Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:31 24.09.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Здравей kris61  
АвторAлkи (Нерегистриран)
Публикувано14.12.05 23:13



Как си приятелю? Отдавна не сме се чули и видяли
Предполагам, че си ОК - ето братле, туй от сърце ти го пожелавам!
Иначе животът на алкохоликът не е лесен, дори в и трезвеност изпитваме един куп изпитания, но въпреки тез проблеми трезвият животът ни е задоволяващ.
Днеска не бих заменил наи-големият си проблем с наи-добрият преживян пиянски ден
Много се радвам че държиш фронта, и помагаш в клуба - споделяйки своята практика ти даваш надежда на другите приятели, наши братя по съдба!

Бог да те благослови!



Тема Re: Здравей kris61нови [re: Aлkи]  
Авторkris61 (Нерегистриран)
Публикувано15.12.05 20:25



Здравей Алки,
Горе долу съм добре.Опитвам се да свикна с мисълта за безалкохолни празници.Но се държа.Другата седмица ме канят на банкет от работа,но като знам какви пиянски истории стават чак се чудя дали да ходя.Как би трябвало да постъпя за да не влизам сам в устата на вълка.Интересно миналата Коледа щях да се изсмея ако ми бяха казали,че ще се чудя как да откажа пиене.Но все пак сега се чувствам далеч по добре от преди.Като си спомня как треперех миналата година по това време.Готино е обаче да събуждаш без мисълта да удариш едно,без треперене и гадене.Така,че си смуча фантата и си внимавам в картинката.
Поздрави!



Тема Re: Здравей kris61нови [re: kris61]  
АвторAлkи (Нерегистриран)
Публикувано15.12.05 22:43



Здравей Крис,
Радвам се за теб приятелю! Ако идеш на банкета смучи фантата и си гледай сайра. Тъй и аз едно време бях станал на резил, а за хората един голем сайр
Затуй ги отбягвам такивати ми подобни купони или забави, дори не ми е нужно да се обеснявам камо ли извинявам на хората "що не съм пиел"
Ако през празниците почнеш да се претесняваш влез в близката интернетна зала, и почни да се ровиш из темите, а може да отвориш една или две нови, но не давай шанс на горилата да те мами, щот тя е много хитра и добре те познава
Аз съм тука, а и писмо може да начаткаш
Бъди здрав!



Тема Re: Здравей kris61нови [re: Aлkи]  
Авторkris61 (Нерегистриран)
Публикувано16.12.05 12:28



OK Ama neka ti pi6a na emaila da ne zadrystwame foruma s nowi temi.A za banketa ne moga da ne otida za6oto 6e obida 6efa si ili kolegite si.A 6e se sprawq nqkak si.



Тема Re: Здравейтенови [re: Aлkи]  
АвторЛили (Нерегистриран)
Публикувано16.12.05 12:59



Ееееей, ша ме уморите от кеф като ви чета ве.. сладддддури!!!



Що не се познавахме, заедно да си ближем безалкохолните.. аз много обичам сок от вишни.. 5 изпивам на екс.., прасковата и крушата и те не са лоши.... ма много малко туй Cappi -то бе



Тема Re: Здравейтенови [re: Лили]  
Авторkris61 (Нерегистриран)
Публикувано17.12.05 11:47



Аз пък се наливам с газирано.Мен си ми е гот,ама околните ме гледат с удивление как ям салата с кола.Между другото има ви6на на Prisun.Не е много натурално ,но е готино.Поздрави!



Тема Re: Здравейтенови [re: kris61]  
Автор dexter_sum (Bladerunner)
Публикувано20.12.05 20:55



Аз пия по два литра кола, и грейпфрут.

