Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:58 01.05.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Благодаря, Спасе!  
Авторnekoi (Нерегистриран)
Публикувано04.05.06 10:28



Толкова упорити само от добри чувства?!? Да бе... Ние живеем в Бг все пак! Без личен интерес признайте си Лейди и Еми някой обръщал ли ви е толкова внимание без даже да ви познава?! Познати прийоми. Бъдете внимателни!

--------------------



Благодаря ти, Спасе, за този постинг. Преди време и аз бих написал същия. Защото и аз си мислех, че в БГ зад всичко се крие някакъв личен интерес.
Този пост показва колко странно нещо е АА.
Да, имаме личен интерес тези две жени да дойдат на сбирки. И този личен интерес е нашата собствена трезвост. Ако те дойдат на сбирки и евентуално им се помогне на тях в тежкия проблем, с това ще ми бъде помогнато и на мен за моята собствена трезвост. Така е възникнало АА и затова то е толкова ефективно. Помагайки на другите ние помагаме на себе си.
Изпаитл съм много от алкохола, ценя си много трезвостта и това е личният ми интерес да дойдат Еми, Лейди и всеки друг.
Друг никакъв личен интерес няма.

Е, мога да го кажа и другояче.
Едната вече дойде снощи. Транжирахме и нарязахме на равни части нейното тяло и си го разделихме. Сега всеки от нас има във фризера си я крилце, я кълка от жената.
Едната снощи дойде, да се готви следващата :)



Тема Re: Благодаря, Спасе!нови [re: nekoi]  
АвторПpиятeл (Нерегистриран)
Публикувано04.05.06 10:42



Nekoi, човекът видно не разбира за какво става дума - може да няма проблем с алкохола, може да си патил от някого за нещо, може да си е мнителен по природа, може да е бил в кофти настроение, може случайно :) да е попаднал тук... И не съм сигурна, че може да рабере чувството ти за хумор :), нито да те разбере изобщо - защото явно не иска.
Спасе, бъди здрав!



Тема Re: Благодаря, Спасе!нови [re: Пpиятeл]  
Автор Eми_ (новак)
Публикувано04.05.06 12:02



Аз сЪм внимателна по принцип и вчера бях внимателна и продължавам да бъда…
Личен интерес не забелязах, нито пък някой ми опря пистолет в челото 
Какво като живеем в БГ все пак? Трябва ли да се изнесем в САЩ например?
Та колко срещи стават от форумите на Дир.бг и други подобни? Има среща на “Клуб на разведените”, примерно. Чела съм ги преди време, помагах там, давах съвети, и съм чела как се срещат, ходят в някое заведение, хапват, пийват, споделят и се борят с проблемите си. Само че не са го кръстили Сбирка, а Среща и сменят заведенията.
АА не е някакъв клуб за запознанства. И там не са някакви извънземни същества! Бяха съвсем нормално изглеждащи хора, прилично облечени, все едно си влязъл в …. как да го кажа по-близко … в една кафе-сладкарница.  /не бар или кръчма/
Сега като се замисля посещението на сбирката ми заприлича на тръгване на училище. Както има у-ще по чужди езици, по математика и т.н., това е като училище по Трезвеност. Не знам дали е висше, нисше или свръхвисше…

Там хората са се изпатили от алкохола и сега не пият. Трезви са. Някои от много години казват…

Та Спасе, мислиш ли, че по-добре ще бъде да срещнеш тези хора в Суходол или в някое друго болнично заведение за алкохолици ?



Тема Re: Благодаря, Спасе!нови [re: Eми_]  
Авторaлkи (Нерегистриран)
Публикувано04.05.06 15:43



!!!!!!!!!!!!!!

Сега като се замисля посещението на сбирката ми заприлича на тръгване на училище. Както има у-ще по чужди езици, по математика и т.н., това е като училище по Трезвеност.

Точно така, АА е училище за живот в трезвеност - много добре казано!

Пък приятелят ни Спас много добре го разбирам, басирам се десятка че той е алкохолик. Страхът му не е обикновен страх, туи си е параноя, симптом на алкохолизмът, ОК! Подобен страх съм изпитвал дори сега тръпки плъзнаха по-вратът ми - винаги си въображавах и очаквах наи-лошото.
Спомняте ли за случай, когато грипави или оплашени от някоя дребна болест, почнем да си въобразяваме наи-лошото ....! Споделял съм подобна тема с приятелите на АА, и се очудих на нашата психическа прилика - симптовете са едни и същи, мъже, жени, ..... алкохолици



Тема Re: Благодаря, Спасе!нови [re: Eми_]  
Авторkpиc61 (Нерегистриран)
Публикувано04.05.06 15:44



Нещо такова е!Училище за трезвеници!
Толкова години сме живяли с алкохола,че в един момент не знаем как се живее без него.Затова имаме нужда от помощ от по- опитните.
Не знам защо,но аз се доверих на хората от АА без да се замислям.та те можеха да са мошеници,които да искат парите ми примерно.Но тъй като давах всичките си пари за пиене и нямах такива не се поколебах много:))
Глупава е тази мнителност.
Аз знам какво е да искаш да спреш,а никой да не те разбира и да ти казва,че си слабоволев идиот.
В АА дори не ме нарекоха алкохолик,а ме оставиха аз да се определя като такъв,подадоха ми ръка когато имах нужда от помощ и нито за момент не ме оставиха докато не постигнах стабилна трезвеност.
Не знам доколко мога да помагам,може би някого дразня,затова повече слушам и по-малко пиша,но при всички случаи съм съпричастен и искам да помогна без задни мисли.
Принципа е следния:На мене ми е било помогнато и аз искам да помогна.
Предай нататък!
Поздрави!



