Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:10 28.05.24 
Здравна
   >> Алтернативна
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема прост начин да се поизбавим от хлебаркитенови  
Автор Д-p OxБoли (майсторът)
Публикувано29.09.08 13:50



Преди лягане напръсквате дъното на кухненската мивка с някое средство против хлебарки. Затапвате умивалника и наливате 1-2 пръста вода. Пръсвате от противоинсектицида и отгоре върху водата 1-2 пъти. Отивате да спите или заминавате за уикенда спокойно. Като се събудите или върнете, умивалникът ще е пълен с плуващи умрели хледарки...

Аз използвах Райд-Макс. Резултатът беше грандиозен!.. Предполагам, може и с друг инсектицид. Изглежда отровата действа много по-силно, когато насекомите пият вода или се намократ. А преди това ги гонех посред нощ да ги пръскам по стените и се обгазявах като идиот...

На слука!



Тема Re: прост начин да се поизбавим от хлебаркитенови [re: Д-p OxБoли]  
Авторf (Нерегистриран)
Публикувано29.09.08 22:12



Благодаря за споделеното.
А сега моя опит с хлебарките. От ветиринарната аптека купувам прах против бръмбари "Регент". Едно пакетче се разрежда в 1л и се пръска по ъглите.Хлебарките значително намаляват.
В офиса един колега ги мамеше в специални картонени къщички за хлебарки купени от магазина.
Чудно нещо - лепеха се там като мухи на мед. След това много намаляха. Явно си предават телепатично информация за опасен обект.





Тема Re: прост начин да се поизбавим от хлебаркитенови [re: f]  
Автор Д-p OxБoли (майсторът)
Публикувано30.09.08 11:23



Чувал съм, че е много ефикасен, но май е доста токсичен за хората този Регент (и за домашните животни)...



Тема Re: прост начин да се поизбавим от хлебаркитенови [re: f]  
АвторL (Нерегистриран)
Публикувано30.09.08 21:20



Този "Регент"е фантастичен.Напръскахме миналата година с него през август и досега няма и една хлебарка - 14 месеца! Изглежда не само ги мори но и ги прогонва.



Тема Re: прост начин да се поизбавим от хлебаркитенови [re: Д-p OxБoли]  
АвторTaня (Нерегистриран)
Публикувано01.10.08 08:28



Тъй като става дума за силна отрова ,,Регент",а имаме домашен любимец,може ли да го използвам.



Тема Още по-прост начин да се поизбавим от хлебаркитенови [re: Д-p OxБoли]  
АвторMилeнa (Нерегистриран)
Публикувано01.10.08 22:23



Отървах ме се преди години с "Дезона" май се казваше и до ден днешен НЯМА. Не знам дали се продава още, сребриста опаковка с син надпис, представлява картофено пюре с някаква отрова. Слага се там където минават. Умират по скривалищата си и не се налага гадното чистене на трупове (още повече от мивката)





Тема Re: прост начин да се поизбавим от хлебаркитенови [re: Д-p OxБoли]  
АвторBили (Нерегистриран)
Публикувано04.10.08 16:00



Това е идейно, ама после как вадиш умрелите хлебарки от мивката? То ще стане нещо като супа от хлебарки





Тема Re: прост начин да се поизбавим от хлебаркитенови [re: Taня]  
Автор motle ()
Публикувано08.10.08 18:30



Значи: аз напръсках с Регент (казва се Регент 800 ВГ) и засега няма никакви хлебарки вече повече от 3 месеца

преди да пръскам, пуснах в гугъл "хлебарки и домашни любимци" и попаднах на писания за него (той е селскостопанска отрова за колорадски бръмбар и др. подобни); дори мисля, че темата беше в клубовете на дир.бг - в "Домашни любимци" или "Котки";
там се обясняваше, че активното вещество в този Регент 800 ВГ е някакво си вещество фипронил, което се използвало и в препаратите за бълхи и др.подобни по домашните любимци; не знам само какво е съдържанието на тоя фипронил във въпросните мазила и по колко се слага от тях (предполагам, че се слага само по малко на врата на животното)
както и да е, страх - не страх (имам 2 котки), напръсках; хора коментираха в тоя клуб, че имали един котка, друг куче, и нищо не им било станало..., но е ясно, че може да не се забелязва отрицателно действие, но това не значи, че няма нищо; т.е. може да не си проличи вредното действие, но да го има

НО: пак в същата тема имаше и следното - това действието на това активно вещество било насочено специално към дихателната система на насекомите, които (!!) имали друг механизъм на дишането от бозайниците ли, от топлокръвните ли, не се сещам, но по друг начин се осъществявало дишането при насекомите; та така, на тях им действало това вещество, на топлокръвните - не

това е, намерете ако искате по "фипронил, регент, домашни любимци" и го прочетете"; може и да е бил клубът за котки в дир.бг


обаче за препарата - ами да, разкара ги хлебарките и край; сега ще видя колко време няма да има хлебарки

аз го разтворих в 2 л вода и пръсках по всички ъгли, под и зад шкафове и хладилници, перални, също от външната страна по черчеветата на прозорци, балконски врати и входна врата

Редактирано от motle на 08.10.08 18:53.



Тема Re: прост начин да се поизбавим от хлебаркитенови [re: motle]  
Автор195419 (Нерегистриран)
Публикувано12.10.08 07:08



Сварявате един голям или два - три по малки картофа.Избелвате ги и ги смачквате.Към смачканите картофи прибавяте едно яйце и борна киселина.Хубаво омесвате.Късате топчета и разпръсквате на места недостъпни за домашни любимци. Внимавате да не си оближите ръцете./много апетитно изглежда/.По-вече няма да видите и чуете за хлебарки!



Тема Re: прост начин да се поизбавим от хлебаркитенови [re: 195419]  
Автор *jull** (())
Публикувано12.10.08 08:23



Ами както го описваш, направо си звучи вкусно!

Пустите му хлебарки, още малко и палачинки ще им правим!

Аз мога да споделя личен опит. В китайските магазинчета продават тебешир за хлебарки (става и за мравки, и за всякакви пълзящи твари). С тебеширчето се начертава линия на стената (ниско до пода) или на самия под. С една дума - навсякъде, където гадините имат навика да се разхождат. Е, този тебешир прекратява мераците им!...

И въобще не изглежда вкусно, така че няма опасност да си оближете пръстите!




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.