Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:29 01.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: Оле лее.....нови [re: Eми_]  
Авторnekoi (Нерегистриран)
Публикувано01.05.06 16:39



За този постинг и на съседния на М.
В съседния пише нещо за това как се криете от колегите. Гримове, оправдания и т.н.
Точно на вчерашната сбирка говорехме за нещо подобно. Проблемът не е толкова в това, че трябва да се скриете от колегите. Това и на мен ми е познато и от други съм го чувал на сбирки включително и снощи. То дъвки да не миришеш на водка, то тъмни очила, то валидоли. По една време си носех в джоба и едни спрейчета ароматизатори за уста - видях го от един американски филм. За да скрия своята тайна.
Та значи проблемът не е в толкова това как да се скриеш, а в това, че имаш тайна, която ти тежи и те потиска - именно защото е "срамна" тайна.
Снощи няколко души за това говориха - как сега се чувстват свободни, защото няма какво да крият. Една приятелка разказа как домашните и я дебнели и влизали подозрително в нейната стая, а тя се дразнела от това. Сега пак влизали подозрително в стаята, ама тя се кефи, защото няма какво да крие и си казва "Нека си душат, няма какво да намерят."
И изобщо сега ходим и гледаме спокойно хората в очите, а преди бяхме все "гузен негонен".
А за това, че колегите и близките рано или късно ще ви усетят, ако и вече не са се досетили, това със сигурност ще стане все някога. И то много по-рано отколкото вие си мислите и ще продължавате да си мислите, че никой не знае за вашата тайна, а всъщност тя вече ще се коментира зад гърба ви. Готов съм да хвана бас и с двете ви и то на много висок залог и ще го спечеля. Така че помислете си дали да се басирате с мен и си позете парите, че вместо да си купите водка може да ми изплащате загубн бас на мен :)
Защото това съм го видял от личния си опит. И сега продължавам да го виждам за една колежка, която в обедната почивка притичва до близкото барче и все гледа да си тръгне по-рано та да се отбие пак там. И си мисли, че никой не знае, а пък зад гърба и се коментира.
Знам че няма да ви приятно да чуете тези неща, ама не сме се събрали тук само благи приказки да си казваме.



Тема Re: Оле лее.....нови [re: Eми_]  
Авторnekoi (Нерегистриран)
Публикувано01.05.06 17:13



Мъка, Еми, мъка.
Ще спреш да пиеш и ще си загубиш очарованието.
Пак снощи друг приятел разказа как отначало алкохолът му помагал да работи по-добре и изобщо да е по-готин и да се справя добре с живота. До едно време се получавало. А после станало така, че нито като пие, може да се справя с работата си, защото е пиян. Нито като не пие може да се справя - защото трепери и му е лошо.
Еми, това да ти е познато? Засега май ти е позната само първата половина - че работиш по-добре като пиеш.
Щото на мен ми е съвсем познато. И аз, също като този приятел, отначало немалко години с помощта на алкохола се справях по-добре с всичко Бях "обаятелен" отвсякъде. Точно както ти го казваш. И изобретателен бях - пак отвсякъде. Ама после станах и аз като този приятел - като пия, не мога да работя, щото съм пиян. А като не пия - пак не мога да работя, щото съм трезвен.
В сряда на сбирката четохме "Откажете се от старите си идеи" от Живот в трезвост. И после точно това казах, че една от идеите, от които категорично се отказах, е че СТАВАМ ПО-ГОТИН КАТО ПИЯ.
И някъде в предишните ти постинги, Еми, имаше нещо, че като начало на 2 май ще пробваш 24-часовата програма (бай д уей, 2 май май съвсем наближи :)
Ама тя само нямало да ти стигне, та питаше дали може да ти кажем и друг план - план Б го наричаш. Ами планове колкото искаш можем да ти кажем - цялата азбука ще кръстим на плановете и Б и В, та до Я. И от латиницата букви назаем ще вземем.
Ама той планът е един, хората са го измислили и се нарича Анонимни алкохолици - живи сбирки и програмата на АА.
А, извинявай, забравих, че ти не може да дойдеш на сбирка, защото не искаш да се излагаш там. А иначе ти изобщо не се излагаш, ама хич...
Много ми допадат твоите постинги, защото са абсолютно типични за мисленето на алкохолика. Направо са за учебник. Просто като ги чета, не мога да не ти се усмихвам мило пред монитора, защото все едно че чета своите мисли от миналото.
И това с измислянето на причини, поводи и оправдания за пиенето. "Ами дойдоха гости, от една година не се бяхме виждали, и децата се заиграха, а ние пийнхаме..." Ма разбира се, че ще пийнете, иначе как ще бъдеш обаятелна пред гостите :)
Днес може да звуча малко жлъчно, ама всъщност много ти симпатизирам и знам колко ти е кофти в някои моменти. Колко си объркана и изплашена. А като пийнеш тези чувства изчезват. Изплашена си, защото усещаш, че с тебе става нещо недобро, ама още нямаш кураж да погледнеш цялата истина в очите.
Настина ти стискам палци да си извървиш тежкия път по-бързо и да излезеш на светлото.



Тема Re: Оле лее.....нови [re: nekoi]  
Авторeднa (Нерегистриран)
Публикувано01.05.06 17:40



Аз лично не очаквам сладки приказки.
А понякога ми е толкова зле сутрин, че дори не се гримирам.
Мисля, че колегите не знаят за проблема ми, защото аз никога не пия в работно време. И много рядко някаде навън.
Аз съм явно от категорията битов алкохолик. Прибирам се избръмчала от работа и неприятности и праскам 200гр в кухнята сама, докато върша нещо. Знам, че са толкова, защото почнах да си купувам бутилки от по 200, ако купя 500 например, като нищо ще я изпия до дъно. Еи така се ограничавам с малки бутилки, за големите нямам воля да спра. не че не е имало случай да изпия малката и да отида за още една.



