Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:22 21.05.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Отново абстиненция, без да пия алкохол  
АвторEми_ (Нерегистриран)
Публикувано21.05.06 19:21



Как е възможно това? Сутринта се събудих като пребита. Всичко ме боли, вие ми се свят. Опитах се да стана от леглото, но залитнах и отново си легнах. Почнаха ужасни пулсиращи болки в главата, а корема щеше да ми се пръсне от болка. Получих сърцебиене и потене. Цялата се тресях от ужас…
И това състояние продължи 12 часа. Пряко сили станах и си направих фреш от лимон, портокал и грейпрут. След като го изпих, ми стана още по-лошо и повърнах. Сега не смея да хапна нищо. Взех душ, дано да ми мине… Чувствам се като натровена, а няма от какво. Вчера ядох само плодове и пих чай, нищо друго. Реших, че е добре за прочистване от токсините.
При вас случвало ли се е подобно нещо? На какво може да се дължи? Дали защото организмът ми от години е научен на алкохолен режим и всяка неделя, до преди три седмици, аз прекарвах целия ден по този начин, изтрезнявайки от поредния двудневен запой?




Тема Re: Отново абстиненция, без да пия алкохолнови [re: Eми_]  
Авторeднa (Нерегистриран)
Публикувано21.05.06 23:37



Не е абстиненция. Може да е вирус. Да си болна.
Може от преумора или от новия начин на живот - някаква реакция на организма.
Не се плаши. Ще мине. Ако имаш температура отивай на лекар. Ако стомаха ти не е свикнал само на плодове и чай, може да се е раздразнил.
Пиши как си сега.



Тема Re: Отново абстиненция, без да пия алкохолнови [re: eднa]  
Автор Eми_ (минаващ)
Публикувано22.05.06 08:39



Успях да се довлека до работата. Още ми е замаяно. Като парцал съм. Нямам температура, но се потя непрекъснато
Главоболието продължава, но е по-слабо от вчера. Каква по дяволите е тази реакция?
И още нещо - за 24 часа съм свалила 2 кг. Сигурно се е получил дисбаланс от рязката промяна на режима?



Тема Re: Отново абстиненция, без да пия алкохолнови [re: Eми_]  
Авторnekoi (Нерегистриран)
Публикувано22.05.06 10:37



Може и да е някакъв вирус.
Но по принцип абстинентните симптоми понякога избиват и без да си пил доста време след като е спрян алкохолът.
Някой го наричат суха абстиненция. Като не знаеш, че го има, е доста стряскащо, защото не можеш да разбереш какво става с теб. Уж не си пил известно време, а пак си зле. После минава, но после пак може да се появи, но става все по-рядко и все по-слабо.
Не му се плаши - то минава и накрая изчезва напълно.



Тема Re: Отново абстиненция, без да пия алкохолнови [re: Eми_]  
АвторПpиятeл (Нерегистриран)
Публикувано22.05.06 14:29



Съжалявам, че едва сега можах да погледна тук :(, Еми.
Аз също мисля, че става дума за вирус или настинка. Просто ти е зле. Случва се и на неалкохолиците:) Проблемът основно е в обезводняването. Теглото ни варира денонощно с около килограм, така че не се безпокой, още повече си била на разторващ ден. Ако ти е възможно, направи си сок от моркови и/или кисела ябълка (предполагам, че си и малко "разстроена :)) Червеното цвекло също е добро в тези случаи - действа "почистващо". В момента е важно да не губиш телесни течности. Пий и чай също (мента, градински, но не и зелен) - но всичкото това - на малки порции, често. Добави и витамини С, В комплекс, Герикапс днес и в следващите дни. Ако имаш повишена температура, ти си знаеш какво ти действа добре - парацетамол, аспирин или аналгин. Наблегни на витамин С :)
И пиши отново как си! Знам, че ще ти мине бързо :)



Тема Добавка :)нови [re: Пpиятeл]  
АвторПpиятeл (Нерегистриран)
Публикувано22.05.06 14:41



Имах предвид истински сокове от моркови и ябълка, не от тия, дето какво ли не хубаво пише на кутията :) и съдържат разни работи, които не са ти необходими в момента...
И антипиретици - само ако си с температура над 38,3 - 38,5 по Целзий, иначе организмът е по-добре да се бори сам, той знае как да създаде неблагоприятна среда за вирусите - високата телесна температура е част от тактиката :)



Тема Re: Отново абстиненция, без да пия алкохолнови [re: Пpиятeл]  
Автор Eми_ (трезвееща)
Публикувано22.05.06 14:50



Благодаря за съветите. Чак сега почна да ми разминава. Изби тая гадост!
Но определено не беше вирус или настинка.
Направо си беше суха абстиненция.
Усещанията са точно същите все едно съм след 3 дневен запой. Още ми е чудно как стана така...
Дано не се повтаря повече!

При теб всичко наред ли е?



Тема Да,нови [re: Eми_]  
АвторПpиятeл (Нерегистриран)
Публикувано22.05.06 20:32



всичката ми е наред :), Еми. Утре имам хубаво събитие. Благодарна съм за това, че децата ми пораснаха здрави и читави, че имаше кой да се грижи за мен през цялото това време, за да мога аз пък да се грижа за тях; за това, че през по-голямата част от времето (15:3 години) не съм пила алкохол... Благодарна съм, че навреме потърсих помощ. Благодарна съм, че я получих. Благодаря на всички тук за търпението към мен :) Спокойна съм, че утре всичко ще бъде наред - потрудих се това :) и очаквам деня с радост.
Днес не пих и за утре мисля да бъде пак така :)



Тема Re: Отново абстиненция, без да пия алкохолнови [re: nekoi]  
Автор alkie (Не усложнявай!)
Публикувано23.05.06 02:51



Доста години съм трезв, но все пак чат-пат пиянски сън ме стрясва доста яко!

Когато посочваш обвинително към някого с пръст, останалите три сочат към теб!


Тема Re: Отново абстиненция, без да пия алкохолнови [re: Eми_]  
Авторlora (Нерегистриран)
Публикувано23.05.06 12:38



Здравей, Еми. Звучи ми като вирус , но ако мислиш, че не е, прилича на кризите дето стават когато започнеш да се лекуваш с хомеопатия. Т.е. организмът се чисти и пренастройва.Това, че се потиш е много хубаво. Как си днес?




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.