Майната им на околните .
Аз бях на тридневен банкет и 100 човека (буквално) минаха да ми кажат наздраве, а аз си имах една чашка за наздравици, с която се чуках, за да избегна тъпи въпроси.
Иначе, не се чувствам длъжна да давам отговори на тъпи въпроси от сорта на "Защо не пиеш", то реално погледнато алкохола в неограничени количества е вреден за всеки, но ако ми се наложи, казвам, че имам проблеми с черния дроб и жлъчката, след което само ми цъкат с език, и сигурно си мислят "горкото момиче, толкова младо, а..", но не ми пука.
След време наистина няма да ти прави впечатление, просто трябва да сме силни, докато се стигне дотам.

Успех! Аз знам, че ще се справиш с всичко!



Тема Re: Здравейтенови [re: kris61]  
АвторЛили (Нерегистриран)
Публикувано21.12.05 19:52



Бе виж сега,

аз не мож да не съм споменавала, че почти не близвам лкохол, от как се помня.. и никога не ми е било проблем.. и през ум не ми е минавало даже.. и никога не съм го коментирала и не не ми се е нлагало.. и не само в познати, но и в непознати компании..

Мисля, че сухите АА малко преекспонирате, като се вторачвате или фиксирате в тоз въпрос.. такъв просто не съществува ве.. няма даваш обяснения, няма го мислиш въобще.. че, кой смей да пита и да се интересува, какво пия и що го пия.. обичамси соковете.. и по безалкохолните си падам.. бе и боза даже пия.. никога и през ум не ми е минавало да го смятам като въпрос, за коментиране..
И ти го игнорирай.. отрежи го с ножицата и толкоз.. Поздрави..




Тема Re: Здравейтенови [re: Лили]  
Авторnew(know) (Нерегистриран)
Публикувано21.12.05 22:41



Вярно е, че повечето хора не ги интересува чак толкова много дали пиеш или не пиеш.
Но не го преекспонираме въпроса, защото в първите месеци на непиене си е голям проблем да отказваш, когато те черпят. Проблемът е повече вътре в тебе, отколкото в околоните. защото се чувстваш "гузен негонен бяга". И само мисълта, че трябва да ходиш на някаква служебна или друга "задължителна" почерпка те кара да се разтрепериш, като си представиш, че ще ти предложат. И имаш усещане, че в този момент цялата стая и целият свят са се вторачили в тебе и очакват как ще реагираш.
Днес вече не ми е трудно дза отказвам и да седя на места, където се пие, но отначалото ми беше.
Не ми е трудно да се справям и с разни досадници - има и такива, макар и не много често - които, като откажеш, започват "а-ре бе пий една чашка само, нищо няма да ти стане, ама ти изобщо ли не близваш? Ама и в полунощ на Нова година ли не близваш поне глътка шампанско?" и т.н.
Затова първите месеци предпочитах да избягвам всякакви места, където се пие. Пък и винаги можеш да измислиш някаква временна лъжа, например, че в момента взимаш антибиотици и не можеш да ги смесваш с алкохол.
това като за начало, а не за цял живот, разбира се
Коледа е много рисков период, защото навсякъде хората се черпят, а и теб те обземат по особени настроения и много по-лесно си казваш "абе ше пия само едно". И после снежната топка се търкулне и се превърне в такава лавина, че я успееш да изтрезнееш до Великден, я не...







Тема Re: Здравейтенови [re: new(know)]  
Автор kris61 (анонимен)
Публикувано22.12.05 00:38



Здравейте,
Преди малко се прибрах от прослувутия банкет ,от който много се тревожех как ще мине.Не мисля,че преекспонирам проблема.Все оше ми е трудно в обшество на пиещи,не защото ме притеснява,че другите пият, а защото определени събития свързани с положителни спомени са свързани с пиене.Просто свързвам определени неща от живота ми като такива банкети,рожденни дни със задължителното поливане.Това предизвиква у мене желание за пиене.Не самото седене на маса с пиещи,а самата представа,че пиенето би ми донесло положителни емоции.Така,че проблема за мен поне съвсем не е преувеличен.Въпреки това помня,че подобен банкет миналата година едва не ме вкара в болницата,а излязох от запой наистина на пролет.
"Тюх развали се това момче "каза един мой колега по повод моята трезвост
Ама направо се подух от тази минерална вода тази вечер.