Тема Re: Оле лее.....нови [re: eднa]  
АвторEми_ (Нерегистриран)
Публикувано01.05.06 21:12



Много мило за разбирането и подкрепата, която ми давате. Благодаря ви от сърце. Датата 2.05 е след няколко часа. Аз още от днес тренирам да не пия и за сега успявам. Как няма да успявам като от вчера на обяд до тази сутрин към 6 часа не се спрях. После неможах и да спя, защото имаше вероятност да пропусна обяда при нашите. А те хората са се подготвили - агне, салати и т.н. Друг път си вкарвам тайно алкохол, но днес си казах - НЯМА.
И сега съм доволна от себе си, че успях
Да видим утре как ще стане... Сигурно ще съм изнервена, ще треперя... Трябва да се заредя с някакви успокоителни, невробекс, витамини и минерали.
Сега пак ще чета "Живот в трезвеност" докато заспя



Тема Re: Оле лее.....нови [re: Eми_]  
Авторeднa (Нерегистриран)
Публикувано02.05.06 16:10



А аз снощи се напих пак, след спиране за 4-5 дена.Толкова малко воля. Малка бутилка водка, след нея втора. След това нямам спомени. Не можах да стана сутринта и не съм на работа...Стигнах дъното вече...И аз си казах, че от днес спирам.
Знаеш ли колко пъти съм си го казвала?



Тема Знам...нови [re: eднa]  
Автор Eми_ (новак)
Публикувано02.05.06 16:30



Знам, трудно е, но не е невъзможно. Виж колко хора са се оправили. Възстановяват се по един или друг начин. Значи МОЖЕ. Ние да не сме по-долу от тях? Толкова ли нямаме воля и постоянство???



Тема Re: Знам...нови [re: Eми_]  
Авторeднa (Нерегистриран)
Публикувано02.05.06 18:21



Не знам докъде стига волята ми.
Съпругът ми въобще не пие и го скапвам всеки път с това наливане. Ако знаеш само колко виновна се чувствам сега и колко ми тежи, нямам думи.
Цял ден не мога да се съвзема от снощи. Парацетамоли, витамини и никакви спомени за голяма част от ноща. Тая безпаметност е убийствена.
Ти по колко пиеш?



Тема Re: Знам...нови [re: Eми_]  
АвторПpиятeл (Нерегистриран)
Публикувано02.05.06 19:21



Виждам, че тук си писала последно, затова ти пиша тук.
Еми, моля да ме извиниш, че днес не ти писах никак, но бях много заета в офиса. Въпреки това мислех за теб, мила :) Да, можеш да се "откачиш" от пиенето и това ще е най-хубавото нещо, което изобщо някога си правила за себе си, повярвай ми, моля те :) Не си по-долу нито от мен, нито от когото и да било между нас - тези, които не пием и се чувстваме добре!
Самата аз не съм изпитвала абстиненция, но зная, че е много гадно усещане :( Помни, ти веднъж вече си го преодоляла! В този момент мисля, че е разрешено почти :) всичко, за да издържиш, а аз съм малко мрачновата днес и затова ти предлагам да си мислиш как ще се отрази на дъщеря ти твоето евентуално продължаващо пиене: само след 2-3 години тя ще влезе в пубертета, ще се тревожи от толкова много неща (включително от себе си и вида си - ти помниш своя пубертет, нали?), а "Мама - тя пие и е толкова готина, когато го прави, така освободена, аз също мога да опитам!"; ти по това време няма да си в състояние да контролираш себе си дори - а нея, която си носила в себе си и чакала с такъв трепет - на кого ще я харижеш? На тези, които започват да я заглеждат без задръжки ли? Ти ще й бъдеш много необходима след по-малко от година, за да започнеш да я учиш как да бъде жена (и за това можеш да ми се довериш - освен син имам и дъщеричка, която в момента е... огън :)). Моля се да не си пила все още - и да удържиш до утре, а утре... Ами утре ще видим :) Утре и аз може да почна да пия отново, но това няма да се случи днес :)
Съжалявам и за това, че нямам възможност да проследя кореспонденцията ти с "некой", но отговорно и с безрезервно доверие към него мога да ти кажа: чети го внимателно, мила Еми, той знае какво говори :) Може да ти е необходимо известно време, за да разбереш какво ти е казал (понякога :) и задължително - на трезва глава), но си струва. Той много ми помогна тогава, когато имах нужда от помощ, а и сега, и днес :)
Утре ще мога да ти пиша повече от днес. Дръж се тази вечер - аз съм с теб и ти стискам палци. Вярвам, че ще се справиш :)



Тема Re: Знам...нови [re: Eми_]  
Авторeднa (Нерегистриран)
Публикувано02.05.06 23:49



Пиши как си. Как се справяш?



Тема Re: Знам...нови [re: eднa]  
Автор Eми_ (новак)
Публикувано03.05.06 08:48



Ако пия, не мога да спра под 200 гр. После следва волна програма. Или лягам или каня гости и купувам водка литър + бири. Гостите не пият колкото мен, значи поне още 500 гр. изпивам докато си изгубя спомените... Факт е, че когато изтрезнея всичко е изпито. Ето, сега нали не пия втори ден и тази сутрин в банята намерих поредната празна бутилка, за която нямам си идея как се е появила там. Щото аз си ги крия навсякъде из апартамента по ъглите, под леглата, в шкафове и т.н., даже когато съм във ваната, влизам с питие и цигара.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.