Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:13 05.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема искам да спранови  
Авторeднa (Нерегистриран)
Публикувано06.05.06 13:20



Вече е крайно време. След безпаметното напиване в четвъртък, реших, че трябва да кажа край на алкохола. Още не мога да се съвзема. Треперя. Нищо не ми се прави. И ме е срам от хората, пред които се напих. Дори не са го очаквали от мен.
Имам нужда от вашата подкрепа.
Тук, където живея няма сбирки на Анонимни алкохолици.
А чувството на вина е по-силно дори от физическото неразположение. Кога ще отшуми това треперене?
И какви успокоителни да пия? Валериан и валидол достатъчни ли са?По-късно ще пиша пак...



Тема Re: искам да спранови [re: eднa]  
АвторПpиятeл (Нерегистриран)
Публикувано06.05.06 13:38



една, ако не се лъжа, ти проследяваше нашите постинги към Еми. Погледни ги пак. За съжаление, точно аз не мога да ти дам отговор на въпросите, които задаваш в края на постинга си, но те подкрепям изцяло в желанието ти да спреш! Не искам да се чувстваш като в момента повече :)
Тъй като съм слушала доста за абстиненцията от хора, които са я преодоляли, мога да ти кажа със сигурност: можеш да се справиш не по-зле от тях!
Успех! Аз съм с тебе :)



Тема Re: искам да спранови [re: Пpиятeл]  
Авторeднa (Нерегистриран)
Публикувано06.05.06 14:31



Всичко чета, което се пише. И го препрочитам, но ми е много зле в момента. Имам чувството, че ще превъртя. Изпитвам такъв страх. Нямам думи...
Благодаря ти за това, че ми писа.Понякога си мисля - абе кой ще седне да ми пише и да ме подкрепя, сама се наливам до безпаметност, а после плача някой да ми помогне да спра. Факт е, че няма реални хора към които да се обърна и за това съм тук...



Тема Re: искам да спранови [re: eднa]  
Автор Джeйн (редник)
Публикувано06.05.06 15:54



На първо време, т.е. веднага потърси някакъв транквилизатор - диазепам, лексотан, ксанакс, ривотрил, елениум, валиум, рудотел. Ако нямаш рецепта (защото те се изписват със специални зелени рецепти), трябва да търсиш роднина, познат или близък аптекар, тъй като едва ли през уикенда ще можеш да се свдържеш с джипито си да си поискаш рецепта. А до понеделник, ще ти е много гадно без някакъв такъв медикамент. Основната му функция в такива случаи е да премахва/силно намалява тревожността и чувството за вина, но също намалява физическите прояви на абстиненцията (тремор, чувство на разбитост и т.н.) А в понеделник директно заминаваш при джипито си, обясняваш какъв е проблемът и искаш рецепта за диазепам.

После ще ти пиша за други медикаменти, които да ти помогнат да изкараш детокса.

В джобчето ми дрънкат



Тема Re: искам да спранови [re: eднa]  
Авторлopa (Нерегистриран)
Публикувано06.05.06 15:55



Миличка, мога само да ти кажа, че това отшумява за 2-3 дни.
Страхът е много лош враг.
Сигурно някой друг ще ти каже какво точно да пиеш/ в смисъл - лекарства/. Иначе - чай от дилянка, жълт кантарион, мента, маточина - все успокояват. А за прочистване - бял трън или овесена слама. Тези последните се запарват само поотделно/половин час кисне/ и имат чуден ефект след запой.
Погрижи се за себе си сякаш си по- малката си сестричка !



Тема Re: искам да спранови [re: Джeйн]  
Авторeднa (Нерегистриран)
Публикувано06.05.06 16:16



Имам ривотрил, преди 2 години ми го изписаха. Пих една -две седмици и го спрях. Така 4е са останали още хапчета. За страхова невроза ми го изписа психиатър, заедно със сероксат...
Не мога да кажа на джипито, че пия толкова много и че съм спряла и ми е зле...
Ще се справям сама с усещанията и ще пия ривотрил.



