8 часа сън)
Събуждане в 6.30 ч. с радост, сила и оптимизъм





Тема Re: Специално за Лейдитонови [re: Eми_]  
АвторNekoi (Нерегистриран)
Публикувано23.06.06 13:21



Еми, недей така, моля те.
Огладнявам страшно като чета такива постинги, остава и 100 грама финландска водка да препоръчаш към това меню



И браво на теб за внимателното гледане на мача Австралия - Хърватия. Петър Василев, дето 100 години коментира футбол по телевизията и са го командировали за това в Германия, не видя, че съдията показа 3 жълти картона на един и същи футболист, а ти си го видяла.
Виждаш ли колко е хубаво да не пиеш - не стига че гледаш мача, ами и го помниш дори.
Аз от световното през 1990 не помня нищо, защото гледах мачовете все пиян.
За щастие през 1994-а бях в ремисия, та можах да видя българите в САЩ и да знам какво съм гледал



Тема Re: Специално за Лейдитонови [re: Eми_]  
АвторЛeйди B (Нерегистриран)
Публикувано23.06.06 15:01



Ей, добре, че беше тая буря да ми отпуши Дира. От 3 ч. не мога да вляза. Шях да ти пиша в другата, но гледам, че си ми отворила специална. 10х.

Моята диета не изключва нищо + непрекъснато чоплене на семки. И пак съм отслабнала. И как няма. Като сметнах на калкулатора, количеството водка, което изпивам, надхвърля дневната ми калорийна дажба.

А с парите, спестени от водка, си купувам някакво подаръче. Господи, колко съм материална.

Със заспиването наистина имам проблем.



Тема Re: Специално за Лейдитонови [re: Nekoi]  
АвторEми (Нерегистриран)
Публикувано23.06.06 16:20



"Виждаш ли колко е хубаво да не пиеш - не стига че гледаш мача, ами и го помниш дори. " Хе-хе-хе

Не само мача гледах, но и писах тук във форума през цялото време А и детенце си гледам край мен



Тема Re: Специално за Лейдитонови [re: Лeйди B]  
АвторEми (Нерегистриран)
Публикувано23.06.06 16:38



Да, бурята беше страшна наистина - в твоя чест ще да е било туй природно явление


Твоята диета, казваш не изключва нищо + непрекъснато чоплене на семки. Ако не пиеш водката, (100 гр. = 200 калории) - смятай колко е? Ми ще отслабнеш разбира се. Аз миналата година бях 84 кг. За 6 месеца станах 80, но замествах плодовете с водка, щото не ядях плодове. Карах на салатки и алкохол и бавно поотслабнах, защото беше нужно за дисковата ми херния, да мога да ходя без болка.
Сега като махнах алкохола, плодовете много ми харесват. Притичвам до плод и зеленчука, вместо към барчето
Сега съм 70 -72 кг. (сутрин - вечер)

Смките, определено не ми свършиха работа с алкохола. Само намаляваха темпото ми на пиене. Самозалъгваш се за определено време и бавиш запиването, което неминуемо ще последва все някой път.

А със спестените пари и аз си купувам подаръчета - за мен и за дъщеря ми. Доста добре ми се отрази финансово. В края на месеца даже ми остават, преди все не ми стигаха и взимах на заем.

Заспиването се оправя по-късно.
При мен Програмата на АА ме приспива и ми подсигурява спокоен сън



Тема Re: Специално за Лейдитонови [re: Eми]  
АвторЛeйди B (Нерегистриран)
Публикувано23.06.06 17:05



А може би е от силно завишената домакинска активност.

Преди сядах пред ТВ с бутилката и единственото ми движение беше да отида до хладилника за лед. А сега не ме свърта и се чудя какво да свърша вкъщи.



Тема Re: Специално за Лейдитонови [re: Лeйди B]  
АвторEми_ (Нерегистриран)
Публикувано23.06.06 17:17



Аз не разбрах нещо


Ти пиеш ли или си спряла?



Тема Re: Специално за Лейдитонови [re: Eми_]  
АвторЛeйди B (Нерегистриран)
Публикувано23.06.06 17:51



Не съм спряла. Не пия всеки ден, нито през ден. Но имам изцепки. Не са запои като преди, а еднократно.





Тема Re: Специално за Лейдитонови [re: Лeйди B]  
АвторЛeйди B (Нерегистриран)
Публикувано23.06.06 18:14



И все пак съм доволна от себе си. Едно е да се напиеш веднъж на 10 или повече дни, съвсем друго е да живееш в непрекъснато алкохолно опиянение.



Тема Re: Специално за Лейдитонови [re: Лeйди B]  
Авторkris61 (Нерегистриран)
Публикувано23.06.06 18:31



Прекрасно е да можеш да се въздържаш,но дали е на 10 дена или всеки ден разликата каква е?
Приличаш ми на мене преди да се пропия съвсем.Можех без да пия,но щом докопах алкохол.Олеле!
Сега въобще не пия и не се притеснявам от изцепки.Алкохола напълно е изключен от менюто ми и това проблем ли е?
Дори вече семейството ми не консумира алкохол вкъщи,но от това кой толкова страда.
Защо толкова упорствате?
Да се научите да живеете без алкохол е по-добре отколкото да се мъчите да не пиете?
Тука няма заплетени философии,клишета и т.н.
Лечението на алкохолика в крайна сметка се състои във въздържанието от алкохол.
Недей вярва в програми,недей вярва в АА щом искаш,но ако наистина искаш да живееш спри напълно алкохола.Това е.
И без това в тая жега водката е убийствена.Яж сладолед.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.