Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:30 28.04.24 
Здравна
   >> Алтернативна
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема изкуствена ставанови  
АвторMaни (Нерегистриран)
Публикувано29.04.10 11:08



За първи път ме заболя коляното и отидох на ортопед.Диагнозата е гонартроза,но толкова напреднала,че веднага трябва да се слага става.не се чувствам толкова зле,предният ден направихме разходка в планината за 2часа,как да повярвам,че положението ми е толкова зле.Не съм вземала нищо,когато ме наболяваше коляното по- рано го мазах с артро стоп.Сега съм уплашена.Доктора се ядоса като отказах операция и нищо не ми предписа.Трябва ли да правя дълги разходки с тази диагноза,има ли алтернативно лечение?



Тема Re: изкуствена ставанови [re: Maни]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано29.04.10 13:14



Трябва да намериш друг доктор! Може да се консултираш с физиотерапевт. Физиотерапията забавя подобни процеси.
Може би наистина си за нова става, но може и да се окаже че не е необходима смяна.
2 часа разходка в планината - определено мисля че в ставата ти има още доста "живот". Ама не съм ортопед де.

Bеer? Mоre?




Тема Re: изкуствена ставанови [re: Maни]  
Автор factfinder (accord)
Публикувано29.04.10 13:24



Препоръчвам ви да си направите консултация със специалисти от Горна Баня. От доц.Чакалски имам добри впечатления. Със сигурност знам,че ако нещо не се налага да се прави, няма да ви го препоръча.



Тема Re: изкуствена ставанови [re: Maни]  
АвторMaни (Нерегистриран)
Публикувано30.04.10 11:37



Може и положението ми да е зле,но разбрах,че доктора работи в две частни клиники?Възможно ли е без никкво лечение направо смяна на ставата?Чета ,че има хр.добавки"Форевър активХК" или нещо друго,дето се вика ,още не ме е боляло за да се съглася.



Тема Re: изкуствена ставанови [re: Maни]  
Автор Иrлoтepaпeвт,Фитoтepaпeвт (и Лекар)
Публикувано01.05.10 06:29



Операциите са последното възможно лечение на много болести. Но когато
става дума за профилактика, за да не се стига до операция, или пък да
се предотврати повторна нужда от операция, то най-подходящата и
най-безопасната профилактика е чрез Алтернативната Холистична
Медицина: Акупунктура, Билколечение, Хомеопатия, Диети, Физически
Упражнения. Aко трябва да се прави лечение с акупунктура и с
различни модификации на билковите формули, е необходимо предварително да се направи и Източна диагностика - по пулса, отговори на въпроси, езика, и др.

Иглотерапевт и Фитотерапевт


Тема Re: изкуствена ставанови [re: Maни]  
Автор madheya (непознат )
Публикувано05.05.10 23:35



Ортопедите твърде бързо препоръчват операция. Разбира се, че има алтернативни лечения и дори да са дълги и трудни, в никакъв случай не са по-трудни от възстановяването след операцията.



Тема Re: изкуствена ставанови [re: madheya]  
АвторMaни (Нерегистриран)
Публикувано31.05.10 13:41



Моля,препоръчайте ми ортопед за второ мнение.Макар да съм от Бургас ,ще отида ако трябва и в Плевен?



Тема Re: изкуствена ставанови [re: Maни]  
Автор factfinder (accord)
Публикувано01.06.10 10:51



Препоръчвам Ви д-р Кирил Чакалски(тел. 02/8181553)

от специализираната ортопедична



От опит мога да Ви кажа,че той ще Ви назначи САМО това, което е необходимо за състоянието Ви.



Тема Re: изкуствена ставанови [re: Maни]  
Автормимoзa (Нерегистриран)
Публикувано04.06.10 20:47



Консултирайте се и с други специалисти.
Моя близка, имаше болки в коляното и във Варна един ортопед и препоръча "спешно" да се оперира, дори и определил дата за операция. Тя реши да се консултира с друг ортопед и отиде при доц.Аспарух Аспарухов от Ортопедична клиника-Плевен. От там се върна много щастлива, защото се оказало, че няма нужда от операция, а само от физиотерапия.
С нарочно преувеличени диагнози, некоректните лекари усвояват средства от Здравната каса, така че горещо Ви препоръчвам да се консултирате и с други спеиалисти.
Има много добри отзиви от доц.Аспарухов, ако желаете дайте си имейла да ви дам телефона на кабинета му.



Тема Re: изкуствена става [re: мимoзa]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано07.06.10 14:25



Доц. Аспарухов освен добър специалист, е и свестен човек. Лично бях свидетел как след 14 !!! операции, повечето тежки, човек не в първа младост, в края на деня прие 8 пациента за преглед и не върна никого. Синът ми беше 7-я от тези осем души, доц. Аспарухов ни посрещна с усмивка, на крака, не показа никакви признаци на умора, щателно прегледа сина ми, разпитва за всичко, обясни най-подробно за операцията на коляното, която се налагаше, травмирани му бяха двете колена при катастрофа и каза, че на другото коляно няма нужда от операция. Попита дали е здравно осигурен, загрижено каза, че иначе операцията струва доста.
Операцията беше артроскопска, с два разреза от по 2-3 мм и още същия ден синът ми беше в състояние да стъпва на крака си, но все пак препоръча щадене на крака 7-10 дни. Възхитена съм от професионализма и отношението му. Добре, че има и такива лекари.



Не гледайте как изглежда, разберете какво Е


Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.