Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:43 07.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Започна сенови  
Автор Eми_ (непознат )
Публикувано02.05.06 12:15



Сутринта станах с главоболие. Пих белергамин, неуробекс и мултивитамини. Още се настройвам за работа, но ми е тъпо – отвеяно и без настроение. Мисля си за 24 часовия план и се мотивирам. До 21 часа ще издържа, това и друг път го мога, но после най-добре е моменталически да си легна и да чета “Живот в трезвеност”. Никакво ядене, гледане на ТВ и разговори по телефона. Трябва ми време да се дезинтоксикирам, ТРЕЗВО време! От личен опит знам, че ми е ужасно трудно първата седмица, особено първите 3 дни, те са кошмарни, но сега да не му мисля за седмицата, а само за днес…



Тема Re: Започна сенови [re: Eми_]  
Автор .Karata. (новак)
Публикувано02.05.06 12:43



Ние сме с теб Еми. Не забравяй, че не си сама и че можеш винаги да споделиш това, през което преминаваш - тук... Стискам палци!



Тема Re: Започна сенови [re: Eми_]  
Авторnekoi (Нерегистриран)
Публикувано02.05.06 12:51



Ами давай наистина, и аз ти скискам палци.
Абстиненцията поне ти е позната и си знаеш какво е, та няма да и се плашиш. Карай само за днес, за утре не мисли. Не е добре обаче да не ядеш нищо довечера. Ако разбира се вечерята не е свързана за теб на всяка цена с пиенето.
Иначе яж да не ти е празен стомахът - сладко, много течности, каквото ти помага.



Тема Re: Започна сенови [re: Eми_]  
Авторkris61 (Нерегистриран)
Публикувано02.05.06 13:17



Здравей Еми,
Успех и от мен!
Мисля,че е по -добре да хапваш.Глада засилва желанието за пиене.И мисля,че живота ти в трезвост тепърва започва,има време,хубаво е да се занимаваш с нещо,да си отвличаш вниманието.
Вярвам,че ще се справиш!
Всеки тук,особенно аз ти желая успех.
Няма нищо по-хубаво от това да се събудиш трезвен сутрин.
И пак,и пак успех!



Тема Re: Започна сенови [re: nekoi]  
Автор Eми_ (непознат )
Публикувано02.05.06 13:21



Знам си аз, този път имам чувството, че ще се получи. Пия много течности, хапвам мед, шоколад. Това донякъде ми оправя настроението. Пих магнезий, калий - това спомага да намаля треперенето. Целта ми е утре да се събудя бодра и свежа и най-вече доволна от себе си, че не съм пила! След всеки единичен успех, когато съм успяла да превъзмогна алкохолния глад изпитвам неописуемо чувство на радост и задоволство и се гордея със себе си за това, че мога да избегна ситуацията. Въпрос на време е да си създам навика да не посягам към първата чаша и да заживея нов живот - в трезвеност!



Тема Re: Започна сенови [re: Eми_]  
Авторnekoi (Нерегистриран)
Публикувано02.05.06 13:44



Алкохолният глад ще го преживееш. Нали знаеш, номерът не е да спреш, всеки от нас го е правил по много пъти. Номерът е да не започнеш отново.



Тема Re: Започна сенови [re: nekoi]  
Автор Eми_ (непознат )
Публикувано02.05.06 13:55



""Номерът е да не започнеш отново"
Да, много точно казано. За сега си мисля само за днес. Спокойствие във всичко - това си повтарям. Не мога да прогнозирам за в бъдеще как ще се развиват нещата, но знам, че слабо място ми е като се изнервя за нещо. Тогава ще ми е нужно да се мобилизирам, да стисна здраво зъби и да проявя самоконтрол



Тема Re: Започна сенови [re: Eми_]  
Авторnekoi (Нерегистриран)
Публикувано02.05.06 15:03



Изнервянате е слабо място на всички ни. Наистина в такъв момент е нужен самоконтрол.
Другото е да се намалят поводите за изнервяне. Това при мен стана с помощта на програмата на АА. Виждаш ли, аз като с краставицата, карам карам и все до програмата те докарам.
Но наистина сега виждам, че един куп неща, които ме изнервят, всъщност не си заслужават изнервянето.
Понякога ние търсим нещо да ни изнерви, за да имаме оправдание пред себе си да се успокоим с някоя и друга водка. И си създаваме въображаеми поводи да се изнервяме. Не го правим съзнателно, но крайният резултат е, че пием за успокоение.
На мен много ми помагаше отначало да си повтарям Спокойствие във всичко. И сега на моменти пак го правя.



Тема Re: Започна сенови [re: nekoi]  
Автор Eми_ (непознат )
Публикувано02.05.06 15:18



Има и друг момент. Преди малко ми се обади една "дружка по чашка", съседка, с която си пиеме понякой път. Тя ми носи разни водки, ракии - домашно производство, в знак на благодарност за компютърни услуги от моя страна. Е, отказах да се виждаме довечера. Поне в началото трябва да избягвам подобни ситуации. Как да направя така, че хем да отказвам на хората, хем да не ги обидя? Или няма средно положение - в смисъл КРАЙ - скъсвам със приятели, познати, които пият (а те всички около мен са такива, без да са алкохолици) и да си търся само трезвеници за общуване?!



Тема Re: Започна сенови [re: Eми_]  
Авторnekoi (Нерегистриран)
Публикувано02.05.06 15:26



Няма нужда скъсваш с приятелите. Но в началото е добре да отказваш такива покани с всички възможни обяснения, които ти дойдат на ум. Най-баналното е - не съм добре, боли ме жлъчката (стомаха и т.н., взимам лекарства. Тук всички лъжи са оправдани.
Ако приемеш поканата на тази комшийка и си готова. Както ти е нервно изобщо няма да устоиш на поканата и за пиене.
Как да не обидиш хората с отказите си, ти сама ще си измислиш. Но това да останеш суха е много по-важно от това, че някой може да се обиди.
Сега не го мисли това как да отказваш и трябва ли да скъсваш с тия дето пият.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.