Тема Re: Здравейтенови [re: kris61]  
АвторAлkи (Нерегистриран)
Публикувано22.12.05 03:42



Здравей Крис! Значи не се подведе и, да посегнеш към забранения плод Пий си водица братле, че да ти е мирна главицата!
Ако не се чуем, пожелавам ти весели празници - хев а фън



Тема Re: Здравейтенови [re: new(know)]  
АвторЛили (Нерегистриран)
Публикувано22.12.05 09:08



тоооо, на чуждия гръб и 100 тояги са малко.. нали знаеш:-))))

мдааааа... мисля, че разбирам.. е, знам, знам.. баш като теб и другите никога не мога да го усетя и разбера...

тъжно, наистина.. обаче.. като се позамисля, пак смятам, че някак трябва да се намери начин да се изтрие това от паметта.. да се изтрие алкохола от съзнанието.. да се игнорира, да се заличи... един вид да настъпи амнеза..

като, като... абе нещо, коет например никога не ти идва на ум и не мислиш за него.. напълно се правиш, че го няма.. правиш се, правиш и то накрая наистина изчезва от съзнанието ти..

има такива неща... като се позамислиш и ще видиш, че има.. такива, които никак, ама никак не те занимават.. абсолютно са ти безразлични...

като мушкатото между втория и третия етаж, например, дето на тебе може и хич да не ти пука за него и да не го забелязваш даже, ама съседката, баба ти Гина, на ден по 10 пъти му кърши клоните и го полива и кълне всеки мъж, който го подритва, чупи му листенцата или си хвърля фаса в саксията...






Тема Re: Здравейтенови [re: Лили]  
Авторkris61 (Нерегистриран)
Публикувано22.12.05 10:34



Понякога да забравиш не е най доброто решение.Защото винаги има едно гласче,което казва:"Абе няма проблем,да пийнеш едно"Просто с времето лошите спомени избледняват и почваш да си мислиш,че въобше никога не е имало проблем.Смятам,че дори и най унизителната ситуация ,в която съм попадал заради пиене е в моя полза,защото така не забравям защо водя този трезвен живот и защо е важно да не пия.Може би звучи мазохистично,ей така да се самоизмъчваме.И аз бих искал много неща да не се бяха случвали и да не бях правил и казвал,но приемайки миналото,аз приемам,че живота ми беше станал неуправляем именно под въздействието на алкохола и че единственото решение за мен е един живот без алкохол.От тази гледна точка е по добре да помня всеки делириум,всеки ден с гадене и тремор,за да благодаря ,че сега съм жив.
Айде,че трябва да ходя да правя снежен човек.Падна страхотен бял сняг!



Тема Re: Здравейтенови [re: kris61]  
АвторЛили (Нерегистриран)
Публикувано22.12.05 21:46



Йееей, че кеф, а.. снежен човек.. сняг.. стъпки по снега.. бой със снежни топки..

я вие, хей.. потопете се в детски спомени и кажете, какво обичахте да правите като малки... какви са хубавите ви дестски спомени..

понеже сега зимата е актуална, аз си спомням, че в нашия малък градец падаше голямо парзаляне с шейни... бе на найлон ставаше..

А когато току-що е навалял и има големи и дълбоки преспи, да се хванем 10 човека за ръце, паднем и да се "фотографираме".. сиреч отпечатаме на снегаотпе...:-)))

аз много обичах да ям сняг и да смуча ледени шушулки.. странното е, че не съм се разболявала...



хайде, ако обичате, помогнете ... събирам хубави детски спомени...





