Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:05 07.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Здравейте една и друганови  
АвторEми_ (Нерегистриран)
Публикувано07.05.06 22:11



Здравейте една и друга !
Много се радвам, че спирате алкохола и толкова общи неща имаме. Поздравявам ви за решението!
Станахме три и може взаимно да си даваме кураж! Вярвам, че ще успееме! Трябва да стане някакси!

Аз се прибрах преди 1 час и се залепих за компютъра. С такова облекчение прочетох новите постинги и сега се чувствам спокойна. Най-после да се успокоя! Явно нещата при мен лека-полека почват да се оправят. Нямам абстиненция, радвам се на света около мен и ми е едно леко, комфортно и ТРЕЗВО.
Сега ще споделя нещо. Значи видяхте какво беше първите четири дни. Няма алкохол, не ми се работи нищо, не мога да спя, не се срещах с хора, които пият, с две думи отлагах всичко, само и само да не пия!
Много трудно беше да удържа положението на празненството, където бях. Първо, защото не бях достатъчно категорична в издръжливостта си, второ – само 4 дни е много крехък период от трезво време. Но важното е че мина някак си. Пих… опитвах се да пия бавно и да ям повече. Майната му на фигурата ми в момента. Хапвах като за световно, за да не се напия. След първата чаша ракия забелязах, че другите още си имат и никой не си сипва. Почнах да се изнервям леко и погледът ми беше само в бутилката. Ето си казвам, не трябваше да пия първата чаша. И срам, не срам, взех, че си сипах втората, мислейки да приключа с нея. Изпитвах угризения на съвестта и се чудех какво да измисля за да се спра. А беше рано, до края на забавлението имаше много, много часове. Освен това беше страшно хубаво, интересно, та аз не ходя често по такива луксозни места, където се чувстваш като бял човек… Тогава реших да пиша СМС на Приятел (от Форума) и да споделя какво става. Тя ми отговори с подходящ СМС, който ме накара да се замисля известно време и да намаля темпото … После пак разменяхме смс-и и в един момент аз минах на вода, само на вода. Сипвах си вода в чашата от ракията и си пиех колкото си искам. Беше ми много весело. Танцувах цяла нощ на дансинга. Не се спрях въобще. Ама няма това не го мога, не е по мой вкус, всички танци реших, че ги мога и се забавлявах от сърце. Преди да си легна на сутринта, бях изтрезняла. После като се събудих, се чувствах в добра форма. Радвах се на слънцето, на морето, на птичките, на всичко около мен. На връщане, по пътя се замислих. Добре де, какво щеше да стане, ако не бях изпила първата чаша? Ами, много просто – нямаше да има втора, трета… следователно нямаше да се терзая няколко часа – да пия или да не пия и колко да изпия и как да не ме забележат? В никакъв случай нямаше да си прекарам по-зле! Напротив, сигурна съм, даже убедена, че щеше да е по-добре!

Това е за днес!
Идва нова седмица, нека да бъде успешна!




Тема Re: Здравейте една и друганови [re: Eми_]  
Авторeднa (Нерегистриран)
Публикувано07.05.06 22:56



Здрасти и браво все пак е нещо. Не си се напила като мен и да не помниш нищо. Трети ден без алкохол. Чувствам се напълно трезва. Само че страхът ми как ще се появя утре вече прерастна в луда паника. Изобщо не ми се спи. И миналите нощи не спах много. Сега треперя, ту ми е топло, ту студено и имам чувството, че всичко вътре в мен вибрира. Ще бъде поредната кошмарна нощ. Утре ще ми разкажат кви съм ги вършила. Реших да не пия нарочно, за да изживея трезвено и болезнено всичкия страх, срам, вина и неразположения. Да ги запомня хубаво и друг път като не мога да се спра, поне да не се уливам пред хора, с които работя...



Тема Re: Здравейте една и друганови [re: eднa]  
Автор Eми_ (новак)
Публикувано08.05.06 09:05



Спокойно. Аз като не спах 4 дни, какво ми стана? Това ще мине, важното е че не пиеш. Трябва да мине време, трезво време и аз това сега правя. Днес няма да пия, утре ще го мисля!



