Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:42 21.06.24 
Здравна
   >> Алтернативна
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема против мулцинови  
Автор O8O3287 ()
Публикувано18.10.09 16:59



Кажете някакво средство против мулци. И друг път е префърчал по някой, но тази година се развъдиха толкова много .... И не е само да сложиш Райд против молци в гардероба, хвърчат навсякъде. В кухнята даже най им харесва - пробиват пликчетата и влизат в продуктите :( Не ги затруднява да пробият дори нови неотпечатани пакети с жито, ориз ... всичко изядоха, сума продукти изхвърлих! Просто някаква напаст.
Не се хващат на ултравиолетова лампа, която обикновенно привлича комари и нощни переруди. Опитах с лепкава лента за мухи, но и на нея не кацат.
Не мога да напръскам с нещо, защото и ние ще го дишаме ...
Дайте съвет!



Тема Re: против мулцинови [re: O8O3287]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано11.07.10 22:34



Стръкове вратига, сега цъфти вече

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е


Тема Ето как се справихнови [re: O8O3287]  
Автор O8O3287 ()
Публикувано12.07.10 10:28



Екологи4ния на4ин:
Унищожих и ограни4их достъпа на мулците до места, където могат да си снесат яйцата - вълнени дрехи след изпиране или напи4ане в плътно затварящи се шкафове + подходяща миризма (райд ароматизатор против мулци). В кухнята - вси4ки продукти възможни за развъждане (брашно, грис, ориз, ядки, 4ервен пипер, подправки .... в хладилника или в плътно затварящи се кутии и тенджери, за да нямат достъп хвъркатите до тях.

Отделно всекидневно упорито ги изтребвах механи4но един по един.

Хими4еския на4ин:
Ако в някой шкаф иманашествие, вместо да перете или напи4ате може да напръскате с айрозол (Killtox, Raid) за моментно вействие. Имаме диван тапициран с вълнен плюш - напръсках го с циперметрин, който има дълготрайно действие - месец или 2 ако го накацат за да си снасят яйцата там се тровят. Производителите уверяват, 4е за хората са безвредни, но моето мнение е 4е колкото по малко химия, толкова по-добре.



Тема Re: Ето как се справихнови [re: O8O3287]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано12.07.10 11:41



Аз дадох именно екологичния, защото сме в такъв форум, освен това нали каза, че не щеш химия. Другите ти екомерки протим мОлци смятам, че се подразбират от самосебе си.



Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Ето как се справихнови [re: paзбиpaм]  
Автор O8O3287 ()
Публикувано12.07.10 12:07



Благодаря за идеята за вратига! Другите мерки може да се подразбират за хора, които имат някакъв опит, но аз нямах, нямашe и кой да ми каже, та трябваше да "откривам Америка".

Просто описах как се справих през 10.2009, защото когато беше офанзивата много търсих из нета и не можах да намеря информация - примерно хората имат някакъв проблем, питат, молят за съвет, а после не се връщат в поста да опишат как са се справили и въобще опита си, който всъщност е ценен и може да послужи на други.

Редактирано от O8O3287 на 12.07.10 12:11.



Тема Re: Ето как се справихнови [re: O8O3287]  
Автор dama_spatia (зеленоока)
Публикувано12.07.10 20:48



Чувала съм, че се слага между дрехите орехови листа или нови вестници, но аз не съм го прилагала. Привърженичка съм на нафталина и не го пестя-ръся обилно.
Използвам го при нафталиране на одеяла и юргани след напичане.

Редактирано от dama_spatia на 12.07.10 20:52.



Тема Re: Ето как се справихнови [re: dama_spatia]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано13.07.10 10:16



Ореховите листа и даже нафталина отдавна са подправка към храната на молците. И те мутираха като нас.

Даже синтетика проядоха. Аз съм най-доволна от вратигата досега, помагат и кестени, нанизани на венчета на канапче или просто пръснати между дрехите.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Ето как се справихнови [re: paзбиpaм]  
АвторFlFl (Нерегистриран)
Публикувано13.07.10 20:50



МОЛЕЦ се пише,а не МУЛЕЦ



Тема Re: Ето как се справихнови [re: FlFl]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано14.07.10 11:07



А ти къде видя аз да съм написала нещо неграмотно, че отправяш постинга си към мен?

Ама карай де, не се сърдя, щото и аз направих забележка на авторката точно за тази дума.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: против мулцинови [re: O8O3287]  
Автор 7karina (член)
Публикувано25.07.10 16:48



мОлци



Единствената италианска дума, която знам, е Bvlgari.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.