Тема Re: Здравейтенови [re: Лили]  
АвторAлkиe (Нерегистриран)
Публикувано23.12.05 01:16



Блазе ви

Забравих последнииа път, кога си играх на сняг - тук при мен не падат снежинки!
Като лапе обичах много да се валям по него - дори гол

Преди малко се върнах от плажа - ами възползвам се и, се печа се по цел ден

А Дедо Мраз ще го посрещнем на водни ски



Тема Re: Здравейтенови [re: kris61]  
Авторnew(know) (Нерегистриран)
Публикувано23.12.05 09:49



Браво, Крис! Браво, че изкара "прословутия" банкет!
Както се казва в една реклама
You can do it!



Тема Re: Здравейтенови [re: Лили]  
Авторnew(know) (Нерегистриран)
Публикувано23.12.05 09:59



Обичах да дойде зимната ваканция, да не ходя на училище, да седя на топло при баба ми и дядо ми и да чета книжки или да си играя самичък.
Обичах Бъдни вечер, защото въпреки социализма имаше питка с паричка, баба ми кадеше с тамян портмонетата ни, цялото голямо семейство бяхме около масата и имаше много вкусни постни сърми.
От училище пък ни водеха задължително на дневното представление в цирка.
Подаръците идваха на 31 декември вечерта.
И тях ги обичах



Тема Re: Здравейтенови [re: new(know)]  
АвторKRlS61 (Нерегистриран)
Публикувано23.12.05 19:42



az pyk za koleda nau4ih 4ak kato zapo4na perestrojkata.Drugo pokolenie.No kato kaza podaryci.Spomnqm si kak ba6a mi zwynva6e na vratata i vliza6e.Kato izlizah ima6e golqm 4uwal podaryci.Dori kato znaeh 4e nqma dqdo Mraz togava go o4akwah.A ina4e se pyrzlqhme s 6ejni,najloni i tam kakwoto namerim po cql den.Ama ima6e togawa pove4e nezastroeni tereni.Abe detstvoto e period,kojto vinagi 6e si spomnqme s nostalgiq.



Тема Re: Здравейтенови [re: Aлkиe]  
АвторЛили (Нерегистриран)
Публикувано23.12.05 21:44





Алки беееееееееее..

Веднага да кажеш, къде ми се печеш ти на мене в тоз студ.. къде е тва, дето се развяваваш по къси гащи, докат ний треперим тука, а.. кажи веднага!!!

Дедо Коледа и той ли ша е по къси гащи при вас..



Тема Re: Здравейтенови [re: new(know)]  
АвторЛили (Нерегистриран)
Публикувано23.12.05 21:51



Дядо и баба... много сладък спомен са милите дядо и баба..

и аз така.. седях си по ваканциите при тях.. баба плетеше винаги нещо с очилата на носа и ми разказваше за "едно време" - истински истории, които от нейните уста излизаха като приказки...

нооо.. с нетърпение чаках дядо да се прибере вечер от някъде си, дето все ходеше по работа.. премръзнал, баба ще сложи трапезата веднага.. гозбите го чакат топли и всички сядаме.. като се нахрани и стопли, идваше "моето време".. дядо ми разказва приказка, която всяка вечер беше нова...

не можех да се начудя от къде ги знаеше тези приказки... много години по-късно се разбра, че ги слушал всяка сутрин в 7 без 10 по радиото, за да ми ги разкаже вечер...

и тая миризма в бабината къща на сушени плодове, варена царевица и пуканки и досега не мога да я забравя...





Тема Re: Здравейтенови [re: KRlS61]  
АвторЛили (Нерегистриран)
Публикувано23.12.05 21:59





ама не си се пързалял с емайлиран легеееен, да видиш какво е.. и как дрънчи по леда и огласява цялата махала...

а пък от детството идват едни такива детски спомени, които освен носталгия, съдържат и едни такива ресурсни състояния, от които човек може да черпи заряд и да провокира същата жизненост и усещания.. аз затова си гиспомням с радост..





