Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:37 30.04.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Какви хапчета при спиране на алкохол  
АвторA3 (Нерегистриран)
Публикувано28.10.05 14:21



Въпросът ми е какви хапчета е най-добре да се използват при спиране на алкохола, за всички ли е необходима рецепта от лекар (защото доколкото знам вече за успокоителните се иска такава), вие използвахте ли някакви, и можете ли да ми препоръчате някой добър лекар, който поне малко да разбира от тези неща.



Тема Re: Какви хапчета при спиране на алкохолнови [re: A3]  
Авторnew/know/ (Нерегистриран)
Публикувано28.10.05 18:44



Зная някои от лекарствата, но няма да ги кажа, защото не съм лекар и не ми е работата да предписвам лекарства. Някои от тях са със зелена рецепта, други са с обикновени рецепти. на ъгъла на бул."Васил Левски" и ул."Искър" в София се намира градският център за зависимости, /има табела на вратата/. телефонът е 944 64 97. Там работят д-р Кръстева и д-р Райчев, които си знаят добре работата и могат да предпишат лекарства, ако се налага.



Тема Re: Какви хапчета при спиране на алкохолнови [re: A3]  
Автор dexter_sum (Bladerunner)
Публикувано29.10.05 08:58



Ако смяташ, че имаш нужда - ти, или някой твой близък от медикаментозно лечение при спиране на алкохола, по-добре иди на лекар.
Може да стане някоя беля, аз за една бройка да си ида.

Въпросните лекарства не знам дали са със зелена рецепта, те изобщо не стават за друсане и пак - с тях трябва да се внимава!



Тема Re: Какви хапчета при спиране на алкохолнови [re: dexter_sum]  
Автор last roman (PRIMIPILUS)
Публикувано29.10.05 10:52



Не се занимавайте с глупости...
А това да пиете седативни и сънотворни не си е работа - само ще се пристрастите към тях...
Важното е да се смени стереотипа на поведение - да не излизаш с приятелите всяка вечер на по чашка...

Primus inter pares!



Тема Re: Какви хапчета при спиране на алкохолнови [re: last roman]  
Автор dexter_sum (Bladerunner)
Публикувано29.10.05 20:45



Не е само това, за спирането де.
Колкото до седативните, и аз съм против, въпреки че в много краен случай се налага, но пак трябва за малко.

Но лекарствата, които се дават при олкохолна абстиненция, са от съвсем друг тип, имаше в теми по-назад коментари, те не са нито за надрусване, нито за неконтролирано вземане, като карбамазепин например - то е антиепилептик и е с цел предотвратяване на епилептични пристъпи при физическа абстиненция.
Но ако човек се е докарал дотам, 100% има нужда от лекар.

Аз лично не намирам за срамно да се потърски лекарска помощ, която + мотивация, промяна на начин на живот, сбирки на АА може да помогне за спиране.



Тема Re: Какви хапчета при спиране на алкохолнови [re: last roman]  
АвторЛили (Нерегистриран)
Публикувано31.10.05 18:51



Айде и ти се изказа велико и гениално, а!?

"Важното е да се смени стереотипа на поведение - да не излизаш с приятелите всяка вечер на по чашка..." - мислиш ли, че на никой друг освен на теб, не му е хрумвало...



Тема Re: Какви хапчета при спиране на алкохолнови [re: Лили]  
Автор last roman (PRIMIPILUS)
Публикувано01.11.05 00:58



На теб да не ти е хрумнала същата гениална мисъл??? /Аплодисменти!!!!/


Primus inter pares!



Тема Re: Какви хапчета при спиране на алкохолнови [re: last roman]  
АвторLili (Нерегистриран)
Публикувано01.11.05 01:25



Ne govoria za sebe si, zashtoto i ne pomirisvam alkohol dage. Kazvam go ot imeto na alkoholizite, koito neprekasnato misliat za tova i koito ne sa malko.

Oshte malko i shte se izgiveesh za velik otkrivatel na toplata voda, a.



Тема Re: Какви хапчета при спиране на алкохолнови [re: last roman]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано01.11.05 11:11



И да добавя, повечето алкохолици не излизат вечер с приятелите си на по чашка, а си пият вкъщи и сами, тоест алкохолиците не пият за да се веселят и да има купон, а защото имат проблеми.И когато се налага да се пият хапчета положението определено е много лошо за да се реши проблема с неизлизането с приятели.



Тема Re: Какви хапчета при спиране на алкохолнови [re: Aз]  
Автор last roman (PRIMIPILUS)
Публикувано01.11.05 18:42



Ми пийте хапчета тогава.... Ако си мислите, че ще ви помогнат....
Най-радикално е с дисулфирам!

Primus inter pares!




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.