Тема Re: искам да спранови [re: лopa]  
Авторeднa (Нерегистриран)
Публикувано06.05.06 16:22



Ти имаш ли проблеми с алкохола? Или вече не пиеш?
Благодаря ти за разбирането...Искам да се измъкна от кашата, в която се забърках.
Алкохолът ми намаляваше напрежението, имах енергия да върша разни неща в къщи, успокоявах се и така докато стигнах до там да се напивам пред хора и да не помня как съм се прибрала....



Тема Re: искам да спранови [re: eднa]  
Авторлopa (Нерегистриран)
Публикувано06.05.06 16:43



Аз не пия, но мъжът ми пие и след запой го свестявам с чайчета. Знам че звучи несериозно, но той ги приема и спира да му се гади.
Не са му се случвали паник атаки, но пък сестра ми я сполетяваха много често / без да има проблеми с алкохола/ и знам колко е страшно. Пиеше успокоителни, мислеше че умира, трепереше, задушаваше се , чувстваше дупка в стомаха , не смееше да остава сама в къщи....
Това , което помагаше , беше или чаша вино / в твоя случай - табу/, или твърди убеждения от близките , че я обичат безрезервно. Затова ти казвам - обичай себе си , ти си най- доброто което имаш, своята най - добра приятелка.Сигурно има хора , които обичаш и на които прощаваш много повече , отколкото на себе си .Погледни на себе си отстрани и бъди снизходителна и опрощаваща.
Както е казал Тома Аквински , духът е неразрушим .Отвъд твоето тяло и твоя ум, блести безсмъртния ти дух , който е толкова силен и способен , колкото на всеки друг. Всичко , което ти се струпва сега е само изпитание и ти ще се справиш.
Не ме обвинявай в проповед, много пъти съм виждала малки чудеса, случвали са ми се ,и съм убедена, че ако си помогнеш сам , помага и Господ.
Ако си сама и си мислиш , че никой не те обича - обичай себе си. Ако не вярваш , че има Господ и той те обича, обичай себе си.



Тема Re: искам да спранови [re: лopa]  
Авторб.aлk (Нерегистриран)
Публикувано06.05.06 19:39



Здравей,

Вече не взимам участие, а освен това и нямам проблем. Минах дъното преди 8 години. Сега за тебе:
Вече си в процес на абстиненция. Страха, тремора, напрежението, самообвинението и тн. си е нормално. Ако можеш намери дизепам, като го взимаш по едно или две хапчета основно вечер, но не повече от една максимум до две седмици ! Втората през ден или наполовина доза !
Яж шоколад, както и някои успокояващи чайове с маточина и мащерка.
Почни да спортуваш, каквото и да е стига да ти ангажира времето и да те уморява физически.
Би следвало след седмица симтомите да почнат да отшумяват. Поглеждай се в огледалото и ще видиш първо как подпухналостта от алкохола започва да изчезва и заедно с това очите ти се проясняват. /поне аз при себе си забелязах най - напред това/
Но най - важното ! Повече не помисляй за алкохол ! Ще ти се припива най - много до три месеца. От тук нататък си налей в гравата, че за този живот си си изпила алкохола и той не съществува за теб. Ако успееш да направиш това, значи ще си изградиш психическата бариера, която в никакъв случай не се изкушавай по каквато и да е била причина, да я преминаваш.
Всички имаме и ще имаме тежки моменти в този живот, но алкохола не е решението !
След един месец започвам 9 - та година откакто минах всичко. Добре съм във всяко едно отношение !
Не взимам участие, защото нещата са казани, всичко е вярно, но волята за справяне са си в нас. Можеш цял живот да си ги четеш и какво от това, ако не спреш !
Успех !



Тема Re: искам да спранови [re: лopa]  
Авторeднa (Нерегистриран)
Публикувано06.05.06 21:13



И аз имам паник атаки. От 2 години особено силни и чести... И увеличих алкохола покрай тях. Уж да ги потискам...Сутрин преди да изляза от нас и вечер преди да си тръгна от офиса - паник атаки......И от обикновена луда станах алкохоличка.
За това ми изписаха лекарства. Без резултат. Сърцебиене, чувство, че се задушавам, треперене на ръце и крака, болки и спазми в корема, гадене, ....И така. Май от тия паники, алкохолът вече не беше за развлечение, а за самолечение вечер...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.