Тема Re: Еми,нови [re: Eми_]  
АвторПpиятeл (Нерегистриран)
Публикувано08.05.06 11:14



Радвам се на това, което си написала: "Днес няма да пия" Давай така! Стискам ти палци и за днес :)
Желая на теб и на "друга" приятен ден и усещане за свобода!



Тема Днес няма да пия! [re: Пpиятeл]  
Автор Eми_ (новак)
Публикувано09.05.06 09:52



Вчера бях на каланетика. Много добре ми се отрази. Никакви мисли за пиене на ми се прокрадваха в главата, за което се гордея със себе си :- )
Като се прибрах в нас и веднага запалих цигара. Избягвам да пуша пред дъщеря ми, защото тя е върл противник на цигарите и като ме види да пуша ми иска “глоба” – 0.20 лв. /цигара ;- ) и почва да ми изнася лекция колко е вредно и как ще умра.
Използвах момента да й обясня, че сега вече не пия и не искам да пия, защото алкохолът е отрова, също както и цигарите, и за това може да съм нервна понякога, но това ще е временно и после ще се разбираме много по-добре от преди.
Тя ме гледа, гледа и в един момент изръси: Мамо, знаеш ли как ще спреш да пушиш и да пиеш едновременно?
Много лесно – като забременееш. Тогава ще ядеш по-здравословни неща и ще ми родиш братче. После тича за учебника “Човекът и природата” и ми показва снимка на бял дроб – на пушач и на непушач и ми казва: Ето, виж как изглежда, не искам да умреш мила мамо… и се сгуши в мен.

Сутринта пускам Нова телевизия и там върви предаването на Милен Цветков. Слушам изказване на зрител по телефона, който обяснява за зависимостите. Разказа как от алкохола минал на марихуана, защото била по-интересна, а после преминал на хероин, било още по-интересно, но сега е чист от години и има семейство и 2 деца!
Казвам си ето – колко по-тежки случаи има, а сега хората си живеят живота без зависимости… Това ме зареди с нов оптимизъм!

Днес няма да пия



Тема и азнови [re: Eми_]  
Автордpyra (Нерегистриран)
Публикувано09.05.06 14:15



Здравей Еми! Физическото натоварване винаги го препоръчват при зависимости и депресии и ти наистина ме навеждаш на мисълта дали да не започна и аз нещо такова..аеробика, каланетика, ще проверя тия дни. Аз също искам да споделя нещо хубаво - приятелят ми не може да ме познае тези три дена и много ми се радва-и това ми дава стимул да продължавам така.Разказах му за този принцип-как човек си казва-днес няма да пия а пък утре ще се поотпусна и ще пия.А като дойде утре-отново отлага.Той много се смя и каза значи обръщаш принципа "днес ще се напия а утре вече няма". Когато му казах, че смятам в събота да си взема нещо(умерено)и да пийна леко, той вика-бе, ти се придържай в по-кратки граници, по-добре утре се "напивай")))И така снощи вечерта беше от много време насам една приятна вечер за нас. Иначе какво беше-аз се забивах в хола над чашката и пред телевизията безразборно цъкаща каналите и едва държах дистанционнот а той в спалнята чете и не смее да влезе при мене от това каква гледка ще завари..ужас.Така че...Днес е моя четвърти ден без алкохол.



Тема Re: и азнови [re: дpyra]  
Автор Eми_ (новак)
Публикувано09.05.06 16:20



Здравей друга! Добре е да има физическо натоварване, но според мен е важно то да ти доставя удоволствие. Не да взема да изчистя апартамента например. Чистенето ще почака... Още повече, че до сега съм чистила само в пияно състояние и то в безпаметност… На трезва глава не ми се почва каквато и да е домакинска работа. Ще взема да повикам фирма за почистване, ако се налага :- )))

Браво на теб! Искрено ти се радвам за успеха до момента!!!
Това с обръщането на принципа се оказа много вярно. Сигурно действа, защото като пиеме и все отлагаме спирането за утре. Казваме си айде и днес ще си пийна, а утре няма да пия. Така, че имаме нагласа да отлагаме. И сега като обърнахме посоката – има “обратен” ефект :- )

Четири дни не са малко. Като стане седмица, ще е още по-добре!

