Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:05 07.06.24 
Здравна
   >> Алтернативна
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Re: Откриха ми миоманови [re: Fi6]  
АвторГocт (Нерегистриран)
Публикувано26.01.12 22:00



Fi6, не разбрах как да ти пиша на личния, затова ще ти оставя моят мейл : cvete_moe@abv.bg
И още веднъж благодаря за всички съвети и мнения.



Тема Re: Откриха ми миоманови [re: ViktorKrummm]  
АвторГocт (Нерегистриран)
Публикувано27.01.12 09:15



В биоаптеките продават конопено семе-белено и не белено, дали ще свърши работа?



Тема Re: семенови [re: Гocт]  
Автор ViktorKrummm (dark)
Публикувано27.01.12 16:30



МИОМА НА МАТКАТА - Болната да пие в продължение на 15 дни три пъти дневно по 1 кафена чашка отвара от конопено семе.

не се казва дали трябва да е белено, може би не



Тема Re: Откриха ми миоманови [re: Гocт]  
Автор Марая (просто жена)
Публикувано02.02.12 09:25



Не искам ад те отчайвам,но аз бях със същата диагноза на 28 години.Освен какви ли не билки, сок от суров картоф и какви ле не още алтернативни илачи в продължение на 6 месеца ми слагаха Золадекс-това е максималния период,в който може да се слага-в резултат матката ми си върна нормалния размер,но само след два месеца започнах от нулата,т.е. ефектът беше временен.За щастие имах вече едно дете и това,което ми казаха всички лекари,при които бях ходила/а повярвай ме те не бяха един и двама!/бе,че повече нищо не може да се направи,освен да се отстрани матката.И така ,в чакане на подходящия момент за тази интервенция аз обаче забременях-естествено лекарите бяха на мнение,че това е истинско чудо и,че това дете е последният ми шанс за второ дете изобщо!Оставих го ,бременността беше тежка ,но стигнахме на финала и днес сме живи и здрави и двете.Мога само да ти кажа,че когато отвориха матката,за да извадят бебето всички бяха потресени-тя беше като камък от едната страна и като пергамент от другата-вътре бебето беше расло изключително трудно и в резултат се роди 2кг.
Та мисълта ми е-ако имаш възможност прави опити за забременяване,независимо какво ти казват лекарите и тогава действай нататък!Пожелавам ти от сърце успех!
п.п.Към днешна дата съм с извадена вече матка от 3 години и половина,година след като се роди малката вече я отстраниха,защото кръвоизливите и проблемите ,които имах вече не се издържаха.И в разрез със всичко,което бях чувала и чела към днешна дата се чувствам много добре и многократно повече жена от преди!

Така че горе главата и успех!



Тема Re: Откриха ми миоманови [re: Гocт]  
АвторГocт (Нерегистриран)
Публикувано12.02.12 17:31



Болеше ли те след операцията?



Тема Re: Откриха ми миоманови [re: Гocт]  
Автор Марая (просто жена)
Публикувано14.02.12 06:52



Мила,аз имам две секцио и една диагностичина операция преди тази и всичките са ми еднакви като болка-тя минава преди да си се усетила и после всичко е наред! Но пак ти казвам-ако имаш вариант опитай първо да забременееш,пък после ще му мислиш за тази операция!
Успех!



Тема Re: Откриха ми миоманови [re: Марая]  
АвторГocт (Нерегистриран)
Публикувано15.02.12 10:21



Аг-то ми изписа дуфастон когато се установи тази миома. Да го пия три месеца -ако може да нармализира цикъла/защото първия ден беше доста силно/. Е така го нормализира ,че този месец то бяха съсиреци като никога досега. Притеснена съм,защото знам ,че миомамата се храни от тази кръв и расте. Вярно е ,че аз изпих и много други лекарства заради грипа който ме е хванал.



Тема Re: Откриха ми миоманови [re: Гocт]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано17.02.12 18:50



Миомата не се храни от тази кръв. Миомата се храни като всички органи и тъкани в човешкото тяло - от кръвта в съдовете, а не от кръв извън съдовете.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Откриха ми миоманови [re: bira_more]  
Авторkpucu (Нерегистриран)
Публикувано01.04.12 23:04



Здравей,
не искам да те отчайвам,но аз минах по същия път,пих билките на д-р Желязков,но без особен резултат.Реших се на операция,защото имах невероятни кръвоизливи,имах случай когато ми се пълнеха обувките с кръв.Тогава бях с Дуфастон,който пиех от 2 години.Намаляването на миомата ставало след влизане в критическата ,ако издържиш до тогава.След като лекарствата спряха да действат не остана друго.Сега съжалявам,че не се реших на тази операция преди години,когато започнаха силните кръвоизливи.Живях години в непрекъснат страх,че мога да получа кръвоизлив, носех само тъмни дрехи,когато бях в цикъл не сядах,за да не се изненадам като стана от някой локва кръв.Анемията ми беше вечен спътник.Бих те посъветвала да се опиташ да забременееш докато можеш,чувала съм ,че това в някои случаи помага,аз не успях и ние мога да кажа нищо конкретно.
Желая ти успех



Тема Откриха ми миоманови [re: Гocт]  
Автор SuperMamut (тиха)
Публикувано24.02.14 15:48



Да се запиша и аз като новодиагностицирана с миома(и). Бях на профилактичен преглед и случайно ги видя лекарката - две възелчета по 2,2 - 2,3 см. На 34 години съм и имам син на 13г. Но новината ме притесни. Лекарката каза, че трябва първоначално само да я наблюдаваме (примерно колко интензивно се развива в следващите 3 месеца) и едва тогава да се мисли за лечение. За момента съм била късметлийка, че била на не знам си какво място на матката, където явно не дава отражение върху цикъла и нямам кръвоизливи.
Знаех за миомата като заболяване от майка ми, която беше към 45, когато я оперираха. Изчетох и каквото намерих, разбира се.
Питането ми е, ако някой може да ми отговори - при какви размери може да се говори за операция? Какви начини (видове операция) са възможни?
Редно ли е да се направи някакъв туморен маркер, независимо колко била малка вероятността да е злокачествен този тумор?
Доколко може да му се въздейства с билки и какви?
Има ли медикаментозно лечение или лекарствата само "свиват временно", ако мога така да се изразя?




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.