Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:26 20.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Не издържам повеченови  
Авторraля (Нерегистриран)
Публикувано13.01.06 17:52



Какво да направя, приятелят ми се напива като свиня от две години всеки ден. Сега вече ме тормози и по телефона в работата. Обажда ми се през пет минути и или мълчи по половин час докато каже две несвързани думи, или крещи като луд и сигурно се чува и от колегите ми, с които сме в една стая. Последния път заплаши че щял да се обади на шефа ми и да го заплашва и да му казва някакви си неща. Ще полудея вече, как да го накарам да ме остави на мира докато не реши да спре да пие, това вече не се търпи, всичко ми е толкова гнусно.



Тема Re: Не издържам повеченови [re: raля]  
Автор kris61 (анонимен)
Публикувано14.01.06 18:20



В такива случаи как да дадеш съвет.Тук има някои жени,които са имали подобен проблем.Наскоро попаднах на един нов сайт:alanon.dir.bg;Имаше тука и едно предложение:http://health.groups.yahoo.com/group/Al_Anon_Bg/
Не знам, аз съм бил винаги от другата страна на барикадата.Когато пиех в алкохолната си мания казвах и правих всичко така,че да причиня неописуема болка на съпругата си.Бях отмъстителен и себичен в желанието си да унижавам.Не мога да си обясня защо го правих.Изведнъж озлобявах и губех контрол над себе си.Алкохола ме правеше друг човек.Тука някъде имаше сравнение с Франкеншайн.Просто така си обяснявам поведенито на приятеля ти .Алкохолиците имат проблем със самоконтрола си както в пиенето така и трудно контролират гнева си.А понякога зад този гняв стои страх да не изгубиш контрола над положението.Когаот се чувствах безсилен да контролирам положението изливах гнева си на по слабия от мен.Това е според мен обяснението от гледната точка на един алкохолик.Не знам какво ще кажат жените от клуба.Успех!



Тема Re: Не издържам повече [re: kris61]  
АвторГaля (Нерегистриран)
Публикувано16.01.06 09:46



Много ти благодаря за отговора. Май наистина е така, и той го казва, т.е. че когато се ядоса на себе си, си го изкарва на мен. Беше спрял да пие за две три седмици, обаче пак започна, явно се е ядосал от това, беше ужасно. Сега пак спря, дано да е завинаги. Ти от първия път ли спря да пиеш, или имаше връщания към алкохола и отново спирания?



Тема Re: Не издържам повеченови [re: Гaля]  
Авторkris61 (Нерегистриран)
Публикувано16.01.06 21:13



Не съм аз този,който може да ти дава съвети и аз току що си изкарах нервите на жена си,но понякога скандалите избухват и докато се усетиш вече е късно.Въпреки,че не пия това не решава автоматично проблемите ми.Все пак това си мисля,че не трябва да приемаш подобни оправдания за неговото пиене.Алкохолика,ако той е такъв ,не пие защото е ядосан,нервен или не знам си какво там,а защото трябва да пие,защото не може да си представи живота без пиене.А оправдания за пред себе си и за пред другите съм си измислял много/много сме изобретателни щом става дума за пиене/А за това как съм спрял...Е аз като него съм спирал така за седмица две.Обещавах,клетви давах.Не искам да те плаша,но той сам трябва да реши за себе си,че има проблем и да вземе решението да спре завинаги.Аз се свързах с АА на 8 април миналата година,още веднъж пих няколко пъти и не съм пил от 17април 2005 ако не греша датата.Но това беше доста трудно решение,кото не бих могъл да взема без помощта на приятелите от АА.Години наред пиех и ходех с чувството си за вина,виждах как руша всичко и не разбирах защо става така,каво става с мене.От АА ми показаха че има и други като мене,че аз не преживявам нещо по различно и мога да спра да пия.Така че си мисля,че ако приятеля ти наистина иска да спре да пие може би ще му е нужна малко помощ в началото.Накратко:
Не слушай оправдания!Оправданията са част от алкохолната болест.Той няма да спре да се ядосва,а ако се оправдава няма и да спре да пие.
Такива решения да спре да пие са хубави,но мисля че трябва по радикална промяна,защото много от нас са се проваляли защото като не пием една две седмици и вземем че си помислим,че владеем положението и айда пак в запоя.Звучи грубо,но за съжаление такава е истината.Пожелавам ти успех!
Може би не е зле да се посъветваш с някои от старите АА членове ако си от София и ако приятеля ти проявява интерес да посетите някоя сбирка.Но той и само той може да вземе това решение.Май стана много дълго.Успех!



Тема Re: Не издържам повеченови [re: raля]  
АвторГaля (Нерегистриран)
Публикувано18.01.06 17:52



Понякога става така че разбираш че всички усилия са напразни, този човек сега разбрах че години наред ме е лъгал с други жени. Някои хора не заслужават да се жертваш за тях. А между другото крис61 той теб те харесва, очаквай скоро да си пишете.



Тема Re: Не издържам повеченови [re: Гaля]  
Авторvjara (Нерегистриран)
Публикувано18.01.06 18:29



Никой не заслужава да се жертваш заради него. Или даваш на човека до теб просто, защото го обичаш, просто, защото ИМАШ и ти доставя удоволствие да го виждаш щастлив, или просто нищо не даваш. Жертвоготовността не е хубаво нещо. Така мисля аз.



Тема Re: Не издържам повеченови [re: Гaля]  
Автор kris61 (анонимен)
Публикувано18.01.06 21:17



O.k.Винаги съм насреща.Имейла ми е :kris61@mail.bg.А колкото до другите жени и аз съм правил такива забежки.До истинска изневяра не можа да се стигне,защото бях много пиян ама съм го правил.И това бих казал,че е част от алкохолизма.Аз като се приберях и видех намусената физиономия на жена ми веднага си мислех тя не ме разбира и т.н.Никога не ми хрумвало,че основния проблем в брака ми е пиенето ми.Търсех изход навън,а не съм осъзнавал какво имам вкъщи.Защото коя ли ще е тая любовница дето ще ме търпи да се прибирам пълзешком,със съдрани дрехи и без заплата.В този смисъл много дължим на жените,които ни обичат искренно.А иначе факта,че поне ти признал тези неща е добро начало.За да се реши алкохолния проблем е необходимо всичко да се постави на честни начала.Той трябва да каже:Да аз правех това и това,аз крадях от касичката на детето/и това съм правил/,а ти трябва да се опиташ да простиш.не че това е лесно и става автоматично.Моята съпруга все още не може да ми прости много неща.Не знам дали ще може някога/силно се надявам на това/Но и аз много си промених отношението/и това не става бързо/Спомням си първите дни като спрях треперех имах чувстовто,че ще умра,но имах силен човек до себе си и макар понякога да ме ядосва съм и повече от благодарен.



Тема Re: Не издържам повеченови [re: kris61]  
Авторnew(know) (Нерегистриран)
Публикувано18.01.06 23:36



Браво, Крис, радвам се като те чета!




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.