ПОЩАЗатвори
Име:
Парола:
Регистрирай Free

Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:10 30.08.14 
Здравна
   >> Алтернативна
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Дискова херния! ПОМОГНЕТЕ...  
Автор lskra_68 (страдаща)
Публикувано24.01.10 16:53

Здравейте, аз съм на 41 г. от София.

Имам медианна дискова херния Л4-Л5 Л5-С1 от 5 години. Лекувам се 1 път годишно в Павел Баня – ПРО ЕАД, по НОИ, с екстензии и др. процедури. Два пъти ходих през лятото в Стрелча – БХ “Роза” когато не съм в криза. Ефектът от този начин на лечение при мен явно не е дълготраен.
Много се пазя да не вдигам тежко, да не се претоварвам и т.н., но всяка година през зимата правя рецидив. Следват инжекции, лекарства, но вече не помага. Сега умирам от болки... Така съм от месец. Правих консултация с неврохирург от Исул и ми каза ОПЕРАЦИЯ. Страх ме. Не знам какво да правя. Това живот ли е. Има ли начин да се излекувам? Не се издържа повече така. Трябва да знам дали операцията е единствения изход?

Тема Re: Дискова херния! ПОМОГНЕТЕ...нови [re: lskra_68]  
Автор akupunkturist (и Лекар)
Публикувано25.01.10 23:41

Може да опиташ ефекта на акупунктурата.

Иглотерапевт и Фитотерапевт

Тема Re: Дискова херния! ПОМОГНЕТЕ...нови [re: akupunkturist]  
Автор nespokox (изкушен)
Публикувано20.02.10 09:55

Аз използвам това: http://fraktal.dir.bg/_wm/basic/?df=715805

*ВСЕКИ ПРОБЛЕМ Е НОВА ВЪЗМОЖНОСТ*

Автор amazonian (ентусиазирана)
Публикувано20.02.10 22:50

Операцията е много опасна. Аналитична гимнастика за коремна и гръбна мускулатура (не в период на обостряне), обща гимнастика за тонус, дихателна гимнастика, пречистващи процедури (може с пречистване на костите да се започне), алкализираща храна и течности, намаляване на теглото, ако има нужда. Каква е ситуцията в къщи? На кого разчитат всички? Намери занимание, което те вдъхновява, но за което си мислела, че "нямаш време". Не ползвай градски транспорт, карай кола - ако ще и бричка да е

Don't tell me what I can't do

Тема Re: Дискова херния! ПОМОГНЕТЕ...нови [re: amazonian]  
Автор nespokox (изкушен)
Публикувано19.06.10 08:24

*ВСЕКИ ПРОБЛЕМ Е НОВА ВЪЗМОЖНОСТ*

Автор riviera_de (новак)
Публикувано01.07.10 21:16

Някой от Вас провел ли е консултация с д-р Минко Минков-пенсионер-невролог,преглежда в дома си в кв."Х.Димитър" бл.100,В,ет.2 -София.

Автор FastTaker ()
Публикувано09.07.10 17:03

Ето това нещо е несравнимо:

Правят го и в София. В същността си това е японски масаж по методика на Масуоки Сайонджи.

Авторпoдkpeпa (Нерегистриран)
Публикувано10.11.10 12:42

Здравей Искра,

Разбирам те напълно. Братовчед ми имаше може би същите проблеми. При ставане от стола при вдигане и на не толкова тежки предмети усещаше доста силни болки. Ходи по доста специалисти, които му препоръчваха - невролози, масажисти, доктори от Горна баня, дори и по народни лечители, Павел баня. Ефекта беше временен само около процедурите максимум .... и после пак същото. Колко пари пък отидоха, но здраве му кажи. Направо му се плачеше от отчаяние, а и той е на 38 години. И знаешли, понеже обичам да се ровя навсякъде успях да го убедя да пробва озонотерапия. Оказа се страхотно нещо. Интересното е, че от дискови хернии, дископатии и подобни болести свързани с гръбначния стълб страдат страшно много хора. Почти никой обаче не е чувал за озонотерапията. Признавам си, че и аз преди не знаех какво е това. В тези случаи обаче върши чудеса. След няколко сеанса болките изчезнаха. Сега е необходимо само от време на време да ходи за една процедура - поддържащо. Според докторката, обаче това бил стандартен начин на лечение. Стандартен, но непознат. А толкова хора биха се оттървали от страшните болки. Случайно ти прочетох поста, но ако мога да съм ти полезна ще съм безкрайно доволна. Най-хубавото е хората да страдат колкото се може по-малко. Ако решиш - прочети за озонотерапията, помисли - струва си за мен. Тази докторка, която намерих за братовчеда е хирирг от Пирогов и е много добра - д-р Искра Иванова. Ето ти и координати 4807176.

Стискам ти палци да се оправиш. Вярвай, че всяка мъка има решение. Аз не се отказвам от това.

Автор amazonian ()
Публикувано12.11.10 01:40

Познавах жена, която почти се беше парализирала от тази озонотерапия. Не си прави експерименти, включително и с упражненията. Никакви усуквания! Съжалявам, но това, което е препоръчала Разбирам е опасно при медианен пролапс (подходящо е при други видове пролапс, които не застрашават гръбначния мозък). В случая е по-добре да направиш по-малко. Ще стигнеш бавно, ако бързаш. Билки, лапи, компреси (само стайна температура), можеш да пробваш с лапа от черен оман, а също прочети какво пишат в билкарските книги по въпроса. Меки въздествия - Рейки, рефлекторен масаж на стъпалата, рефлекторен и обикновен лек масаж в областта - много внимателно, без изтегляния, изпуквания и пр.

Don't tell me what I can't do

Тема Re: Дискова херния! ПОМОГНЕТЕ[Кирилицата]нови [re: lskra_68]  
Автор daisy2010 (непознат )
Публикувано23.11.10 00:24

е задължителна

Редактирано от bira_more на 23.11.10 20:01.

Тема Re: Дискова херния! ПОМОГНЕТЕ[Кирилицата]нови [re: daisy2010]  
Авторtiti (Нерегистриран)
Публикувано02.12.10 10:34

И аз съм така и единственото ,което ми помага е карана на велоергометър,но аз лично в дома си имам кростренажьор.Пробвай още от първи път се чува как пукат прешлените и се облекчава болката!

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  

Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2014 Dir.bg Всички права запазени.