Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:12 01.05.24 
Здравна
   >> Алтернативна
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема За диетолога-самозванец Мермерскинови  
АвторBepoниka (Нерегистриран)
Публикувано21.04.09 20:20



Неотдавна загубихме близък човек, след тежко боледуване. Както много други хора в такава ситуация и ние търсихме алтернативи за помощ. Към лечение по книгите на Христо Мермерски се насочихме, след като го видяхме да се саморекламира по телевизията и бяхме впечатлени от думите му, че изнася лекции в университети в САЩ и че е световно известен. За съжаление, резултатът от лечението не беше положителен и човекът си отиде, а за мен ефектът на „противораковите” рецепти на така наречения „професор” остана много съмнителен.

Напоследък обаче съвсем случайно разбрах, че този човек не е никакъв професор по медицина, а бил завършил селско стопанство. Поразрових още тук и там и видях, че освен за лекар, той се представя и като биолог, диетолог и какво ли не още, а книгите му са чиста форма на печалбарство. Издава си ги сам, и то само в България, и бил един от най-продаваните автори сред хората в третата възраст. В чужбина, естествено нищо не е издавал, защото биха му потърсили отговорност.

Откровенно казано, бях потресена. Както от моята наивност и доверчивост, така и от неговата наглост. А също и от безхаберието на здравеопазването, което позволява един самозванец да си играе със здравето на хората.

Пиша това за предупреждение към всички. Тези дни четох и една статия на председателя на дружеството по хранене и диетика, че диетолози – менте като Мермерски имало и други.

Така, че просто внимавайте какво купувате и с какво се лекуват, за да не допускате фатални грешки.



Тема Re: За диетолога-самозванец Мермерскинови [re: Bepoниka]  
Автор paparosko (толерантен)
Публикувано21.04.09 21:50



Нищо конкретно не разбарах от постинга.
Загатва се за раково заболяване, най-вероятно в последен стадий.
Загатва се за някакво лечение (само) по книгите на професор Мермерски.
Нищо не се казва за самото лечение.

Какво мислихте преди да предприемете някакво алтернативно лечение?
Не бяхте ли с ясното съзнание, че болестта е РАК, а не настинка?
И изведнъж отрицателни квалификации?!
Явно трябва да има някой виновен.
Обикновено хората никога не правят нещо лошо сами на себе си, а винаги някой друг им е виновен!
Къде ви остана свободната воля?
Някой да ви е карал да правите нещо насила?

Извинявайте, че писането ми е малко емоционално, но да ви кажа право, съм се начел на негативни постинги и все с една основна мисъл: Тоя или оня ме измами!

Хора, не разбрахте ли, че вече не сте деца и всичко е във вашите ръце?!




Никога не казвай никога!



Тема Re: За диетолога-самозванец Мермерскинови [re: Bepoниka]  
Автор danianima (усмивка)
Публикувано22.04.09 11:55



Много е трудно човек да загуби близък. Разбираме Ви. Много е лесно също човек да хвърли вината върху някой друг- ето тук вече сама трябва да разберете защо го правите?!

Всеки е отговорен за изборите си- всеки избира , защото има очи и уши. Мисля, че това е едно многоооо крайно мнение. Помислете и ще усетите, че причините за лошите неща са не винаги вън от нас, а в самите нас.



Тема Re: За диетолога-самозванец Мермерскинови [re: danianima]  
АвторMилeнa (Нерегистриран)
Публикувано22.04.09 12:23



До колкото разбирам, Вероника алармира да си отваряме очите и да не сме лековерни.



Тема Re: За диетолога-самозванец Мермерскинови [re: Bepoниka]  
АвторJan (Нерегистриран)
Публикувано22.04.09 13:43



Били сте крайно смели, ако сте лекували рак по рецепти от книги.



Тема Re: За диетолога-самозванец Мермерскинови [re: Jan]  
Автор ratna (недостъпна)
Публикувано23.04.09 17:46



Вероника , вие сте опитали всички методи на лечение : и традиционните и алтернативните , но за съжаление рак , които е в напреднала форма не се лекува.И "напредналата" медицина нямаше да се справи с него(факт е).
Колкото до самозванците , има ги в изобилие , но понякога през "техните" книги достигат рецепти и превантивни методи , които ни отдалечават от заболяванията.
Много е важно как живеем , тогава , когато нямаме нужда от лекар.
Всичко добро !

Няма начин да няма начин


Тема Не упреквайте Верониканови [re: danianima]  
АвторMapтин (Нерегистриран)
Публикувано23.04.09 17:50



Когато имаш болен човек в къщи и за сламка се хващаш! И емоцията лесно може да изпревари разума. Аз и съчувствам и я разбирам.

А за Мермерски не знам, не съм го чел - но ако наистина лъже и не е специалист – това е престъпление. Който знае - да каже.

По какво е професор, в МА ли преподава, каква дисциплина, къде му е приемната?



Тема Мермерски - българският Остап Бендернови [re: Mapтин]  
АвторSOHO (Нерегистриран)
Публикувано26.04.09 21:11



извинявай, Мартине, ама май само ти не знаеш - нито е специалист, нито е преподавал, камо ли пък в чужбина.

преписва рецепти или си ги измисля - в общи линии с чесън, пектин, мед и други подобни лекува всички видове болести - от рак до газове;)

и понеже е стар комуняга, верните другари му дават да дрънка глупoстите си по медиите. а как се делят печалбите - партийна тайна.

нищо против нямам народната медицина и билкарството - ама тука работата е друга.

Чиста пирамида!



Тема Re: За диетолога-самозванец Мермерскинови [re: Bepoниka]  
АвторГapo (Нерегистриран)
Публикувано30.04.09 16:06



Докато има овце, ще има и касапи.

Тоя дърт измамник е кръгла нула като лечител и специалист, но знае да прави пари от нещастието на болните. Вероника е една от хилядите измамени, дори и аз преди време видях негова книга в дома на баща ми. След като я попрегледах - просто я изхвърлих. Рецептите му в някои случаи са безполезни или безвредни, но да се разчита на тях за лечение е наистина ОПАСНО!

Наистина жалко, че в страната ни всеки може да лъже и краде и контрол няма никакъв!





Тема Мермерски е ДОНОСНИК! [re: Bepoниka]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано22.05.09 22:28



21 Май 2009 Проверка на Комисията по досиетата установи: - Христо Мермерски, кандидат за депутат в Европейския парламент, издигнат от ПП "Съюз на патриотичните сили "ЗАЩИТА", е бил агент, секретен сътрудник на ДС, ПГУ с псевдоним Чавдар. Вербуван е през 1973 година и е снет от действащ оперативен отчет през 1985 година.


ТОВА ОБЯСНЯВА МНОГО НЕЩА, НАЛИ?






Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.