Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:47 07.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Една стрела се чупи лесно! ;)нови  
Авторaлkи (Нерегистриран)
Публикувано16.06.06 10:34



Много от нас обаче са пострадали най-силно от деформираните си взаимоотношения със семеството, приятелите и обществото. Точно в тези отношения проявявахме особена глупост и инат. Основният факт, който не бяхме в състояние да прозрем, е нашата пълна неспособност да изградим истинско партньорстово с друго човешко същество. Нашата егомания изкопава две катастрофални клопки. Или настояваме да се разпореждаме с хората, които познаваме, или прекалено много зависим от тях. Ако прекалено много разчитаме на дугите, те рано или късно ще ни изоставят, защото и те са хора и не могат да откликтват постоянно на нашите искания. По този начин нашата нестабилност нараства и започва да ни измъчва. Обикновено когато се опитваме да подчиним другите на собствените си интереси, те се бунтуват и сериозно ни се противопоставят. Тогава развиваме чувство на обида, преследване и желание за мъст. Ако удвоим усилията си за самоконтрол и продължаваме да се проваляме, страданията ни ставата тежки и постоянни. Нито веднъж не се бяхме постарали да бъдем част от семейството, приятел сред приятели, работник сред колегите си, полезни членове на обществото. Винаги се стараехме да си пробием път до върха или да се скрием под него. Това егоистично отношение пречеше на всякакви дружески взаимоотношения с когото и да било от заобикалящите ни. Нямахме и най-малка представа за истинко братство.



Тема Re: Една стрела се чупи лесно! ;)нови [re: aлkи]  
Авторaлkи (Нерегистриран)
Публикувано16.06.06 10:59



За повечето алкохолици от значение са и въпросите, които трябва да се зададат по отношение на поведението, свързано с емоционалната и финансова сигурност. В тези области страхът, алчността, властолюбието и гордостта са причина за най-честите и големи злини. Като гледа служебното си развитие, почти всеки алкохолик може да си зададе следните въпроси: Освен пиенето, кои недостатъци на характера ми доведоха до финансовата ми нестабилност? Дали страхът и чувството ми за малоценност по отношение на това дали съм годен за работата си, разрушиха самоувереността ми и ме изпълниха с противоречия? Опитах ли се да прикрия тези усещания чрез блъфиране, измама, лъжа и бягство от отогворност? Или пък чрез раздразнение от това, че другите не са разпознали моите наистина изключителни способности? Не се ли надценявах и не се ли правех на важен? Нямах ли безпринципни амбиции, поради които измених на партньорите си и ги ощетих? Не бях ли прахосник? Не бях ли вземал неразумно пари назаем, без да се замисля за връщането им? Не бях ли скъперник, отказал да издържа семейството си както трябва? Правех ли икономии? Какво беше отношението ми към “лесните пари”, към борсовите спекулации, към надбягванията?



Тема Re: Една стрела се чупи лесно! ;)нови [re: aлkи]  
Автор Eми_ (Умислена...)
Публикувано16.06.06 15:10



" Една стрела се чупи лесно!" ...
Почвам да губя сили... тъжно ми е, объркана съм



Тази сутрин отново ми стана зле... причерня ми пред очите, за малко да припадна на улицата. Почнах да треперя силно, да се изпотявам... главата щеше да ми се пръсне от болка, сърцето ми биеше лудо!
Чак сега почна да ме отпуска. 7 часа ме държи това състояние


Абстинентна атака отново???

40 дни съм суха...
Какво ми става?
Така до кога?
-----------------------------------------

Грешка е, когато човек не прави нищо защото се плаши да не направи грешка!

Тема Re: Една стрела се чупи лесно! ;)нови [re: Eми_]  
АвторПpиятeл (Нерегистриран)
Публикувано16.06.06 16:04



Еми, просто не знам какво да ти кажа... Не ги познавам тези симптоми. Просто се дръж! Измери кръвното си налягане, пий течности, ако е ниско.
Стискам ти палци, оправяй се!





Тема Re: Една стрела се чупи лесно! ;)нови [re: Пpиятeл]  
Автор Eми_ (Умислена...)
Публикувано16.06.06 16:30



Ужас!
Пак започва ... треперя ... едва уцелвам клавишите


От както мина абстиненцията (преди оклоко месец) тая гадост ми се случва за втори път
Горе долу през 2 седмици се повтаря - суха абстиненция

Пълен блокаж съм от всякъде. Цял ден не мога да работя нищо
Седя само за присъствие и се страхувам... Уплашена съм. Не знам какво да мисля. Нищо не мисля в момента. Кисела съм и досадна сигурно?

Грешка е, когато човек не прави нищо защото се плаши да не направи грешка!

Тема Re: Една стрела се чупи лесно! ;)нови [re: Пpиятeл]  
Автор Eми_ (Умислена...)
Публикувано16.06.06 16:42



На всичкото отгоре, приятелят ми - алкохолик иска да се видиме…
Само това ми липсва в този момент.
Ами ако вземе, че дойде у нас?
Не сме се виждали 02.05. с изключение на 1 път по работа за малко…
Тогава той пи водка, аз не. Изпуших 1 цигара и си тръгнах.
До сега от години не сме се разделяли за повече от 20 дни…
Леле, ако дойде?
По-добре да не отварям вратата… да изключа телефоните…
или да отида да спя при нашите?

