Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:38 22.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Здравейтенови [re: KRlS61]  
АвторЛили (Нерегистриран)
Публикувано23.12.05 21:59





ама не си се пързалял с емайлиран легеееен, да видиш какво е.. и как дрънчи по леда и огласява цялата махала...

а пък от детството идват едни такива детски спомени, които освен носталгия, съдържат и едни такива ресурсни състояния, от които човек може да черпи заряд и да провокира същата жизненост и усещания.. аз затова си гиспомням с радост..





Тема Re: Здравейтенови [re: Лили]  
Авторkris61 (Нерегистриран)
Публикувано23.12.05 22:43



Е с емайлиран леген наистина не съм!Винаги посрещахме нова година с баба и дядо.Дядо ми винаги пееше:"За многая лета!"Имаше хубав глас.Нещо като,че ли нещо трепваше в мен като я запееше.Излизах после навън да гледам фойеверките.Изпълвах се с енергия и жажда за живот.



Тема Re: Здравейтенови [re: kris61]  
АвторЛили (Нерегистриран)
Публикувано24.12.05 09:42





Ей точно такова състояние изсках да Ви провокирам:-)))

Нарича се ресурсно състояние, защото съдържа страхотен заряд на енергия... и ако успееш да се научиш да се "скачваш" за него, да го извикваш в съзнанието си винаги, когато имаш нужда от заряда му, можеш да го използваш за справяне със сегашни критични състояния...

Например, попадаш на въпросните празненства, където ти казват наздраве и напират да ти наливат алкохол, а ти получаваш какви ли не соматични вегетативни стресови състояния от ситуацията... мигновеното "скачане" (предизвикване, влизане в) с "твоето" ресурсно състоание, в същия миг подава други нервнопсихични и физиологични сигнали на мозъка и разреждаш напрежението...

Разбира се, има известни условия, за да се получи качествено "скачване".. първо "ресурсното състояние" да е ярко, мощно, с тотален заряд... т.е. щом си спомниш за него, да можеш да се потапяш в усещането, преживяването, в ситуацията цялостно и пълноценно все едно се случва в момента... За целта, трябва да се издирят и изровят такива състояния от паметта и да се актуализират... обикновено детството изобилства с ресурсни състояния.. и много от тях са подходящи за "котви" в ежедневни негативни ситуации

Не мога например да се потопя в състояние, в което цялата съм напрегната от интересната приказка, която ми разказват и в същото време да отивам срещу себе си като надигам "смъртоносната" чашка алкохол...

Разбира се, конкретния примерът е мой и може да не върши при никой друг, но всеки може да открие безброй собствени ресурсни състояния...


Желая ти тиха, мирна и красива Коледа!





Тема Re: Здравейтенови [re: Лили]  
Авторnew(know) (Нерегистриран)
Публикувано24.12.05 11:09



Това за ресурсното състояние е много интересно. Вярвам много в тези работи, защото човек може да извлече невероятни неща от себе си.

Само че никак не е лесно. То може да стане с настойчиво вглеждане в себе си и с последователно усилие в тази посока. А на средния алкохолик, както и изобщо на средния човек изобщо не му е до това. 9 от всеки 10 човека изобщо не са склонни да се опитват да променят нещо в себе си. Много по-лесно е да се потопиш в перверзното удоволствие да се самосъжаляваш и да се дрогираш със собствените си страхове. За което не се изисква никакво усилие. За разлика от опитите да се опомниш.

Много лесно се влиза в отчаянието, а много трудно се излиза от него без помощта на алкохол, лекарства, дрога. Алкохолиците в АА имат "предимството", че доведени от пиенето до ръба на своя живот, те са принудени да се обърнат към пободни да ги наречем "духовни техники". Повечето от тях разбират, че правейки това, се спасяват от смъртта.

В книжката Живот в трезвост /има я цялата на www.aa-bg.hit.bg има една глава Изпозлвайте телефонната терапия. Идеята е като усетиш, че ти се допива, да се обадиш на някой приятел от АА. По себе си а и по много други приятели от АА съм видял, че като ти дойде лудостта да хванеш чашата или направо бутилката, изобщо не се сещаш да се обадиш на приятел. Обикновено първо е напиването, а след това започват телефоните. Но тогава вече е късно, защото вече си влязъл в запоя.
Нещо подобно е и с търсенето на ресурсните състояния. Поне според мен.
Весела Коледа!





Тема Re: Здравейтенови [re: Лили]  
АвторC мнoro любoв... (Нерегистриран)
Публикувано24.12.05 23:37



....за всички от този клуб !
И с безкрайна молба :
погледнете най-близките до себе си хора !Не ги карайте да страдат,когато много,много им се иска и те да бъдат радостни ,спокойни,щастливи в тези светли празници ! И техният живот е един и толкова дълъг ,колкото Вашия !
Вместо да се смея,на мен ми се реве... сега - по-малко от час преди големия час за християнския свят- поредната моя тъжна Коледа!
Здраве и сили ви желая-толкова,колкото са ви нужни,за да СПРЕТЕЕЕЕ !
Длъжни сте пред майки,съпруги,деца !
Вземете се в ръце и честита Коледа !





