Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:10 24.05.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Здравей kris61нови  
АвторAлkи (Нерегистриран)
Публикувано14.12.05 23:13



Как си приятелю? Отдавна не сме се чули и видяли
Предполагам, че си ОК - ето братле, туй от сърце ти го пожелавам!
Иначе животът на алкохоликът не е лесен, дори в и трезвеност изпитваме един куп изпитания, но въпреки тез проблеми трезвият животът ни е задоволяващ.
Днеска не бих заменил наи-големият си проблем с наи-добрият преживян пиянски ден
Много се радвам че държиш фронта, и помагаш в клуба - споделяйки своята практика ти даваш надежда на другите приятели, наши братя по съдба!

Бог да те благослови!



Тема Re: Здравей kris61нови [re: Aлkи]  
Авторkris61 (Нерегистриран)
Публикувано15.12.05 20:25



Здравей Алки,
Горе долу съм добре.Опитвам се да свикна с мисълта за безалкохолни празници.Но се държа.Другата седмица ме канят на банкет от работа,но като знам какви пиянски истории стават чак се чудя дали да ходя.Как би трябвало да постъпя за да не влизам сам в устата на вълка.Интересно миналата Коледа щях да се изсмея ако ми бяха казали,че ще се чудя как да откажа пиене.Но все пак сега се чувствам далеч по добре от преди.Като си спомня как треперех миналата година по това време.Готино е обаче да събуждаш без мисълта да удариш едно,без треперене и гадене.Така,че си смуча фантата и си внимавам в картинката.
Поздрави!



Тема Re: Здравей kris61нови [re: kris61]  
АвторAлkи (Нерегистриран)
Публикувано15.12.05 22:43



Здравей Крис,
Радвам се за теб приятелю! Ако идеш на банкета смучи фантата и си гледай сайра. Тъй и аз едно време бях станал на резил, а за хората един голем сайр
Затуй ги отбягвам такивати ми подобни купони или забави, дори не ми е нужно да се обеснявам камо ли извинявам на хората "що не съм пиел"
Ако през празниците почнеш да се претесняваш влез в близката интернетна зала, и почни да се ровиш из темите, а може да отвориш една или две нови, но не давай шанс на горилата да те мами, щот тя е много хитра и добре те познава
Аз съм тука, а и писмо може да начаткаш
Бъди здрав!



Тема Re: Здравей kris61нови [re: Aлkи]  
Авторkris61 (Нерегистриран)
Публикувано16.12.05 12:28



OK Ama neka ti pi6a na emaila da ne zadrystwame foruma s nowi temi.A za banketa ne moga da ne otida za6oto 6e obida 6efa si ili kolegite si.A 6e se sprawq nqkak si.



Тема Re: Здравейтенови [re: Aлkи]  
АвторЛили (Нерегистриран)
Публикувано16.12.05 12:59



Ееееей, ша ме уморите от кеф като ви чета ве.. сладддддури!!!



Що не се познавахме, заедно да си ближем безалкохолните.. аз много обичам сок от вишни.. 5 изпивам на екс.., прасковата и крушата и те не са лоши.... ма много малко туй Cappi -то бе



Тема Re: Здравейтенови [re: Лили]  
Авторkris61 (Нерегистриран)
Публикувано17.12.05 11:47



Аз пък се наливам с газирано.Мен си ми е гот,ама околните ме гледат с удивление как ям салата с кола.Между другото има ви6на на Prisun.Не е много натурално ,но е готино.Поздрави!



Тема Re: Здравейтенови [re: kris61]  
Автор dexter_sum (Bladerunner)
Публикувано20.12.05 20:55



Аз пия по два литра кола, и грейпфрут.