Объркана съм…



Грешка е, когато човек не прави нищо защото се плаши да не направи грешка!

Редактирано от Eми_ на 16.06.06 16:44.



Тема Re: Една стрела се чупи лесно! ;)нови [re: Eми_]  
АвторПpиятeл (Нерегистриран)
Публикувано16.06.06 17:01



Ами, Еми, тъй като е отговор на моя постинг, мога да тижа само моето мнение: скрий се както можеш в момента, аз така бих направила. Може би ти е рано за среща, както чета какво пишеш. Не се притеснявай, че ще излъжеш, тази лъжа е за добро :) Малко е опасно така да присъждам, нали?
Не ми досаждаш :) Но бях в среща досега. Тази седмица работех само сутрин и беше добре - имах нужда от почивката, която си дадох. Мисля да продължа по тази схема, когато е възможно. Боря се с един мой здравен проблем - ама тя тази точно борба ще е дълга, няма да те занимавам :)
Ако искаш, пиши ми на адреса, знаеш го.
Засега - късмет и имай сили да издържиш!
ПП: Направи си изследвания, доколкото може по-пълни, може би тия ти "пристъпи" не са от алкохола?



Тема Re: Една стрела се чупи лесно! ;)нови [re: Пpиятeл]  
Автор Eми_ (Умислена...)
Публикувано16.06.06 19:00



Уффф... Не мога да си намеря място. Усещам се адски нестабилна в момента... Само да не ми дойде някой с идея за почерпка


Но НЯМА ДА ПИЯ !точка.
Гади ми се като си помисля за алкохол... Преди да се прибера в нас, минах през магазина да пазарувам за уикенда. Друг път умишлено не гледам към бутилките, днес обаче се престраших. Видях ги - някакви нови марки алкохол има, но и през ум не ми мина да ги изпробвам. Изпитах отвращение и взе да ми се повдига... (което е добре!). Купих си енергийни напитки, напоследък си падам по тях и цигари, щото пуша 2 пъти повече от преди да спра да пия...
Казваш ми "Може би ти е рано за среща, както чета какво пишеш. "...
Ами до сега не ми се е случвало да остана толкова време без секс...
Да не би от това да ми призлява? Знам ли...
Но при мен секса и алкохола са вървяли ръка за ръка..., няма начин на този етап да бъде само секс. По-вероятно, ако се навия за среща - да стане обратното
А само среща - без секс и алкохол - няма да стане точно сега. Не искам да рискувам издръжливостта си все още. Рано ми е... Да минат 90 дни в трезвеност и тогава ще му мисля

Грешка е, когато човек не прави нищо защото се плаши да не направи грешка!

Тема Re: Една стрела се чупи лесно! ;)нови [re: aлkи]  
Автор Eми_ (Умислена...)
Публикувано16.06.06 19:36



Алки,
Забелязвам, че съм се вмъкнала в темата ти, без да пиша по нея...
Чак сега погледът ми се прикова в първото изречение:
"Много от нас обаче са пострадали най-силно от деформираните си взаимоотношения със семеството, приятелите и обществото."
Ами да, така е... пострадала съм, защото трябваше да се нагаждам към заобикалящата ме действителност. Следователно съм развила деформирани взаимоотношения. Едно аз искам да бъде, друго става на практика. И тук алкохола навлиза с цялата си мощ и илюзия, че ще "формира" взаимоотношенията, така както на мен ми се иска.
И "точно в тези отношения проявявахме особена глупост и инат." - Вярно е!

"Основният факт, който не бяхме в състояние да прозрем, е нашата пълна неспособност да изградим истинско партньорство с друго човешко същество."
Пълна неспособност - звучи отчайващо...

Колко време е нужно за да се изгради едно истинско партньорство, според теб? През какви етапи се преминава и от какво зависи ?

Грешка е, когато човек не прави нищо защото се плаши да не направи грешка!


Тема Re: Една стрела се чупи лесно! ;)нови [re: Eми_]  
Авторgogo (Нерегистриран)
Публикувано16.06.06 21:56



Стегни се Еми. Първо сърцето намира друг ритъм. Кръвното пада. Това е резултат от неупотребата на ....... Друг път рязко пада захарта в кръвта. Има различни причини за състоянието ти. Аз мисля, че са повече на психо-основа, но не е лошо да спазваш и следното:

Пий мин. 2 литра минерална вода на ден. За кръвното-айрян със сол. Не се тъпчи с енергийни напитки. Само ти объркват нормалния тонус. Хапвай от време на време шоколад. Стимулира образуването на ендорфини в мозъка(естествени опиати). Оформяш т.н. страхова невроза от срещата ти с твоя човек и предстоящата битка с предложената чаша. Опитай се да погледнеш от друга страна на тая среща - Страната на силния и определящия правилата. Това ще ти помогне. В момента ти си силната.
Ся за секса-никой не е умрял за секс! Виж има бая умрели от него.

Дръж се и успех




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.