Редактирано от Eми_ на 09.05.06 16:24.



Тема Re: и азнови [re: дpyra]  
Авторeднa (Нерегистриран)
Публикувано09.05.06 23:52



Днес е моят 5 ден без алкохол. Тая вечер започна да ме боли корема, някакви спазми и колики, лошо ми е, засилено слюнкоотделяне, имам чувството, че ще повърна или ще получа разстройство. Какво става с мен? Това абстиненция ли е? Или нерви? Ужасно тревожно ми е. Две три силни паник атаки получих днес - преди да изляза за работа /едва стигнах до едно такси/, преди да си тръгна от офиса и на улицата - треперене, силно сърцебиене....Ебати ужаса... И сега рева, но успях да мина покрай магазините без да вляза и да си купя алкохол. Поне това ме крепи, че съм трезвена. Каквото и да ми се случва - едва ли ще е по-лошо от безпаметно напиване.
Вечерите ми преди - изолирам се в кухнята и пия, и пуша, докато мъжът ми и детето седят в хола, той пред компа, тя пред телевизора. Докато пия - готвя, мия чинии, чистя, пускам пералня... Понякога само пия до безпаметност.
Тия 5 вечери макар и много нервна бях с тях и видях как е семейния живот когато не пия. Бях на работа 2 дни и за пръв път от много време насам не разпускам с алкохол вечер. Значи можело и без. Пия по 3-4 валериана вместо водка.
Като пиша тук малко се успокоявам и съвземам. Знам, че някой ще ме прочете и ще ме подкрепи.
Мъжът ми не вярва, че ще спра или ще огранича пиенето до малки количества , защото много пъти е чувал, че от днес спирам. Няколко дни най-много и после системно всеки ден продължавам с бутилките.
Тоя клуб наистина ми помага.



Тема Re: и азнови [re: Eми_]  
Авторeднa (Нерегистриран)
Публикувано10.05.06 00:04



И на мен на трезва глава не ми се почва домакинска работа, но за тия пет дни видях, че може да се готви и да се мие и без алкохол.
Опитвам се да променям отношението си към нещата.
Наистина съм доволна, че не пия 5-и ден. Макар че подкрепа не срещам у дома - репликата е - ще видим до кога няма да пиеш.
И аз не знам до кога. Знам, че няма да е днес. Това с отлагането много работи. Вълшебната формула за мен. Казвам си: сега ми е много зле, но няма да пия, а утре ще пия. Така ги изкарах тия безалкохолни дни.



Тема Re: и азнови [re: eднa]  
Автор Eми_ (новак)
Публикувано10.05.06 09:15



Потърпи още малко. Тези прояви, които описваш ще отшумят максимум до 2-3 дни. В момента организъмът ти се чисти от токсините и за това реагира така – болки в корема, спазми и колики и т.н.
Що не опиташ с разходки, просто излез безцелно и се разходи в парка или където и да е, ей така без някакъв план?
Аз вече ходя на работа и обратно до нас полу пеша. Около 20-30 минути вървя и като дойда тук се чувствам бодра и свежа в добро настроение.
През обедната почивка излизам и се разхождам. После сядам на някоя слънчева пейка, ям ябълка и пуша. На колегите съм казала, че съм на плодова диета и да не ме търсят за обяд да ходим по заведенията. Хладилникът в офиса и в нас е пълен с плодове и шоколадови изделия. Кола, сок, айран пия в кафето, докато пуша. В нас вечер пия много чай.

Тази нощ за първи път от 1 седмица заспах веднага. Може да е от каланетиката и масажа на който отидох после. Спах 7 часа и се събудих с усмивка. Казах си днес няма да пия и вече знам, че ще е така :- )




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.