Тема Предавам нататъкнови [re: kpиc61]  
Автор Eми_ (новак)
Публикувано04.05.06 17:11



Да, половината ми живот до момента е минал под знака на алкохолно опиянение (аз започнах от 17 годишна), което е свързано с усещане за щастие, сила, радост от живота и самочувствие… Преди година, за пръв път се замислих – защо продължавам да го правя, май нещо не е наред, вече не мога да се забавлявам така добре с магията на алкохола... Върховното усещане не е вече същото, то се обръща в обратна посока. Казах си дай да се спра, виж другите как си пият умерено и после спират и си заминават, не като мен – оставам до последно, докато има алкохол и допивам всичко на всички до капка… и даже не ми стига, та по път трябва да си купя, че да не остана на сухо!
Но успях за 1 месец – много трудна битка беше. То не бяха мейли, то не бе шопинг терапия, спорт, с 2 думи ангажираност до дупка и така при първата възможност за почивка, може би от бездействие, от скука или от нужда? пак се почна … но вече с мисълта за спиране, което е много подтискащо. Мислиш нещо – правиш наопаки и пак и пак, почва все по-зле да става и това те кара да се чувстваш нищожество.
Трудно се живее по този начин. И който го е осъзнал, може да ме разбере.

Днес е третият ми ден трезвеност! Мисля, че върви по-леко от преди… сигурно защото вече знам как става…, но до някъде!

Фактът, че днес успях да работя както трябва, да гледам хората в очите открито, без да се налага да симулирам активна дейност на компютъра, да се правя на много заета (чакайки момента да вляза в час), ме кара да се усмихвам по-често, доволна от себе си.



Тема Re: Предавам нататъкнови [re: Eми_]  
Автор .Karata. (новак)
Публикувано04.05.06 18:00



Поздравления и от мен Еми. Много се радвам, че успя да дойдеш на сбирка снощи... В началото аз лично имах нужда да ходя по-често на сбирка, може би дори всеки ден... Чувал съм и други хора да споделят същото. За щастие, в София има сбирки шест дни в седмицата (освен в събота, когато на Веслец се провеждат аналогични сбирки за зависими към всякакви химически вещества, в това число и алкохол) - повече информация можеш да намериш в интернет страницата на АА в България http://aa-bg.hit.bg/ ...
Успех



Тема Ами и аз благодаря!нови [re: nekoi]  
АвторCпac (Нерегистриран)
Публикувано04.05.06 18:39



Налага се да доуточня, че и аз съм БИВШ алкохолик! Обърнете внимание - бивш, а не както вие казвате - бивш алкохолик няма! Осем месеца съм сух благодарение само на своята упоритост и съм адски горд от това! Щом преодолях това значи за мен не е проблем да обърна света само ако пожелая! Казвам го образно - да не вземете да ми слагате диагнози сега
Чета ви от повече от тези осем месеца и се убеждавам, че вие заменяте зависимостта от алкохола с друга (не казвам лоша или добра) зависимост - тази от определена група хора, среда го наречете. Алкохолика спира да пие, но е зависим от тази среда, в която вие непрестанно му дрънкате за алкохол и става така, че в един момент ако реши да се отдръпне човечеца, в него остава празнота, която като нищо може да запълни пак с алкохол!
Такава зависимост се наблюдава и при други "общества" в които ключовата дума е "Иисус" например!!!
Както и при тях, така и при вас тази зависимост може да се използва по, да го наречем, различни начини!
Не съм мнителен параноик, какъвто ме изкарвате, защото живота ми е нормален - семейство, деца, работа, приятели и никого не съм заклал още с пяна на устата! Само някой ме гледат особено и казват, че съм единствения човек когото познават спрял алкохола и тайно ме наблюдават кога ще започна пак. Това вече ме развеселява и амбицира допълнително!
Вие ми пожелахте здраве, желая ви го и аз но ви желая и СИЛА! Само чрез нея проблема се решава окончателно!



Тема Re: Ами и аз благодаря!нови [re: Cпac]  
Автор .Karata. (новак)
Публикувано05.05.06 09:49



Здравей Спасе,
радвам се, че вече не пиеш и че нещата в живота ти се нареждат както трябва.
Честно казано, аз също се почувствах провокиран от съобщението ти - там пишеше, че едва ли не имаме някакви користни цели... Това за мен не е така, така пуснах едно полемично писмо, което обаче не можах да изпратя. В същото време обаче видях, че другите хора от форума пуснаха сходни писма, така че не беше кой знае каква загуба. Виждайки сегашното ти съобщение, си мисля обаче, че имаш право - има хора, които спират сами и това, че не ходят в някакви Програми не е повод за критика. Само не мога да се съглася с това, че АА е вид зависимост, която може да се сравни с тази от алкохола. Ако някой път дойдеш на жива сбирка, мисля, че ще се убедиш в това.



Тема Re: Ами и аз благодаря!нови [re: Cпac]  
АвторLady Vodca (Нерегистриран)
Публикувано05.05.06 12:04



Спасе, аз наистина ти благодаря. Даваш ми вяра в себе си. Защото от тези приказки за 12-те стъпки и АА, стигнах до тъпата мисъл, че без това не може. А не са ми по сърце. Не вярвам във висши сили. Вярвам, че и аз като теб, ще успея сама.
Това другото, да внимаваме, не го вярвам. Това са хора изстрадали, които искат да помогнат. Има и такива.
Не понасям дългите 20 см. проповеди. Искам практически съвети.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.