Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:10 19.04.24 
Здравна
   >> Алтернативна
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема помощ  
Авторшepи (Нерегистриран)
Публикувано08.10.10 16:35



Здравейте!Поставиха ми диагноза УВРЕЖДАНЕ НА МЕЖДУПРЕШЛЕНИТЕ ДИСКОВЕ В ДРУГИ ОТДЕЛИ.Заключението е че не се лекува.Моля за помощ да се намали поне болката.Вече 2 месеца е ад особено сутрин при ставане.Вече не се издаржа.Моля за помощ.





Тема Re: помощнови [re: шepи]  
Автор carbon13 (непознат )
Публикувано09.10.10 00:09



напишете точния медицински термин за това заболяване.
Имам един хомеопатичен справочник, но и там за съжаление се борави с медицински термини.
Другият вариант е да опишете симптомите си, това обаче е по- за предпочитане, ако се направи в рамките на пълна анамнеза при класически хомеопат.

Хомеопатични лекарства има и за вашия случай, но ако живеете в българия, най добре се обърнете за хомеопатично лечение към някой български хомепат.
Пишете в кой град сте, мога да ви дам адрес на хомеопат във вашия град (ако има такъв хомеопат де)



Тема Re: помощнови [re: carbon13]  
Авторшepи (Нерегистриран)
Публикувано09.10.10 16:35



Ами това е точно диагнозата от невролога.Заключението от ЯМР пък е 1.на ниво L3-L4 е медианна и парамедиална дискова протрузия на оше много такива части и накрая пише ОСТЕОХОНДРОЗА НА МЕЖДУПРЕШЛЕННИТЕ ДИСКОВЕ НА ДОЛНИЯ ЛУМБАЛЕН СЕГМЕНТ. Това е силна болка ниско под кръста по силно изразена в ляво с изтръпване на левия крак.Вече втори месец крака от коляното надолу не го усещам-д-р каза няма страшно крака ще се оправи сам.Болката е много силна и започва някъде към 2-3 часа призори до към 9-10 после става търпима.Живея в София и съм ходила при д-р Михайлов.



Тема Re: помощнови [re: шepи]  
Автор amazonian ()
Публикувано11.10.10 22:18



Гладуване и очистителни процедури, дихателни упражнения, след като мине острия период - плуване, но водата да не е студена. Докато си в острия период, най-добре обезболяващи (диклак, примерно) - сигурно д-р е казал, както вероятно е казал и никакво вдигане на тежки неща, да избягваш навеждане (замества се с клякане).

Don't tell me what I can't do



Тема Re: помощнови [re: шepи]  
Автор carbon13 (непознат )
Публикувано15.10.10 00:56



трябват ми още няколко сведения:
употребявате ли "хронично" аспирин?
употребявате ли или употребявали ли сте кортизонни препарати?
имали ли сте наранявания на коляното?
имам и още въпроси, но сега първо тия



Тема Re: помощнови [re: carbon13]  
Авторивeтa (Нерегистриран)
Публикувано18.10.10 05:37



carbon13,
Що заблуждаваш, че ще и излекуваш проблема с хомеопатия.
Не се връзвайте Шери!
Може и да опиташ ако искаш.....няма да ти помогне, но и няма да ти навреди!
carbon13, Знаеш ли изобщо що е то дегенеративни проблеми на междупрешленен диск и разновидностите/степените - остеохондроза, протрусия, дискова херния!

Шери най доброто обезболяващо е специализираните упражненията ежедневно нервите са притиснати и се иска разпъване на гръбнака, със или без лекарства. Сега нали нон стоп Не може лекарства, ще ти се съсипят стомах, дробове какво ли не друго.
Хм, по голяма е вероятността да ти помогне някой от тия дето контактуват с висшия Разум, от колкото хомеопат!



Тема дори и така да е, но...нови [re: ивeтa]  
Автор carbon13 (непознат )
Публикувано18.10.10 23:45



все пак имам желание да помогна.
В справочника, от който гледам, е описано заболяването. Доста е гадно и болезнено за боледуващия. Но също са описани и различни хомеопатични средства. Започнах с въпросите именно за да огранича сферата на възможностите.
От друга страна, ако стигнем до едно лекарство накрая, все пак бих й препоръчал да го коментира с лекуващия я лекар или хомеопат, тъй като така е редно, и не е хубаво човек сам да си предписва разни лекарства.



Тема Re: помощнови [re: ивeтa]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано19.10.10 00:19



Ето

също и

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: помощнови [re: paзбиpaм]  
Авторшepи (Нерегистриран)
Публикувано19.10.10 10:29



да аспирин-протект вечер-от кортизоновите в момента съм на медрол но ги пия сигурно вече има 15 год.колкото до коляното съм го удраля но не се е стигало до нещо по-сериозно.



Тема Нещонови [re: шepи]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано19.10.10 15:46



грешиш, аз ти предложих безлекарствена помощ.

Кликай там на линковете и чети внимателно, гарантирам ти, че има резултат.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Нещонови [re: paзбиpaм]  
Авторшepи (Нерегистриран)
Публикувано19.10.10 16:49



ами пропуснала си линковете



Тема Re: Нещонови [re: шepи]  
Автор 4ereshka2 (ветеран)
Публикувано20.10.10 12:49



Ами не е пропуснала линковете.

Кликни в поста и на думите оцветени в синьо 'помощ' и 'това'...След като аз ги отварям...



Тема Re: помощнови [re: шepи]  
Автор carbon13 (непознат )
Публикувано20.10.10 23:50



искрено се надявах да не сте употребявали кортизонни препарати. Но след като ги употребявате от толкова време насам, твърде е възможно в такъв случай да Ви помогне хомеопатичното средство cortisonum.
Друго едно хом. средство е abrotanum, който се дава за остеохондроза, но трябва да съответстват поне още няколко от водещите симптоми на лекарството, а това може да го прецени само хомеопат, който би трябвало да ви прегледа лично.
Има и още едно средство, което се казва syphilinum. При него влошаването е след 0 часа в полунощ. Ако болките Ви се влошават от топлина, може това лекарство да Ви пасне. Но за предписването му пак трябва да ви види хомеопат, всъщност това важи за всяко от лекарствата. Има и още лекарства, но тия ми се сториха най-близо до Вашия случай.
Най-вероятното лекарство ми се струва cortisonum, тъй като Вие години наред ползвате кортизонни препарати.
Не взимайте никое от тези лекарства без предписание от сериозен класически хомеопат. Препоръчвам Ви Др. Гълъбов (той е от София). Той е един много известен и опитен български хомеопат. Разкажете му обаче и за предположението за cortisonum.



Тема Re: помощнови [re: ивeтa]  
Автор amazonian ()
Публикувано20.10.10 23:59



Медианната дискова херния е много опасна - полека с упражненията!!! Особено разпъване и усукване. Затова съм споменала дихателни - иначе може да стане беля!

Don't tell me what I can't do



Тема Re: дори и така да е, но...нови [re: carbon13]  
Автор amazonian ()
Публикувано21.10.10 00:06



един въпрос не по темата - хомеопатия за счупване на кости има ли?

Don't tell me what I can't do



Тема Re: дори и така да е, но...нови [re: amazonian]  
Автор carbon13 (непознат )
Публикувано22.10.10 00:19



мисля че има хомеопатични средства за подпомагане на заздравяването на костите, но не съм сигурен кои са.
счупването обаче трябва да се обгрижи по стандартните медицински начини, за да се прдотврати да се срастнат костите неправилно.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.