Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:42 02.07.24 
Здравна
   >> Алтернативна
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Странични ефекти от хомеопатиятанови  
АвторИнa (Нерегистриран)
Публикувано03.08.09 14:42



Имам проблеми със зрението (късогледство и слаб астигматизъм), поради което ми препоръчаха да се обърна към хомеопатията. Докторът ми предписа Datura Stramonium 30 ch.

Вземам по 10 капки преди всяко хранене през последните 3 седмици, донякъде имам подобрение но забелязвам неприятни странични ефекти:
при най-малкото движение получавам сърцебиене, малко размазано виждам при четене, докато преди нямах такъв проблем (с -3 диоптъра съм), гърлото ми е пресъхнало и постоянно съм жадна. Не знам дали е свързано с това, но през последните години имах главоболие средно веднъж седмично, сега е почти всяка вечер.



Тема Re: Странични ефекти от хомеопатиятанови [re: Инa]  
Авторfactfinder (Нерегистриран)
Публикувано03.08.09 15:30



Трябва да се консултираш незабавно с този хомеопат!
Негово задължение е да следи внимателно и регулярно въздействието на предписаното средство и да го смени или промени дозата , ако се налага.
Не винаги се оцелва веднага най-подходящия препарат (ако въобще се оцели...).
Трябва и внимателно да се подбира хомеопата - не се давай на кой да е...



Тема Re: Странични ефекти от хомеопатиятанови [re: Инa]  
Авторwiki (Нерегистриран)
Публикувано05.08.09 09:49



за мен хомеопатията е пълна глупост и всичко е плацебо ефект,отдавна спрях да си давам парите на вятъра,но да, може и да навреди,което много хора за съжаление не знаят.



Тема Re: Странични ефекти от хомеопатията [re: Инa]  
АвторAbby Fine (Нерегистриран)
Публикувано05.08.09 12:15



Не е изключено в хода на лечението с хомеопатия да се провокира ново заболяване. Само много добър и опитен хомеопат е в състояние да се справя с подобни ситуации.
Има си и така наречените лечебни кризи, които трябва да се наблюдават професионално и с необходимото внимание.
В противен случай има вероятност да се получи обратен ефект.





Тема Re: Странични ефекти от хомеопатиятанови [re: Abby Fine]  
АвторNina (Нерегистриран)
Публикувано07.08.09 22:39



При мен също се получиха неприятни странични ефекти. Два дни имах такова сърцебиене, че не знаех на кой свят съм. Проблемът ми не са очите, но мисля че не самата болест е важна, а факта че лечението се провежда с отрови макар и в много ниски концентрации. Може би е по-добре да потърсите друг начин за лечение, което да не влияе по такъв начин. Аз лично така направих.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.