Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:48 30.05.24 
Здравна
   >> Алтернативна
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Токсична вода?!нови  
Автор goga (изследовател)
Публикувано26.10.10 12:22



От около месец използвам дестилатор за пречистване на питейната вода... И какво забелязах - тъй като чешмяната вода в Пловдив /откъдето съм/ е доста варовита, а и има хлор, отбягвам да я ползвам, за да не трупам котлен камък. Специално избирам изворна вода - предимно "Девин". Днес забелязах отвратителна черна утайка след дестилацията. Скандалното е, че е от бутилка със знак за бебе /тоест, че може да се дава и на малки деца/. Смятайте какви токсини пием и ни ги пробутват за трапезна изворна вода





Тема Re: Токсична вода?!нови [re: goga]  
Автор carbon13 (непознат )
Публикувано27.10.10 23:10



дестилираната вода не е добра за организма, поради намалянето на минералните соли. може да настръпи обезводняване, което е много опасно.



Тема Re: Токсична вода?!нови [re: carbon13]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано09.11.10 21:45



Не ми се спори, а и темата е друга

, но споделеното от теб мнение е старичка теория, която вече се отрича от доста автори. Пропуква се най-малко по две причини: минералите си ги набавяме обикновено с храната, а не с водата, защото повечето минерали във водата са неразтворими; второ, хора като Петър Димков цял живот са пили дестилирана вода и са живяли до 95 години
Аз лично не пия чиста дестилирана, добавям й коралов калций.

Въпросът е как е добита дестилираната вода и дали се съхранява правилно /тя е силен абсорбатор и трябва да се избягват тръби и съдове от гуми, химии, тежки метали и прочие/.



Тема Re: Токсична вода?!нови [re: goga]  
АвторKatia (Нерегистриран)
Публикувано10.11.10 04:05



Пишеш - "днес"- само веднъж ли си забелязал тази утайка или всеки път като ползваш "Девин"?



Тема Re: Токсична вода?!нови [re: goga]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано10.11.10 15:05



Минералите в минералната вода са си разтворени, иначе няма да е минерална водата.
С минерални води можем да коригираме някои проблеми - например камъни в бъбреците. Ама приложението на минералните води за медицински цели не е проста работа.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Токсична вода?!нови [re: Katia]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано10.11.10 23:36



В интерес на истината, веднъж се случи. Може партидата да е била менте, не знам. Беше закупена от голяма и уважавана търговска верига, а на бутилките имаше стикер "подходяща за бебета".
Черна, мазна утайка. Бях шокиран. Помислих си: "Колко хора всекидневно си купуват бутилирана вода, за да избегнат хлорираната отрова от чешмите, а всъщност си дават парите за още по-голяма отрова.."
Просто с дестилацията неволно улових проблема





Тема Re: Токсична вода?!нови [re: goga]  
Автор amazonian ()
Публикувано12.11.10 01:26



Бира ти казва, че е нормално да има утайка при дестилация на минерална вода. Вече какъв цвят ще е утайката, не знам - зависи от солите.

Don't tell me what I can't do



Тема Re: Токсична вода?!нови [re: amazonian]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано15.11.10 22:19



Като всеки говори наизуст, защото е писател, а не читател, винаги тъй се получава

Ти правиш ли разлика между изворна и минерална вода и мислиш ли, че ще тръгна да пиша, ако наистина черната мазна утайка е "нормална"?!
Не е нормална, защото засега се появила два пъти от общо десетки дестилации на вода от един и същ източник, който не е минерален.
Капиш?
Кво да обяснявам. Пийте каквото щете

Редактирано от goga на 15.11.10 22:20.



Тема Re: Токсична вода?!нови [re: goga]  
Автор pupu (непознат)
Публикувано12.12.10 16:42



Свекърва ми преди време си прикачи към водопровода една система за пречистване на водата на Цептер.
И като ходим у тях и пия от тази вода наистина намира осезаема разлика между минералната купешка и тази от системата.
Бих искала да си купим и ние, но сме на квартира все още, но имам ли си апартамент не бих се поколебала да си сложим.



Тема Re: Токсична вода?!нови [re: goga]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано13.12.10 22:15



черна мазна утайка
изворна вода

прилича на ... кал от извора


казват, че нилската вода била много полезна и вкусна, точно защото имало много кал в нея




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.