Тема Re: Здравейтенови [re: Лили]  
Авторkris61 (Нерегистриран)
Публикувано23.12.05 22:43



Е с емайлиран леген наистина не съм!Винаги посрещахме нова година с баба и дядо.Дядо ми винаги пееше:"За многая лета!"Имаше хубав глас.Нещо като,че ли нещо трепваше в мен като я запееше.Излизах после навън да гледам фойеверките.Изпълвах се с енергия и жажда за живот.



Тема Re: Здравейтенови [re: kris61]  
АвторЛили (Нерегистриран)
Публикувано24.12.05 09:42





Ей точно такова състояние изсках да Ви провокирам:-)))

Нарича се ресурсно състояние, защото съдържа страхотен заряд на енергия... и ако успееш да се научиш да се "скачваш" за него, да го извикваш в съзнанието си винаги, когато имаш нужда от заряда му, можеш да го използваш за справяне със сегашни критични състояния...

Например, попадаш на въпросните празненства, където ти казват наздраве и напират да ти наливат алкохол, а ти получаваш какви ли не соматични вегетативни стресови състояния от ситуацията... мигновеното "скачане" (предизвикване, влизане в) с "твоето" ресурсно състоание, в същия миг подава други нервнопсихични и физиологични сигнали на мозъка и разреждаш напрежението...

Разбира се, има известни условия, за да се получи качествено "скачване".. първо "ресурсното състояние" да е ярко, мощно, с тотален заряд... т.е. щом си спомниш за него, да можеш да се потапяш в усещането, преживяването, в ситуацията цялостно и пълноценно все едно се случва в момента... За целта, трябва да се издирят и изровят такива състояния от паметта и да се актуализират... обикновено детството изобилства с ресурсни състояния.. и много от тях са подходящи за "котви" в ежедневни негативни ситуации

Не мога например да се потопя в състояние, в което цялата съм напрегната от интересната приказка, която ми разказват и в същото време да отивам срещу себе си като надигам "смъртоносната" чашка алкохол...

Разбира се, конкретния примерът е мой и може да не върши при никой друг, но всеки може да открие безброй собствени ресурсни състояния...


Желая ти тиха, мирна и красива Коледа!





Тема Re: Здравейтенови [re: Лили]  
Авторnew(know) (Нерегистриран)
Публикувано24.12.05 11:09



Това за ресурсното състояние е много интересно. Вярвам много в тези работи, защото човек може да извлече невероятни неща от себе си.

Само че никак не е лесно. То може да стане с настойчиво вглеждане в себе си и с последователно усилие в тази посока. А на средния алкохолик, както и изобщо на средния човек изобщо не му е до това. 9 от всеки 10 човека изобщо не са склонни да се опитват да променят нещо в себе си. Много по-лесно е да се потопиш в перверзното удоволствие да се самосъжаляваш и да се дрогираш със собствените си страхове. За което не се изисква никакво усилие. За разлика от опитите да се опомниш.

Много лесно се влиза в отчаянието, а много трудно се излиза от него без помощта на алкохол, лекарства, дрога. Алкохолиците в АА имат "предимството", че доведени от пиенето до ръба на своя живот, те са принудени да се обърнат към пободни да ги наречем "духовни техники". Повечето от тях разбират, че правейки това, се спасяват от смъртта.

В книжката Живот в трезвост /има я цялата на www.aa-bg.hit.bg има една глава Изпозлвайте телефонната терапия. Идеята е като усетиш, че ти се допива, да се обадиш на някой приятел от АА. По себе си а и по много други приятели от АА съм видял, че като ти дойде лудостта да хванеш чашата или направо бутилката, изобщо не се сещаш да се обадиш на приятел. Обикновено първо е напиването, а след това започват телефоните. Но тогава вече е късно, защото вече си влязъл в запоя.
Нещо подобно е и с търсенето на ресурсните състояния. Поне според мен.
Весела Коледа!





