Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:23 28.04.24 
Здравна
   >> Алтернативна
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема начална хипертониянови  
АвторПитaщ (Нерегистриран)
Публикувано23.02.10 09:27



Здравейте, искам да попитам дали можете да ми препоръчате начин за лекуване или поне повлияване на начална хипертония. Знам, че това е много срещана диагноза, но дали има начини за справяне с проблема, какви са вашите мнения.
Благодаря.



Тема Re: начална хипертониянови [re: Питaщ]  
Автор factfinder (accord)
Публикувано23.02.10 15:17



Можете да се научите да се лекувате. Щом е начална фаза сега е момента да се повлияя на състоянието, така че да не се минава на лекарства. Това което ще ви препоръчам се нарича Лечение с прана.
Има две излезли книги на Мастер Чоа Кок Суи.
Изкарват се два курса обучение по системата и другото е редовно практикуване.
Ако ви интересува мога да пиша и още.





Тема Re: начална хипертониянови [re: factfinder]  
Автор Carmmell (непознат )
Публикувано25.02.10 10:44



Моля дайте повече инфо. Къде преподава този Mастер? Има ли лечители в България по тази система?
Мисля ,че съм чела за нещо подобно ,което е започнало да се разпространява от Филипините. Има ли нещо общо с йога?
Kакво се лекува? До колко и къде човек може да се учи?



Тема Re: начална хипертониянови [re: Carmmell]  
Автор factfinder (accord)
Публикувано25.02.10 11:15



Има две книги от Мастера на български:



В книгите на последната страница са дадени местата, където се провеждат курсове в България.

Има няколко обучени от Мастера лечители в България, тяхната мисия е предимно да учат хората как да си помагат сами.

За съжаление Мастера е напуснал земята преди три години , но е обучил много последователи ,които разпространяват учението му по целия свят. В книгите му и в курсовете се дават основни протоколи за работа ,които могат да помагат за конкретни оплаквания , като се започне от главоболие , зъбобол и се стигне до високо кръвно и артрит.

Моят личен опит е в лекуване на главоболие и грипо подобни симптоми. Първият път, когато видях с очите си как t 37,2 спадна на 36,8 един час след проведения от мен сенас на сина ми, едва тогава с радост повярвах ,че освен на себе си мога да помагам и на близките си. Но това успях да направя след близо една година практикуване. Системата работи , изисква се дисциплина и изчистване на всякакво съмнение.
Човек дори не подозира на какво е способен, докато не се убеди, че може да прави неща ,които умът му е отхвърлял като постижими!




Тема Re: начална хипертониянови [re: Питaщ]  
Автор amazonian (ентусиазирана)
Публикувано25.02.10 16:11



вегетарианско хранене поне през 6 дни от седмицата, алкализиране на организма (има в нета), медитация.

Don't tell me what I can't do



Тема Re: начална хипертониянови [re: amazonian]  
Автор nababavi6u6onite (непознат )
Публикувано27.02.10 09:28



Проста и лесна терапия за леки случаи е всяка сутрин на гладно да се изяжда 1 листо здравец. Сдъвква се добре. Няма никакви странични ефекти.



Тема Re: начална хипертониянови [re: nababavi6u6onite]  
Авторlli (Нерегистриран)
Публикувано27.02.10 13:16



Това за здравеца е отлична идея.

Със същото действие е и магданоза (но не е едно листо и трябва да се внимава да не се предозира, че спада много кръвното).

Също една скилидка чесън (може счукана и разбъркана с лъжица мед за да не мирише после).



Тема Re: начална хипертониянови [re: nababavi6u6onite]  
Автор amazonian (ентусиазирана)
Публикувано03.03.10 17:40



Ще кажа на майка ми за здравеца, благодаря. Иначе аз реално и трайно си смъкнах кръвното по сложния начин, който описвам, за около година. Дотолкова, че сега в повечето случаи имам ниско кръвно

Но не става за всеки, наистина.

Don't tell me what I can't do

Редактирано от amazonian на 03.03.10 17:41.



Тема Re: начална хипертониянови [re: Питaщ]  
Автор akupunkturist (и Лекар)
Публикувано11.03.10 13:15



Акупунктурата също помага за понижаване на кръвното налягане, а началния стадий е по-лесен за лечение.

Иглотерапевт и Фитотерапевт


Тема Re: начална хипертониянови [re: nababavi6u6onite]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано12.03.10 10:11



Аз измивах и изяждах по 3 листенца в продължение на месец - така ми бяха казали, това беше преди 12 години, поради стрес бях започнала да правя хипертония. Ето, толкова години са минали, проблемът го няма.



Не гледайте как изглежда, разберете какво Е


Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.