Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:15 23.09.24 
Здравна
   >> Алтернативна
*Кратък преглед

Тема Отлепване на нокът-----Помощ!нови  
Автор redmerinda2 (непознат )
Публикувано27.08.11 21:55



Здравейте! Никога досега не ми е падал нокът. Тръгнах на танци и нямах маратонки. Взех чисто нови от сестра ми и без да се замисля -дори не ги пробвах. В последствие се оказаха тесни. По време на танците-2 часа без почивка нокътя на левия пръст на крака ми почна да ме боли. В къщи погледнах и беше подут целия пръст. След няколко дни се появи нещо като мазол под нокътната плоча. От лявата страна започна да ми се отлепя и стана матово и жълтеникаво. Мина цяла седмица и започна да се заздравява и си помислих, че ще се оправи, но сутринта видях че мазола с бледожълта течност се е спукал. Беше ужасно. Нокътя се вдигаше и се държеше само на дясния край и на живеца долу, а плоскостта където се реже сега е спукана и от там ще се отлепи

. Когато го натискам леко отдолу се движи течност.
Кажете ми какво да направя! Превързах го със стерилна марля. Не ме боли, само ме сърби мястото, където е спукано мехурчето. Страх че е да не се инфектира. Но не искам да ходя на лекар, понеже съм сигурна, че само да го видят как "се движи" и ще ме проснат на масата и ще искат да го измъкват!

Да го мажа ли с нещо, да го превързвам ли? Знам че за 1 година израства целия пръст.
Благодаря много предварително!!!



Тема Re: Отлепване на нокът-----Помощ!нови [re: redmerinda2]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано28.08.11 15:17



Ми измъкни си го сама. Може и да не го измъкваш - така или иначе ще си падне по някое време.
Има две опасности - да се инфектира, и за това е добре сама да го махнеш или да ти го махнат - откритата рана се санира по лесно и по добре. Втората опасност е новия нокет да се вкопае. Ама малко можеш да направиш за предотвратяването поне за този момент.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Отлепване на нокът-----Помощ!нови [re: bira_more]  
Автор redmerinda2 (непознат )
Публикувано28.08.11 16:35



Хаха, много смешно....

Няма да мога сама да си го махна. Все още се държи. Дори сега забелязвам че от течността вече сякаш се е залепил на мястото си. Незнам какво да го правя. Превързах го и го намазах със зехтин.



Тема Re: Отлепване на нокът-----Помощ!нови [re: redmerinda2]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано28.08.11 17:11



Ми то е ясно какво да правиш - лекар

. Аз поне съм отлепял нокет няколко пъти, така че ти пиша и на база личен опит. Е не съм ходил на лекар, ама аз за толкова съм достатъчно добър лекар.
Има добри дезинфектанти, но зехтина не е от тях. Бих препоръчал йод, спирт, задължително кислородна вода, има и антибиотични пудри за външно приложение. А - винаги може да отидеш и на лекар. Не всички лекари бързат да махнат нокета. В края на краищата ако няма признаци за инфекция, нокета пази.
Във всеки случай - усетиш ли дори най-малкия признак за инфекция - като затопляне, пулсиране, усилване на болката, зачервяване - незабавно, ама незабавно на лекар.
Малко вероятно е да ти отиде целия пръст заради един нокет, ама ако нямаш късмет и упорстваш много - и това може да стане.

Bеer? Mоre?



Тема Re: Отлепване на нокът-----Помощ!нови [re: bira_more]  
Автор redmerinda2 (непознат )
Публикувано25.09.11 22:17



Здравей bira-more! Отново пиша-досега я карах някак си, но сега - ако разглеждаме нокътя като квадрат отдолу, откъдето израства нокътната плоча има рана, тоест нокътя е почнал да се отделя от кожата. Боли ме. Незнам дали не си прав и трябва сама да си го махна. Но когато пробвах се оказа, че от дясната страна не се е откъснал. Какво да правя -вече незнам.



Забравих да кажа че пазя нокътя чист и около него, няма зачервяване, само малко затопляне, но не всеки ден. И където е раничката има малко течност, която не мирише на гной, а на нещо сладникаво.<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от redmerinda2 на 25.09.11 22:22.</EM></FONT></P>

Редактирано от redmerinda2 на 25.09.11 22:22.



Тема Re: Отлепване на нокът-----Помощ!нови [re: redmerinda2]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано27.09.11 23:22



Изрежи го максимално, така че да пречи минимално. И вече написах с какво да третираш раната. Няма страшно - вероятно е тръгнал да пада, и до седмица ще си падне. Е може би леко дръпване да ускори процеса.
Махнеш ли го - ще е добре да правиш лека превръзка. С марля, нещо което да я държи (лейкопласт, ама ако има някакъв дишащ там) - за през деня, вечер я махаш.
И третираш с антибиотик на прах - има такива. За да способства за затваряне на раната. Течностите вече по скоро ще пречат.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Отлепване на нокът-----Помощ! [re: bira_more]  
Авторredmerinda2 (Нерегистриран)
Публикувано17.10.11 12:30



Здравей! нокътя падна сам без болка го махнах, нямаше миризма и нищо нередно. Почистих с спирт и сложих йод за дезинфекция. сега се чувствам по-добре. Антииотик на прах ще взема утре! БЛАГОДАРЯ МНОГО ЗА СЪВЕТИТЕ! Бях се притеснила как ще изкарам зимата с превързан пръст , а сега си мисля как ще ходя с наполовина израснал нокът:) :D имам снимки но незнам как да ги кача



Тема Re: Отлепване на нокът-----Помощ!нови [re: redmerinda2]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано18.10.11 15:46



Изключително важно е да ходиш с обувки които да не притискат пръста и новорастящия нокът. Наистина е важно, при притискане има опасност от врастване, а едно от леченията на врастналия нокът е махането му.

Bеer? Mоre?





*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.