Тема Re: Здравейтенови [re: Лили]  
АвторC мнoro любoв... (Нерегистриран)
Публикувано24.12.05 23:37



....за всички от този клуб !
И с безкрайна молба :
погледнете най-близките до себе си хора !Не ги карайте да страдат,когато много,много им се иска и те да бъдат радостни ,спокойни,щастливи в тези светли празници ! И техният живот е един и толкова дълъг ,колкото Вашия !
Вместо да се смея,на мен ми се реве... сега - по-малко от час преди големия час за християнския свят- поредната моя тъжна Коледа!
Здраве и сили ви желая-толкова,колкото са ви нужни,за да СПРЕТЕЕЕЕ !
Длъжни сте пред майки,съпруги,деца !
Вземете се в ръце и честита Коледа !





Тема Re: Здравейтенови [re: Лили]  
АвторAлkи (Нерегистриран)
Публикувано24.12.05 23:37





Весела Коледа!



Тема Re: Здравейтенови [re: C мнoro любoв...]  
Авторkris61 (Нерегистриран)
Публикувано25.12.05 21:04



I men mi se pla4e6e w4era celiq den.Spiraneto na pieneto samo po sebe si ne 6e6awa problemite.S jena mi w4era naprawo se izpokarahme.Karahme se sys zloba.Be6e mnogo gadno.No dnes bih kazal,4e izkarahme edna tiha i spokojna koleda.Za6o taka se polu4awa,ne znam.No ne sym spiral da se nadqwam!Nadqwam se ste prekarali dobre koledniq den.



Тема Re: Здравейтенови [re: kris61]  
АвторC мнoro любoв и... (Нерегистриран)
Публикувано26.12.05 13:04



...желание да помогна !
Честита "тиха нощ,свята нощ" !
Дано следващата бъде реално и буквално такава за всички !
Награда за големите,но заслужаващи се усилията - спиране на алкохола !
Когато хората се карат,няма значение повода,не е за да се кажат добри думи.Задължителна е злобата ,истерията дори.
По-важно е да се заобиколи това гранично състояние.По-силният ,по-мъдрият - мълчи.
Хубаво е,че у вас е било спокойно и дано това е началото и само такива вечери да са в семейството Ви.От сърце го желая !Знам от личен опит,не е никак ,никак лесно.Кое ли пък е лесно в този живот ? Опитай се сам за себе си ,Крис,да си направиш стратегията .Обърни се назад и погледни -сигурно има върхове в живота си,по които си се изкачвал ! Лесно ли е било ?
Ще успееш !Интелигентен човек си!
У дома имам деца,с които само за миг мога да се откъсна от неадекватния си съпруг - винаги,когато е пил.Всека забавена реакция от моя страна /винаги трябва да е "да"/ да не се съглася с това какъв велик,силен,можещ,най-
талантливият човек е,ми осигурява физическо действие.
Като първи извратеняк години мълча,търпя,крия унижената си физиономия от децата ,за да пазя достойнството му,което когато е трезвен е на добър ,умен човек,баща им е.Ужасена съм,че тези уродливи отношения между нас деформират децата ми,които не докосват алкохол....Сигурно е добре,но по-добре би било за тях да си знаят мярката.
Е,това е вече проблем ,дори по-голям за хората,съжителствуващи с алкохолик.
Обаче ,имам надежда,че е възможно човек да спре навреме.Може би,трябва да престане да се мисли за единствена жертва ,а се огледа и види какво е причинил на най-близките си.
Със здраве,Крис и съм сигурна,че ще успееш !