Тема Re: Здравейтенови [re: Лили]  
АвторAлkи (Нерегистриран)
Публикувано24.12.05 23:37





Весела Коледа!



Тема Re: Здравейтенови [re: C мнoro любoв...]  
Авторkris61 (Нерегистриран)
Публикувано25.12.05 21:04



I men mi se pla4e6e w4era celiq den.Spiraneto na pieneto samo po sebe si ne 6e6awa problemite.S jena mi w4era naprawo se izpokarahme.Karahme se sys zloba.Be6e mnogo gadno.No dnes bih kazal,4e izkarahme edna tiha i spokojna koleda.Za6o taka se polu4awa,ne znam.No ne sym spiral da se nadqwam!Nadqwam se ste prekarali dobre koledniq den.



Тема Re: Здравейтенови [re: kris61]  
АвторC мнoro любoв и... (Нерегистриран)
Публикувано26.12.05 13:04



...желание да помогна !
Честита "тиха нощ,свята нощ" !
Дано следващата бъде реално и буквално такава за всички !
Награда за големите,но заслужаващи се усилията - спиране на алкохола !
Когато хората се карат,няма значение повода,не е за да се кажат добри думи.Задължителна е злобата ,истерията дори.
По-важно е да се заобиколи това гранично състояние.По-силният ,по-мъдрият - мълчи.
Хубаво е,че у вас е било спокойно и дано това е началото и само такива вечери да са в семейството Ви.От сърце го желая !Знам от личен опит,не е никак ,никак лесно.Кое ли пък е лесно в този живот ? Опитай се сам за себе си ,Крис,да си направиш стратегията .Обърни се назад и погледни -сигурно има върхове в живота си,по които си се изкачвал ! Лесно ли е било ?
Ще успееш !Интелигентен човек си!
У дома имам деца,с които само за миг мога да се откъсна от неадекватния си съпруг - винаги,когато е пил.Всека забавена реакция от моя страна /винаги трябва да е "да"/ да не се съглася с това какъв велик,силен,можещ,най-
талантливият човек е,ми осигурява физическо действие.
Като първи извратеняк години мълча,търпя,крия унижената си физиономия от децата ,за да пазя достойнството му,което когато е трезвен е на добър ,умен човек,баща им е.Ужасена съм,че тези уродливи отношения между нас деформират децата ми,които не докосват алкохол....Сигурно е добре,но по-добре би било за тях да си знаят мярката.
Е,това е вече проблем ,дори по-голям за хората,съжителствуващи с алкохолик.
Обаче ,имам надежда,че е възможно човек да спре навреме.Може би,трябва да престане да се мисли за единствена жертва ,а се огледа и види какво е причинил на най-близките си.
Със здраве,Крис и съм сигурна,че ще успееш !



Тема Re: Здравейтенови [re: C мнoro любoв и...]  
Авторkris61 (Нерегистриран)
Публикувано26.12.05 16:49



Съжалявам да чуя за тези неща,но те съшествуват.Ние алкохолиците ви дължим много.Знаеш ли какво осъзнах поне.Че и без алкохол аз съм луд.Гнева,който ме обзема когато ми каже нещо от което ме боли е неописуем.Двамата със жена ми се чудим какво не е наред.Нали вече не пия.Но проблемите си остават.При нас всеки се опитва да дърпа чергата на различни страни.Това е основния проблем.Днес се прибрах от работа и жена ми ме посрещна с книгата"Анонимни алкохолици"в ръце.Толкова месеци исках да я прочете,защото виждах,че проблемите ни са като излезли от класически учебник.Имам надежда за промяна.Разбира се аз имам много работа по себе си.Като помисля какви ги говоря и какво правя когато се караме ме е срам.Та аз почти не се различавам от преди когато бях пиян.И аз имам дете и ме боли как гледа баща му и майка му във война.А не искам да е така.Аз много допринесох за това състояние на нещата и продължавам да доразрушавам брака си.Не знам дали въобше ше мога да спася семейството си,но силно се надявам Бог да ми помогне да го направя.Искрено ти желая успех с мъжа ти!



Тема Re: Здравейтенови [re: new(know)]  
АвторЛили (Нерегистриран)
Публикувано30.12.05 15:21





Написах ти един отговор още преди няколко дни.. във връзка с ресурсните състояния...., обаче имам проблеми с дом. комп и не мога да пращам съобщения... а то си седи на десктопа вкъщи.. искаше ми се да ти го пратя, защото го писах с вдъхновение, но кой знае кога ще си преинсталирам уиндоуса...:-)))

suny2002@mail.bg

Весело посрещане на Нова година! Здраве, късмет, пари и любов ти желая!






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.