Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:17 11.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Въпроси към трезвите алкохолици  
Автор Eми_ (новак)
Публикувано15.05.06 16:46



Как и на какви места прекарвате лятната си отпуска?
Съобразявате ли се с нещо в избора си?
Как се предпазвате от изкушенията или се стремите да избягвате подобни рискови ситуации?
И последно - След колко трезво време сте готови за подобен род приключения?



Тема Re: Въпроси към трезвите алкохолицинови [re: Eми_]  
Авторnekoi (Нерегистриран)
Публикувано15.05.06 17:28



Така се случи, че първата ми лятна отпуска беше почти година след като се спрях. Ходихме на море, но вече беше минало достатъчно време и алкохолът не ме изкушаваше. Пък и бях със семейството си, а не с пиянски компании.
Беше ми много приятно ДА СЪМ НА МОРЕ НАИСТИНА, а не ДА ПИЯ НА МОРЕТО и дори и не ми мина през ума за пиене. Не ми липсваше изобщо. Все пак беше минала година.
На следващото лято бях командировка в Албена. Пиеше се доста, но мен не ме влечеше и изобщо не ми беше проблем. За разлика отпреди обаче многочасовото висене по кръчми вече ме отегчава. Не защото ми се пие, а защото не ми се седи повече от час-час и половина на маса в заведение.
А и сега виждам от един градус нагоре колко безсмислени са разговорите на маса.
Иначе някъде около половин година отначало избягвах кръчми.



Тема Re: Въпроси към трезвите алкохолицинови [re: nekoi]  
Автор Eми_ (новак)
Публикувано16.05.06 09:00



Наистина, по-разумно е да се изчака нужното време, преди да се предприемат пътувания, свързани със забавления. До сега винаги, когато съм на почивка пия още от преди обяда. Преди 2 години бях с приятели, които си пиеха само вечер по заведенията, но аз още на плажа почвах с 200 гр. водка или джин. Следобяда пиех 3-4 бири, а вечер заедно с компанията почвах с ракиите…
И така всеки ден.
Един път се случи нещо ужасно. Имаше мъртво вълнение. Приятелите ми си тръгнаха от плажа за да се разходят из курорта. Аз обаче се бях закотвила в барчето на брега на морето, пиех си сутрешното кафе и отказах да тръгна с тях. После, купувайки на дъщеря ми сладолед, видях във фризера половинка джин – леденостуден и го взех заедно със сладоледа…Върнах се на плажа и си поръчах тоник. Тайно си правех коктейла под масата в заведението. След като приключих с джина, реших че е време да се охладя и влязох в бурното море… Дъщеря ми си сложи пояса и тръгна след мен. Спомням си силата на вълните, които ме блъскаха яростно и аз се кефих. Реших, че ще плувам и влязох навътре… Детето се е уплашило, че вълните ще я обърнат и е искало да излезе на брега, но течението беше много силно и теглеше навътре… Нямаше други като нас в морето. По едно време дойдоха спасители да ни вадят. Крещяха, караха ми се, а аз не проумявах какво става…
После не помня как сме се прибрали в квартирата. Заспала съм… Вечерта се събудих с ужасно чувство. Детето ме гледаше уплашено, идеше ми да потъна в дън земя. Ами, ако не бяха се появили тези спасители… Това късмет ли е или знак от “Горе”?
Та за това си мисля да не ходя на море тази година. Може би на планина – някъде на тихо и спокойно място, без да има наблизо шумни заведения…



Тема Re: Въпроси към трезвите алкохолицинови [re: Eми_]  
АвторЛeйди Boдka (Нерегистриран)
Публикувано16.05.06 09:58



Предлагам ти някоя по-динамична почивка - например в чужбина - ходене, ходене, разглеждане, впечатления, така че вечер да лягаш като пребита.
Ние свързваме почивката с лежане на плажа и пиене по кръчмите. Правеше ми впечатление, че в чужбина има много стройна организация - всеки ден мероприятие. Като в пионерски лагер Вече и тука има, но ние нали сме си свикнали.



Тема Re:Въпроси към трезвите алкохолицинови [re: Лeйди Boдka]  
Автор Eми_ (минаващ)
Публикувано16.05.06 11:20



Добра идея! :- )

Не бях се сетила за чужбина. Може да се запиша на екскурзия, организирано и интензивно разглеждане на забележителностите. А пък и без това само веднъж съм била в чужбина и беше доста отдавна...
преди промените в Бг.



Тема Re:Въпроси към трезвите алкохолицинови [re: Eми_]  
АвторЛopa (Нерегистриран)
Публикувано17.05.06 13:25



Чудесна идея - там алкохолът е много скъп! Познавам хора , които заминаха и рязко намалиха консумацията на алкохол , щото е скъпо.



Тема Re: Въпроси към трезвите алкохолицинови [re: Eми_]  
Автормapa (Нерегистриран)
Публикувано17.05.06 23:06



Знаеш ли,когато тръгна на сбирки,аз вече сякаш съм решила всички останали впроси на моа живот.Не пия.И точка.След последния ми запой/много отдавна/,когато тръгнах на сбирки на АА,наложи се вкъщи да поизчистя кочината.Премествах няколко пъти една полуизпита бутилка водка и нямах никакво чувство към това.Бутилката беше просто като всички останали предмети.Много ми помогна,че играх известно време йога,чета за йога и будизма.Научих се да елиминирам.Така че няма никакво значение дали ще прекарам отпуската си на Палма де Майорка или в Хималаите.Аз просто не пия!




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.