Майната им на околните .
Аз бях на тридневен банкет и 100 човека (буквално) минаха да ми кажат наздраве, а аз си имах една чашка за наздравици, с която се чуках, за да избегна тъпи въпроси.
Иначе, не се чувствам длъжна да давам отговори на тъпи въпроси от сорта на "Защо не пиеш", то реално погледнато алкохола в неограничени количества е вреден за всеки, но ако ми се наложи, казвам, че имам проблеми с черния дроб и жлъчката, след което само ми цъкат с език, и сигурно си мислят "горкото момиче, толкова младо, а..", но не ми пука.
След време наистина няма да ти прави впечатление, просто трябва да сме силни, докато се стигне дотам.

Успех! Аз знам, че ще се справиш с всичко!



Тема Re: Здравейтенови [re: kris61]  
АвторЛили (Нерегистриран)
Публикувано21.12.05 19:52



Бе виж сега,

аз не мож да не съм споменавала, че почти не близвам лкохол, от как се помня.. и никога не ми е било проблем.. и през ум не ми е минавало даже.. и никога не съм го коментирала и не не ми се е нлагало.. и не само в познати, но и в непознати компании..

Мисля, че сухите АА малко преекспонирате, като се вторачвате или фиксирате в тоз въпрос.. такъв просто не съществува ве.. няма даваш обяснения, няма го мислиш въобще.. че, кой смей да пита и да се интересува, какво пия и що го пия.. обичамси соковете.. и по безалкохолните си падам.. бе и боза даже пия.. никога и през ум не ми е минавало да го смятам като въпрос, за коментиране..
И ти го игнорирай.. отрежи го с ножицата и толкоз.. Поздрави..




Тема Re: Здравейтенови [re: Лили]  
Авторnew(know) (Нерегистриран)
Публикувано21.12.05 22:41



Вярно е, че повечето хора не ги интересува чак толкова много дали пиеш или не пиеш.
Но не го преекспонираме въпроса, защото в първите месеци на непиене си е голям проблем да отказваш, когато те черпят. Проблемът е повече вътре в тебе, отколкото в околоните. защото се чувстваш "гузен негонен бяга". И само мисълта, че трябва да ходиш на някаква служебна или друга "задължителна" почерпка те кара да се разтрепериш, като си представиш, че ще ти предложат. И имаш усещане, че в този момент цялата стая и целият свят са се вторачили в тебе и очакват как ще реагираш.
Днес вече не ми е трудно дза отказвам и да седя на места, където се пие, но отначалото ми беше.
Не ми е трудно да се справям и с разни досадници - има и такива, макар и не много често - които, като откажеш, започват "а-ре бе пий една чашка само, нищо няма да ти стане, ама ти изобщо ли не близваш? Ама и в полунощ на Нова година ли не близваш поне глътка шампанско?" и т.н.
Затова първите месеци предпочитах да избягвам всякакви места, където се пие. Пък и винаги можеш да измислиш някаква временна лъжа, например, че в момента взимаш антибиотици и не можеш да ги смесваш с алкохол.
това като за начало, а не за цял живот, разбира се
Коледа е много рисков период, защото навсякъде хората се черпят, а и теб те обземат по особени настроения и много по-лесно си казваш "абе ше пия само едно". И после снежната топка се търкулне и се превърне в такава лавина, че я успееш да изтрезнееш до Великден, я не...







Тема Re: Здравейтенови [re: new(know)]  
Автор kris61 (анонимен)
Публикувано22.12.05 00:38



Здравейте,
Преди малко се прибрах от прослувутия банкет ,от който много се тревожех как ще мине.Не мисля,че преекспонирам проблема.Все оше ми е трудно в обшество на пиещи,не защото ме притеснява,че другите пият, а защото определени събития свързани с положителни спомени са свързани с пиене.Просто свързвам определени неща от живота ми като такива банкети,рожденни дни със задължителното поливане.Това предизвиква у мене желание за пиене.Не самото седене на маса с пиещи,а самата представа,че пиенето би ми донесло положителни емоции.Така,че проблема за мен поне съвсем не е преувеличен.Въпреки това помня,че подобен банкет миналата година едва не ме вкара в болницата,а излязох от запой наистина на пролет.
"Тюх развали се това момче "каза един мой колега по повод моята трезвост
Ама направо се подух от тази минерална вода тази вечер.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.