Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:18 18.05.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Бихте ли разяснилинови  
Авторзaчyдeн (Нерегистриран)
Публикувано31.08.05 16:31



Дали се счита за алкохолизъм : " без едно мога, с едно не мога"?
По-конкретно: можеш да караш по сума ти дни без да пиеш и без да ти се допива, но като седнеш не можеш да станеш след 1-2 чаши, а ти се услажда и ...откара докато може?



Тема Re: Бихте ли разяснилинови [re: зaчyдeн]  
Автор AlcoHelp (непознат )
Публикувано31.08.05 17:39



Да, това са си алкохолните запои.
Ние винаги се чудим как другите хора могат да пият нормално. Веднъж седмично, по една чашка.
Но ние алкохолиците сме болни, ние сме зависими и имаме нужда от взаимна помощ. Много от нас издържат по няколко месеца и после отново се впускат в омагьосания кръг.
Това не се побеждава с воля.



Тема Re: Бихте ли разяснилинови [re: AlcoHelp]  
Авторзaчyдeн (Нерегистриран)
Публикувано31.08.05 17:53



А на каква възраст си в момента? Пушиш ли?



Тема Re: Бихте ли разяснилинови [re: зaчyдeн]  
Автор kris61 (непознат)
Публикувано31.08.05 18:58



Да,това е един от признаците на алкохолизма.Когато седна да пия аз в никакъв случай не мога да огранича употребата на алкохол до някакво разумно количество. Бих казал,че разума ми изключваше в такива моменти.Нормалните хора пият за да им стане весело ,да се отпуснат.Аз не можех да спра след първата чаша докато не изпия всичко на масата.Разбира се опитвах се да се самоограничавам,но обикновено нищо не излизаше и винаги се напивах до крайност.После започнах да се крия и да си пийвам и се започна една...Колкото до годините има много хора под 30 год. с алкохолен проблем.Аз примерно съм на 28 с 4-5 години алкохолен стаж.Колкото до цигарите и те са вид зависимост,но не могат да се сравнят с алкохолната.



Тема Re: Бихте ли разяснилинови [re: зaчyдeн]  
Автор AlcoHelp (непознат )
Публикувано31.08.05 19:26



В момента съм на 38 и пуша по 2 кутии цигари на ден



Тема Re: Бихте ли разяснили [re: kris61]  
Авторзaчyдeн (Нерегистриран)
Публикувано31.08.05 20:18



На 28 си. Пушиш ли? Продължаваш ли да пиеш или не?



Тема Re: Бихте ли разяснилинови [re: AlcoHelp]  
Авторзaчyдeн (Нерегистриран)
Публикувано31.08.05 20:19



Да разбирам, че в момента пушиш, но не пиеш?



Тема Re: Бихте ли разяснилинови [re: зaчyдeн]  
Автор dexter_sum (Bladerunner)
Публикувано31.08.05 22:08



Какъв ти е проблема с пушенето?
Не пия от четири години и осем месеца, пуша. Налага ми се. Като се изнервя, запалвам цигара, вместо да пийна първото или да трясна някой и друг диазепам.

Какво те притеснява?



Тема Re: Бихте ли разяснилинови [re: зaчyдeн]  
Авторkris61 (Нерегистриран)
Публикувано31.08.05 22:33



Не пия вече 5 месеца."Сух"съм казано на нашата терминология.Спрях със ясното съзнание,че повече не мога да си позволя да изпия и една чаша през живота си.Това е единствения изход за нас.Иначе пуша по около кутия на ден,но когато дойда времето ще ги спра.Засега не съм готов за това.



Тема Re: Бихте ли разяснилинови [re: dexter_sum]  
Авторзaчyдeн (Нерегистриран)
Публикувано01.09.05 02:35



Ще ти кажа какъв ми е проблемът с пушенето. Но след като ми обясниш - на колко си години и по колко на ден пушиш? И каква е връзката с диазепамите?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.