Тема Re: Здравейтенови [re: C мнoro любoв и...]  
Авторkris61 (Нерегистриран)
Публикувано26.12.05 16:49



Съжалявам да чуя за тези неща,но те съшествуват.Ние алкохолиците ви дължим много.Знаеш ли какво осъзнах поне.Че и без алкохол аз съм луд.Гнева,който ме обзема когато ми каже нещо от което ме боли е неописуем.Двамата със жена ми се чудим какво не е наред.Нали вече не пия.Но проблемите си остават.При нас всеки се опитва да дърпа чергата на различни страни.Това е основния проблем.Днес се прибрах от работа и жена ми ме посрещна с книгата"Анонимни алкохолици"в ръце.Толкова месеци исках да я прочете,защото виждах,че проблемите ни са като излезли от класически учебник.Имам надежда за промяна.Разбира се аз имам много работа по себе си.Като помисля какви ги говоря и какво правя когато се караме ме е срам.Та аз почти не се различавам от преди когато бях пиян.И аз имам дете и ме боли как гледа баща му и майка му във война.А не искам да е така.Аз много допринесох за това състояние на нещата и продължавам да доразрушавам брака си.Не знам дали въобше ше мога да спася семейството си,но силно се надявам Бог да ми помогне да го направя.Искрено ти желая успех с мъжа ти!



Тема Re: Здравейтенови [re: new(know)]  
АвторЛили (Нерегистриран)
Публикувано30.12.05 15:21





Написах ти един отговор още преди няколко дни.. във връзка с ресурсните състояния...., обаче имам проблеми с дом. комп и не мога да пращам съобщения... а то си седи на десктопа вкъщи.. искаше ми се да ти го пратя, защото го писах с вдъхновение, но кой знае кога ще си преинсталирам уиндоуса...:-)))

suny2002@mail.bg

Весело посрещане на Нова година! Здраве, късмет, пари и любов ти желая!





Тема Re: Здравейтенови [re: Aлkи]  
АвторЛили (Нерегистриран)
Публикувано30.12.05 15:23





...готинооооо:-)))))))))))00

Весело посрещане на Нова година и да не се оттървеш от здраве, късмет, пари и любов ДАНО!





Тема Re: Здравейтенови [re: Лили]  
Авторnew(know) (Нерегистриран)
Публикувано31.12.05 15:18



Благодаря за пожеланията!
Да ти се върнат същите хубави работи, умножени по 3!
Като ти се оправи компютърът, може да пратиш текста и на bgaa@abv.bg



Тема Re: Здравейтенови [re: kris61]  
Автор Джeйн (редник)
Публикувано31.12.05 23:53



Здравей, Крис,

стискам ти палци и се радвам за теб

Аз се издъних малко - изтървах си началото на депересията и се запих, зотжво влязох в клиника доброволно - за да се разкарам от средата около мен. Затова ти говоря това и ти се радвам - най-страшното явно сам го преодоляваш. Защото то не е алкохола сам по себе си като вещество, а социалната среда, която те тласка (активно или пасивно) към пиянство.

Дръж яко, брат, с теб съм!

Хубава година Нова ти желая!



Тема Re: Здравей kris61нови [re: Aлkи]  
Авторcнeжaнa (Нерегистриран)
Публикувано02.04.06 06:49



Здравейте, приятели, аз съм журналист в БНР и темата "зависимости" много ме занимава. Много ще се радвам, ако някои от вас ме потърсят и са готови да споделят проблема си със слушателите на програма "Хоризонт". Мейла ми е snejana_n_g@yahoo.com



Тема Re: към всички анонимнинови [re: Aлkи]  
Авторcнeжaнa (Нерегистриран)
Публикувано02.04.06 06:57



Казвам се Снежана Георгиева и съм водеща на Нощен хоризонт. Искам да поканя някои от вас на един среднощен разговор и да поговорим за проблемите ви. Надявам се да не се страхувате още повече, че вашата анонимност ще бъде запазена. Ще ви представя с посочени от вас имена. Мисля, че страдащите от олкохолизъм имат нужда да се говори и то на глас за това, което ги измъчва. Обадете се! Телефон за връзка: 9336 340




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.