Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:08 22.09.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми * *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Трудно е на човек, сам да се избави ..., обаче ...  
Авторaлkи (Нерегистриран)
Публикувано08.05.06 13:12



Абе свалям шапка на всеки един, който е убеден че може да се измъкне и сам да се отплете от мрежата в която самоволието гу е уплела.


Ясна е картината - няма място в този форум за Стъпки и Традиции!!!
Затуй няма да се напъвам да разказвам за моето възстановяване, защото то е свързано с духовна и психическа промяна, тоест принципите на АА. Но както забелязах вие не искате да чуете за туй, Нъл тъй?

Пожелавам успех на новичките, та дано да преодолеете неопреодолимото желание за пиене!



Тема Re: Трудно е на човек, сам да се избави ..., обаче ...нови [re: aлkи]  
Авторzaiko (Нерегистриран)
Публикувано08.05.06 13:24



Кристално и чисто,
остро и светло,
моето сьзнание няма
пролука, през която
да влезе злото.

Утринното сльнце свети вьтре,
сьзнанието ми е чисто и светло:
от моя прозорец, аз литвам
кьм висините на небето,
кьпещо се в Божествена светлина.






Тема Re: Трудно е на човек, сам да се избави ..., обаче ...нови [re: aлkи]  
Автор Eми_ (новак)
Публикувано08.05.06 13:27



Аз мисля, че в този форум има място за всичко, което помага на хората да спрат алкохола. Било то стъпки, методи и практики. Всеки има право сам да си избира какво и как да прави за преодоляването на зависимостта си. Който иска сбирки на АА – може да отиде. Лошо няма, аз се убедих в това. Форума в dir.bg върви добре – ето колко хора започнаха да се “показват”. А колко има още скрити, които само четат и се борят сами. Въпрос на гледна точка.
Успех на всички!




Тема Re: Трудно е на човек, сам да се избави ..., обаче ...нови [re: Eми_]  
Авторnekoi (Нерегистриран)
Публикувано08.05.06 15:35



Съгласен съм с Еми, че в този форум има място за всичко, което помага да се спре пиенто. Това не може да бъде "чист" форум на АА, защото тук влизат всякакви хора. Ама пък не може и да се спре излагането на идеите на АА, защото те дават най-добри резултати, за който ги възприеме. По това спор просто не може да има, защото е доказано от живота.
Спас казва, че тук не било за него, защото това било форум на "определена организация" т.е. АА. Алки пък казва обратното - че нямало място за стъпки и традиции.
Аз пък много се радвам на трите момичета, които започнаха една на друга да си помагат тук. (Ако сложим и лейди Водка стават дори четири)
Ами то точно така е възникнало движението АА през 1935 г. Двама отчаяни алкохолици започнали да си говорят и открили, че това им помага да не пият.

Давайте едната, другата, Еми и лейди Водка - вече видяхте че не сте сами. Най-горещо ви желая да намерите изхода, защото изход има.
Еми вече беше на две сбирки на АА и видя там доста хора, които са били в много тежко положение (по-тежко и от нейното) пък днес не пият и са съвсем нормални човеци. Каква по-голяма надежда за вас от това!



Тема Re: Трудно е на човек, сам да се избави ..., обаче ...нови [re: nekoi]  
Автор Eми_ (новак)
Публикувано08.05.06 16:31



Да, така е. Бях на 2 сбирки и пак ще идвам, когато имам нужда. Щом днес ми е добре, значи почва да ми просветва. Трябва да мине време, да премисля, да се успокоя и да внимавам за напред. Записах се на каланетика и от днес почвам
Мисля си за опреснителен курс по английски, че две приказки на кръст едва връзвам. Срамота. А по-рано го знаех добре. Сега не помня
Но всяко нещо с времето си! Няма да се пришпорвам сега да искам всичко веднага. Постепенно ще стане. Важното е, че ми идват идеи и то НА ТРЕЗВО!



