Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:08 23.09.24 
Здравна
   >> Алтернативна
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема St Mauritiusнови  
Автор freestyler ()
Публикувано31.08.00 14:36



hi:)

Тема St Mauritiusнови [re: freestyler]  
Автор L ()
Публикувано31.08.00 14:59



Hi, dear! You are the best gentlemen! So - who was this clever and saint man? :)))) Predlagam ti da puskame po njakoj visokoparen citat v nafukanite Vechni misli (ponjakoga). I go - and will think for your kindness all this day:)))

Тема ;)))нови [re: freestyler]  
Автор freestyler ()
Публикувано31.08.00 15:18



You don't need to think about me,darling;))) do you know me? аз мисля,че те познавам........виртуално,де;))) няма да се ебавам с всички хора от вечни мисли(поне не директно,де:) така че,go ahead:))))

Тема ;)))нови [re: freestyler]  
Автор L ()
Публикувано31.08.00 20:13



Нека оставим случилото се във вечните настрана. Оценявам високо доблестта и чувството за хумор. Между другото, сериозно искам да те попитам - какво е според теб интелектуалец. Какво е това? Защото аз сякаш не мога да си отговоря на въпроса. Хайде, лека вечер:))))

Тема ;))) [re: freestyler]  
Автор freestyler ()
Публикувано31.08.00 20:38



hi:)),za malko sum;)) да ти кажа честно,не съм се замислял какво е точно интелектуалец,но често пъти,когато чуя,че казват за някой-той е голям интелектуалец и си представям сиво-жълтеникаво шлиферче в комплект с гузна комплексирана физиономия....не е много правилно това мое схващане,но то ми е първа сигнална......виж как звучи - ерудит,начетен и т н,макар че често е едно и също.....де да знам,аз също не съм представител на работническата класа,ама........ знаеш ли кое ми прави силно впечатление-това,че така наричащите се интелектуалци имат силно развит инстинк за удари под кръста...... и то завъртени в някакъв омагьосан кръг.......абе нещо като буря в чаша вода.......и ефект-нулев,или по-точно отрицателен-скъсал си си нервите,докато другите са с един скок пред теб......... ето това ми е мнението за определението 'интелектуалец'-просто не е дума от моя речник......защото спокойно можеш да охарактеризираш човек по друг начин-далеч по-конкретен...... това е общо понятие,важащо за група хора,но не и за конкретен индивид......;))) е? лека вечер от мен;)))

Тема ;)))нови [re: freestyler]  
Автор L ()
Публикувано01.09.00 16:38



Hi:))))) Това понятие според мен е ужасно окарикутарено и опошлено. Принуждаваш ме в много отношения да се съглася с теб, колкото и голямо да е вироглавството ми. Всъщност, самото понятие е парадокс, защото всеки използва разума си, ерго е интелектуалец, колкото и тъжно да му се струва това. Намерих в една ужасно сериозна и рядка книга за арканите на Таро интересни определения на гения, едно от които ще ти пиша, струва ми се, че щи ти се стори задоволително. А за интелектуалец - нямаше такова нещо. Искам в този дъждовен ден да ти подаря един цитат от книга, която също не може да се намери никъде - създаде у мен едно прекрасно усещане. Книгата - учудващо - е написана от британец, посветена е на мистичната спирала. "За броени мигове и най-лекият аромат може да ни бъде изпратен като перце, за да достигне до изворите на съществото ни, и целият ни живот се извисява благодарение на едно мимолетно усещане: обикновеният мирис успява да ни срещне с едно друго място и време. Сумата от онова, което сме използвали, за да изпитаме този миг, е спиралата - пътят, извървян от нас за достигането на същата точка в другия кръг на спиралата. Всичките ни преживявания са подобни на този аромат - ситуациите се завръщат с почти натраплива фамилиарност, докато ги създаваме в светлината на предходния кръг на времето. Колкото повече го правим, толкова по-стръмна става съставката, която е и мярката за нашето израстване. Спиралата, по която пътешестваме из кръга на живота, е средство, дадено ни за да се сравняваме сами със себе си, за да открием колко сме се променили, откакто за последен път сме били някъде, с някого или сме празнували Коледа." До скоро:))) Letais

Тема ;)))нови [re: freestyler]  
Автор freestyler ()
Публикувано03.09.00 00:20



Hi;))) ти наистина го даваш доста задълбочено.......четох и последните ти постинги във вечни размисли-имаш много тънко чувство за хумор.....:))) и все пак ми е трудно да преглъщам този тежък стил на някои от цитатите...... май си стара посетителка в клуба...... благодаря за цитата,наистина е много точен......разнищих го,но не намерих слабо място......какво е определението за гений? е,нищо не отговори на въпроса ми дали ме познаваш..... see you;)))) bye

Тема За малконови [re: freestyler]  
Автор L ()
Публикувано04.09.00 19:08



се отбивам... Ето защо ще отдам почит на основоположника на темата:)))) Ах този остров в Индийския океан, където един губернатор през 1847 година решил да изпрати покани до гостите си в пликове със специални марки... По Коледа 1846 британските чиновници се напнали и постановили, че колонията ще печата свои марки. Ужасното е, dear, че не можем да броим никакви зъбци.... О небеса, тези останали 25 екземпляра от две емисии по 500 са ръбести, квадратни - с надменния профил на някаква дама от царстващото семейство... А островът все така се къпе във водите на Индийския океан... И щастливите обитатели на тези късчета хартия са подсигурили и поколенията си с финикийски знаци... Тези разговори са си живо запознанство - така че ето - познаваме се... Цитатът беше донякъде отговор на въпроса, see You soon:)))) Letais За вярата - друг път, О. К.? Кофти истории ми се случиха тези дни, нямам нагласа.

Тема За малконови [re: freestyler]  
Автор freestyler ()
Публикувано05.09.00 13:28



Hi, да,цитатът наистина има общо,даже много.......аз обаче те питах съвсем конкретно,защото от доста месеци не бях публикувал еретични щения ;))) anyway;))) Остров Мавриций го свързвам повече с игра на поло,бели ленени дрехи,екзотични ястия и ееееееех.......:))) ok see ya, good luck and take care!

Тема За малконови [re: freestyler]  
Автор L ()
Публикувано05.09.00 14:24



Hi:)))))))))))) Еретични щения ми звучи многообещаващо!!! Ах, ах, ах... Надявам се не си сбъркал думата. Еретичното ми щение в момента да съм в Тибет и да съзерцавам пъпа си... Като заговорихме за религия - в онзи великолепен цитат на Лесинг замести Бог с думата живот, пак ще е същото... Може да се каже донякъде, че съм религиозен човек, но в много далечен от общоприетия смисъл на думата. Никакви индулгенции, никакво вторачване в догмите. Ехххх, каква необятна тема... Друг път, друг път. Сещам се за един виц - в едно село имало двама гении - гениален проповедник и гениален атеист. Те обърквали мислите на горките си съселяни, защото заговорел ли единият, народът започвал да вярва. А другият сривал из основи религиозния им плам. И решили да направят така - двамата да се съберат на нека го наречем публичен диспут и да кръстосат шпаги. В резултат на това убеденият теист станал краен атеист, другият пък също сменил възгледите си. А горките селяни отново продължили да се пекат между два огъня... See you soon:)))) Icecream boy;) Letais


Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.