Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:11 04.07.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: С молба до:нови [re: Eми_]  
АвторЛeйди Boдka (Нерегистриран)
Публикувано26.05.06 14:34



Еми, прекрасна си във вярата си. Тези 3 неща ги приемам и ги ползвам, ако може така да се каже. Радвам се, че си приела вярванията на АА. Дано да ти помогне. Аз не мога.



Тема Re: С молба до:нови [re: Eми_]  
АвторЛeйди Boдka (Нерегистриран)
Публикувано26.05.06 14:52



Мила трезвееща Еми, спомняш ли си колко беше ентусиазирана преди 1 година. Приказваше същите приказки - колко си щастлива без алкохола, как виждаш слънцето, луната и звездите. Аз нямам това качество. Не смея да кажа. Защото не съм сигурна. Страх ме е, че утре мога да се запия.



Тема На страха очите са големи.нови [re: Лeйди Boдka]  
Автор Eми_ (Tрезвееща)
Публикувано26.05.06 15:33



Лейди Водка,
Точно това мислене - Страх ме е, че утре мога да се запия... ТИ ПРЕЧИ да започнеш да НЕ пиеш Това те измъчва най-много според мен.
Няма страшно. Не го мисли за утре Утре може и да не сме живи. Мисли си само за днес. Излез на вън, разходи се. Виж колко е хубав денят и просто Живей за мига
Абстрахирай се от това какво е било вчера, какво ще бъде утре, други ден, след месец или години... Важно е ДНЕС - сега, в този момент, да усетиш, че си ТРЕЗВА и да ликуваш от заслуженото щастие
Всяко начало е трудно. Краят увенчава делото.
Желая ти успех!


"Когато Господ затваря врати, отваря порти."


Тема Само да уточня...нови [re: Eми_]  
Автор Eми_ (Tрезвееща)
Публикувано26.05.06 16:09



Миналата година се опитах за ПЪРВИ път да спра алкохола САМА.
Реших да го направя по-скоро експериментално. Не бях пробвала да спирам пиенето 17 години, от които последните 7-8 пиех ЕЖЕДНЕВНО. Бях се пристрастила както към цигарите. Всяка делнична вечер изпивах минимум 200 гр. водка. През почивните дни изпадах в денонощни запои.
В този алкохолен дух живях, работих и гледах дъщеря ми.
За това миналото лято реших да се тествам да видя дали мога да не пия. Издържах 1 месец, помислих си че всичко вече е ОК и реших да го отпразнувам... Така след няколко "нормални" напивания, се оказах в още по-лошо положение. Удвоих и утроих количеството алкохол, но ефектът все не ме удовлетворяваше. Напротив! Само негативни емоции ми донасяше всяко едно запиване. Губех мярка все по-често (от 10 пъти - за 8 нямах спомени...) Страшна работа

Разликата е, че преди нямах Духовна програма и за това ми се изчерпаха силите. Спомням си как със СТРАХ стисках зъби да НЕ ПИЯ и едва удържах положението.
Сега е различно Спокойна съм и не се страхувам.
Не броя трезвите си дни колко станаха, за разлика от миналата година (тогава ги броях непрекъснато и всеки един момент знаех точно от колко време не съм пила)
Така, че мила Лейди Водка имам значителен напредък. Вярно, не можах от раз, но продължавам да опитвам пак. По-добре е от колкото да си кажа няма начин... не мога, това не искам, онова не става.
До тук съм много доволна от себе си, че не само си мисля да не пия, а наистина ГО ПРАВЯ. Ще видим по-нататък. Времето ще покаже

"Когато Господ затваря врати, отваря порти."


Тема Re: Само да уточня...нови [re: Eми_]  
Авторпoтpec (Нерегистриран)
Публикувано27.05.06 09:40



Абе откъде намирате пари за пиене?!?!

Аз не мога да намеря пари за храна и за сапун, напоследък и за ток, да не говорим, камо ли за пиене, цигари и тям подобни удоволствия!

Я кажете, къде работите, какво сте учили, какво образование имате, че ви търпят по 10 и повече години да ходите пияни и заляни на работа, че да можете и децата си да гледате, че и пари да ви плащат даже?



Тема Re: С молба до:нови [re: Лeйди Boдka]  
Автор Диxaниe (усмихната)
Публикувано27.05.06 10:26



Знаете ли.
Щом тези стъпки не ви помагат- измислете си ваши. Само че- без такива строги правила и т.н., ами такива, както вие бихте го разбрали. Съберете се, обединете се и го направете.

Мислите ли, че е възможно ?

Да обедините това, което ви помага на едно място, и в една тема , или нещо подобно. Така всеки, който е като Вас, ще намери нужното , а който не е- ще намери АА.



"Усмихни се. Лесно е. "


P.S. Или с други думи- щом нещо не работи за всички- нека тези, за които неработи да му намерят алтернатива. Или поне да я потърсят.

Редактирано от Диxaниe на 27.05.06 10:31.



Тема Re: С молба до:нови [re: Лeйди Boдka]  
Автор Диxaниe (усмихната)
Публикувано27.05.06 10:41



Лейди Водка - няма дума не мога . Има само не искам .

Поискай ! Знам колко е трудно. Аз съм депресивна личност, пристрастена към яденото. И много самотна. Но знаеш ли, когато искам нещо много силно- го правя. Години се боря с моя псевдо-глад. Не винаги, когато ям, съм наистина гладна. Хубавото при алкохолизма е, че ако спреш алкохола съвсем- няма да умреш. Докато аз никога немога да спра яденето, а трябва да се науча да го ограничавам. Това е най-трудното нещо, което съм правила в живота си. Не ходя по лекари. Справям се сама. Просто казвам - "днес ще ям само толкова, колкото ми се яде наистина". По същия начин и ти трябва да кажеш- "Днес няма да пия".
И когато доближа шкафа с всички лакомства и отвътре ме драпа да ям, да ям, да ям- си казвам по 12-тина пъти на ден, и повече: "Не, днес реших да не прекалявам . Само днес". И правя същото на другия ден. И следващия. И когато станат поред няколко дни си казвам- "Ето, че мога. Силна съм. " И спирам дотук, за да не се увлека в хвалби и не се почерпя за повода.

И така- всеки ден.

Тайната е да кажеш НЕ веднъж, а след това да повториш това и утре. И други ден. И по-други ден. Докато ти стане навик да го правиш. И никога незабравяй да не пробваш след няколко години, просто , за да видиш дали можеш само 1 да хапнешш (пийнеш) за разнообразие.


"Усмихни се. Лесно е. "

Редактирано от Диxaниe на 27.05.06 10:44.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.