Тема Re: Трудно е на човек, сам да се избави ..., обаче ...нови [re: Eми_]  
Авторnekoi (Нерегистриран)
Публикувано08.05.06 16:55



Ако питаш мен, в момента имаш най-много нужда от сбирки. Защото 2-3 дни трезвост са хубаво нещо, ама те са само началото.
И наистина не се пришпорвай за нищо.
Пак, ако питаш мен, единственото, за което би трябвало да се пришпорваш е да ходиш на сбирки, дори и когато не ти се ходи или най-много тогава.
Извинявай, че ти го казвам без да ме питаш



Тема Re: Трудно е на човек, сам да се избави ..., обаче ...нови [re: nekoi]  
АвторKlio (Нерегистриран)
Публикувано08.05.06 18:49



Nekoi е напълно прав. В момента най-важното за теб са сбирките. Преди доста години, за да не мисля за пиене си бях направила график - 3 дни от седмицата ходих на курс по немски език, три дни бях на аеробика. В началото имаше някакъв ефект, но за съжаление кратковременен. Натрупаното вътрешно напрежение изби отново в пиене. Нещата във всички случаи трябва да се степенуват по важност. И трезвостта е на първо място.



Тема Re: Трудно е на човек, сам да се избави ..., обаче ...нови [re: Eми_]  
Авторaлkи (Нерегистриран)
Публикувано09.05.06 01:27



Мда, винаги има място за ирония без предръсъдаци и хистерия!
Предложението ми; "че във форума няма място за духовните принципи на АА" е иронично. Не мисля, че има нужда всяко едно исказване да се приема буквално, но да се напънем малко за да разберем посланието и смисълта му. ОК?
Разбира се, че свободно може да говорим и обсъждаме всяка една тема, и колкото да се радвам на новите сестрички за участието им във форума, и показаното усилие за да се освободят от зависимоста си;аз, и все пак всеки един присъщвуващ алкохолик се нуждае от помощ.
Критиката, вкупом с предрасъдъци събуждат в нас страх, който е главната причина да се отбягва участие във форума. Подобен случай е Спас - човекът признава да е алкохолик, но поради липса на информация погрешно си е втълпил, че преодоляването на алкохолната зависимост (симптом на болеста) освобождава от алкохолизмът.
Ами че аз много години вече не пия, а постоянно ходя на сбирки на АА, взимам редовно участие във форумите, и подържам редовен контакт с моя спонсор. Абе, сигорно съм от онези много болни алкохолици, хе-хе-хе, та немога да се възстановя!!!!
Ето че има място и за ирония! Но, всъщност ежедневието и трезвият живот доказва и постоянно напомня за болеста алкохолизъм. Ако не практикувам 12-те Стъпки никога не бих се задържал 13 години и 6 месеца трезв, за което благодаря на моята Висша Сила и дружеството на Анонимни алкохолици!

Успех в борбата с алкохолизмът!



Тема Re: Трудно е на човек, сам да се избави ..., обаче ...нови [re: nekoi]  
Автор Eми_ (новак)
Публикувано09.05.06 09:04



Знам, че съм в началото… Познавам се добре. Нали миналата година бях 1 месец трезва и после пак започнах. И от тогава до сега съм спирала поне 200 пъти, както пишеше Приятел за себе си. Познато ми е това спиране. И си нямам на идея как бих се чувствала да речем след 3 месеца трезвеност? Това не ми се е случвало до сега.
Ще идвам на сбирки, но и това ще го решавам ден за ден, То само ще си покаже. На тези 2 сбирки, на които присъствах ми направи добро впечатление, че там никой не те агитира за нищо, не те разпитва и се чувстваш уютно. Който иска споделя нещо, независимо какво, било то весело или тъжно, умно или тъпо, но никой не го прекъсва, не му се подиграва, а го разбира. Усеща се спокойна и дружелюбна атмосфера, в която са попаднали всякакви хора – стари, млади, интелигентни и не чак толкова интелигентни, различни и в същото време еднакви!
По време на сбирка ми се изпаряват всякакви мисли за алкохол и като се прибера също. Така, че има ефект :-)



Тема Re: Трудно е на човек, сам да се избави ..., обаче ...нови [re: aлkи]  
Авторkris61 (Нерегистриран)
Публикувано09.05.06 09:54



Затова е създаден този клуб за да си помагаме взаимно.Аз подкрепям Алки,че дори и трезвен не съм излекуван.Живея си готино без алкохол,но има и трудни дни в които желанието ми за пиене излиза наяве.Тогава имам нужда от това да споделя с друг алкохолик.
Това е идеята на АА-взаимопомощ,а стъпките и традициите са просто един добре изпитан път.
Но ако някой мисли,че се справя сам с друга техника то нека споделя.
Всичко съдейства за нашето добро.
Иначе медицинското становище за лечението от алкохолизъм е пълното въздържание от алкохол.
Но какво да правя със себе си когато имам чувството,че ада се стоварил на главата ми докторите не казват.
Успех на всички!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички теми**Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.