Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:40 26.04.24 
Здравна
   >> Алтернативна
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Дискова херния...нови  
Авторcepuoзeн (Нерегистриран)
Публикувано28.08.11 23:31



През пролетта започнаха крампи в левия ми крак - по цялото му продължение. Бяха свързани с адски болки дни и седмици наред. После болките изчезнаха но крампите продължиха. Чудих се много от какво е това. Отидох в японската болница "Токуда" в Сф и ми сканираха гръбнака и направиха диск със снимки.
Оказа се, че един от прешлените към опашката се е изтънил поне до поливана и хрущяла под него е изпъкнал и притиска нерва до него. От това ми сложиха диагнозата "дискова херния".
Аз просто не знам как да си помогна сам. Вярвам в природолечението и самовнушението, но незнам как....

Някой има ли опит в тая област? Аз съм на 69 год. и иначе енергичен и с млад дух.

Благодаря предварително за съветите!





Тема Re: Дискова херния...нови [re: cepuoзeн]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано29.08.11 22:15



Значи, ако си защипеш пръста с вратата - нито самовнушението нито природолечение могат да ти помогнат.
Ако дисковата херния позволява - чудеса могат да бъдат постигнати с мануална терапия, рехабилитация и гимнастика. Е чудесата няма да са с постоянен ефект, ама мисля че е възможна алтернатива. Все пак ако дисковата херния позволява, а това може да бъде оценено от специалист.
Иначе вариант си остава хирургично отстраняване на част от диска който притиска.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Дискова херния...нови [re: bira_more]  
Авторcepuoзeн (Нерегистриран)
Публикувано31.08.11 18:26



Крайно некомпетентно мнение!
Сравнението с прищипване на пръст от врата е примитивно и несъстоятелно!
Вратата е неодушевен предмет. Притиснатия нерв е от жива материя - хрущял в същото тяло. Ако хрущялът не бе излязъл от нормалната си форма и място и не се беше разширил - нямаше да притисне нерва. Сега въпросът е как да се прибере отново.
Ти да си чувал за болни от рак на които дофторите дават броени дни да живеят и..... те успяват да се излекуват и оздравеят напълно.
Май не си, нали?

Твоята мечта е да се къпеш в море от бира ???
Всяка привързаност в живота води до болки и страдания и болести.
Май и това не си чувал, нали?



Тема Re: Дискова херния...нови [re: cepuoзeн]  
Автор kavarmata (винаги)
Публикувано31.08.11 21:59



Разбирам болката ви, но вие търсите помощ и е най-малкото неуместно да се гневите на изказано мнение, дори то да е против вашите разбирания.
Доктора по-горе ви дава пример с аналогия, която ни ви харесва. Моля, запазете си мнението за себе си и се опитайте да извлечете максимално добрия опит на хората, които са имали подобни проблеми.
Аз съм с малко повече от 10 години по-млад от вас, но съм си патил от дисковата херния. Въпросът е разглеждан доста в този клуб и можете да потърсите различни мнения, но разберете тази болест е коварна и различна почти при всеки случай.
Имате много възможности за алтернативна медицина, но някои които доктора не е споменал - например чакърчиите, са доста опасни и аз не бих се подложил на техните процедури.
От написаното, разбирам, че нямате доверие на традиционната медицина, но лекарите наистина могат да ви помогнат.
Не слушайте продажните мнения на медиите, те вредят много повече от насажданите на обществото "лекарски грешки".
Не съм на годините ви да ви уча, но учете се от болките на другите и как те са успели да ги преодолеят.
Успех!



Тема Re: Дискова херния...нови [re: kavarmata]  
Автор World Champ ()
Публикувано01.09.11 10:19



Аз мисля, че проблемът на сериозен е по- скоро литературен. Ето, виж:

Сравнението с прищипване на пръст от врата е примитивно и несъстоятелно!
Вратата е неодушевен предмет. Притиснатия нерв е от жива материя - хрущял в същото тяло


Тоест, може би ако бирата напише сравнение с ухапване от куче, сравнението ще се види по- правдоподобно на питащия. Все пак, кучето е одушевен предмет, както и хрущяла.

*****
"...faster if you took your clothes off. Survival 101." Jacob Black, "Eclipse"


Тема Re: Дискова херния...нови [re: World Champ]  
Авторcepuoзeн (Нерегистриран)
Публикувано01.09.11 19:46



Потърсих тук СЕРИОЗНИ мнения по повдигнатия от мен въпрос!
Досега никой не беше сериозен??? Всеки си прави чат....

ВИЕ НЕ МОЖЕТЕ ЛИ ДА СХВАНЕТЕ НАИСТИНА РАЗЛИКАТА МЕЖДУ ПРИМЕРА НА "БИРАТА" И ВАШИЯ И ТОВА, КОЕТО АЗ КАЗАХ:

ЧЕ НЕ СТАВА ДУМА ЗА НАРАНЯВАНЕ НА ДВЕ ЕДИНИЦИ НЕЗАВИСИМИ ЕДНА ОТ ДРУГА - А ЗА НАРУШЕН БАЛАНС В ЕДНО И СЪЩО ТЯЛО. ПОВТАРЯМ 2 ОРГАНА В ЕДНО И СЪЩО ТЯЛО!НАРУШЕН БАЛАНС В ДВА ОРГАНА В ЕДНО И СЪЩО ТЯЛО.





Тема Re: Дискова херния...нови [re: kavarmata]  
Авторcepuoзeн (Нерегистриран)
Публикувано01.09.11 19:50



"Доктора по-горе ви дава пример с аналогия, която ни ви харесва. Моля, запазете си мнението за себе си и се опитайте да извлечете максимално добрия опит на хората, които са имали подобни проблеми. "

Сега остава да прочета нещичко от добрия опит на хората..... а не голословен чат и както е в случая поучения и наставления от зъпъртъци.....





Тема Re: Дискова херния...нови [re: cepuoзeн]  
Автор World Champ ()
Публикувано01.09.11 20:09



Извинявам се за причиненото неудобство.

*****
"...faster if you took your clothes off. Survival 101." Jacob Black, "Eclipse"


Тема Re: болния стар петелнови [re: cepuoзeн]  
Автор kavarmata (винаги)
Публикувано01.09.11 20:11



Сам си признавате, че "имате нарушен баланс в два органа в едно и също тяло".
Единият орган беше ясен - гръбнака, а сега се изясни и втория - главата.
Господине вие наистина се нуждаете от специализирана психична помощ.



Тема Re: болния стар петел [re: kavarmata]  
Автор! (Нерегистриран)
Публикувано01.09.11 23:34



Гаванката ти е пълна с каварма вместо с мозък....




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.