Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:32 22.05.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: б.алк!нови [re: cпpял]  
АвторAлkиe (Нерегистриран)
Публикувано28.09.05 11:14



Здравеи приятелю! Ако не си алкохолик никога няма да разбереш необходимоста на един алкохолик да си напомня и, никога да не забрави за ада от които едвам се отървал. Ако си алкохолик, аз ще те съветвам да посетиш една от живите ни сбирки на АА, кадето ще може да се сдобиеш с нужната информация за болеста ти алкохолизам. Тука в клуба на АА е ОК за трезвеняци; ето приятеля когото наричаш пич е намерил изход, а сега се опитва да те запази от погрешните предложения на хора, които си нямат хабер за болестта ни (алкохолизам).

Аз подкрепям мнението за захарта, тя ни е нужна за да запълни липсата от алкохол в които 50% е захар. Като пияч отбягвах всякакви сладки; дори от сладко ми се повдигаше, обаче за да преовладея зависимоста си към алкохол ми бе нужно да приема тази тактика, която се използва от всеки преуспял пияч да се справи с алкохолния си проблем

Успех приятелю!



Тема Re: абстиненциянови [re: Fire walker]  
АвторAлkиe (Нерегистриран)
Публикувано28.09.05 11:27



Бившия има право, захарта е много нужна за всеки кои се реши да преодолее зависимостта си към алкохол. От съобщението ви разбрах че си нямате никаква представа за тази борба с алкохола, затуи изобщо няма да губя времето си - но все пак ще ви пожелая да се поровите в саита на АА, че поне да давате подходящи съвети. Виждам че имате желание да помогнете.

Нека Бог да е с вас!



Тема Re: абстиненциянови [re: Aлkиe]  
Автор Fire walker ()
Публикувано28.09.05 18:04



АА е просто един от въможните подходи за избавяне от алкохолизма.Не е единствения.За някой хора работи, за други не.Не казвам,че не е нещо добро-щом помага е добро.Но АА е система основана на духовността, не е съврзана с наука или хранене.Съветите там са от хора, които имат/са имали този проблем и са се справили/опитват се да се справят с него.Бих ги слуашала за неща свързани с това в което са компетентни-духът и дванайсетте стъпки, но диетата не е в тяхната компетенция.

Захарта наистина ще даде моментно облекчение на желанието за алкохол, но като цяло не е полезна и засилва това желание след като отмине първоначалният пик. Захарта има способността да прави това, просто защото повишава кръвната захар временно, но рафинираната захар е от така наречените бързи захари, които предизвикват бурно отделяне на инсулин, който след това и то доста бързо, сваля кръвната захар и се получава хипогликемия, която кара,човека да иска да пие.

Тези неща са научни факти и в качествените клиники за хора с алкохохолен проблем има диетолози, които определят диетата и тям не се дава рафинирана захар и рафинирано брашно, точно защото е установено,че засилва желанието за пиене.

Само за информация- работя точно в сферата на наркоманиите и алкохолизма и нещата,които говоря са точни.

Mens agitat molem



Тема За захартанови [re: Aлkиe]  
Автор1962 (Нерегистриран)
Публикувано28.09.05 19:50



Вярно е изглежда това за захарта - не я обичах и аз, а сега не се отказвам. Но се сетих за друго - при вечерното си напиване замезвах яко и си лягах надут като свиня. На сутринта се чувствах сит и даже ми беше още тежко. До обяд не хапвах нищо а и при изследвания кръвната захар ми беше висока до обяд. Даже ме набедиха за диабетик. И изглежда щом прекарваш по-голямата част от деня с повишена кръвна захар си докарваш и същите проблеми като диабетик



Тема Re: спрялнови [re: cпpял]  
Авторб.aлk (Нерегистриран)
Публикувано29.09.05 05:18



Здравей и поздравления, 4е си спрял !
Виждам, 4е си под4ертал отдавна ! Да 8 години, но вси4ко е относително ! 4ас в оня период ми се струваше ве4ност, на 50 години съм и понякога половин век ми се струва 4е е изтекъл като миг, 8 години са и много и малко !
Защо се връщам ? Преди известно време, още го нямаше този клуб, погледнах какво си пишат пия4ите, там беше засегната темата, взех отношение и май помогнах на едно мом4е или поне така ми се струва. Изпитах много хубаво усещане ! От друга страна, сигурно си лаская само4увствието, защото познавам проблема, има аудитория, а аз съм решил въпроса ! Вероятно поради тези при4ини се връщам към този период. Допускам, 4е за някои, това може би е дразнещо. В 4овешката природа е да забравя лошите неща и страдания, а за този проблем това е и опасно, може да се по4не пак ! Във всеки слу4ай не пращам никого на психиатър, не обяснявам като ДжиПи, не препоръ4вам лекарства, нито твърдя, 4е клуба на АА е панацея. Даже имам особено мнение: Това, 4е някой има проблема и го споделя с други като него, дале4 не е решение. Понякога води и до успокоение: е не съм само аз !
В едно съм твърдо убеден, а това го споделяш и ти ! Всеки може да го преодолее стига да намери мотивацията за това и да го желае силно !
Общо взето, смятам пове4е да не взимам отношение, каквото съм споделил, го има в постовете !
Успех !



Тема Re: абстиненциянови [re: б.aлk]  
Авторs (Нерегистриран)
Публикувано06.10.05 19:03



Боже....страх ме е...Пия много ...постоянно...Как да спра.А после....Какво....



Тема Re: абстиненциянови [re: s]  
Автор Coнaтa (Апасионата)
Публикувано06.10.05 19:28



Какво значение има "после"? Сега по-добре ли е??

НЕ СЕ СТРАХУВАЙ, НЯМА ОТ КАКВО!

Why don't you take me for a little while? Singing me songs, you know, will make me cry!


Тема Re: абстиненциянови [re: s]  
Автор1962 (Нерегистриран)
Публикувано07.10.05 19:38



Aз направих вече месец! Не че е лесно... но трябва решителност! Първо - спираш и после се приспособяваш към последствията.
Нещо, което работи само при нас, българите - виж колко са зле тези, които не спират! Това ни стимулира!



Тема Re: Албумин в урината?!?нови [re: 1962]  
Авторcпиpaщ (Нерегистриран)
Публикувано07.11.05 18:51



Малко прагматизъм и веселба,
не се шашкай, аз спирам също, цял живот попийване и последните 6 години, пиене по 600, работя престижна работа, но ме фвана шубе за животеца мил. Но се щате, е доста мъчително /много малко метадон, но от таблетка помага да не врътнеш или да не се откажеш, мога да упътя. при това до 20 дни или с почивки през серии изобщо не те закача/
Та знам ама стана много зле. Отивам при лекаря. Той казва - я една смимчица на б. дробче, оо какво виждаме тук - брохопневмония. Казвам си, егати микса,
антибиотик и всякаква друга твар за пневмонийката, малко мета, слънчеви изригвания и игра на неспиращ , нормален гражданин. и извъднъж 20 дни заради пнев. ще си се гърча у дома, егати късмета. само да издържа.

Ако има доктор в чата и смята, микса за опасен да обади.

Преди мразех себе си, сега мразя алкохола.



Тема Re: абстиненциянови [re: 1962]  
Авторcпиpaщ (Нерегистриран)
Публикувано07.11.05 18:56



знаеш ли дали уж незабележимия тремор ще изчезне с абстиненцията




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.