Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:48 27.04.24 
Здравна
   >> Алтернативна
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Хашимото  
Авторcura (Нерегистриран)
Публикувано04.10.08 10:34



Дайте идеи за алтернативно лечение на Хашимото, моля?



Тема Re: Хашимотонови [re: cura]  
Автор мaмчe ()
Публикувано04.10.08 17:57



Стига да имаш огромно желание и да не те мързи.

Надеждата умира последна,за да ни се изсмее в лицето



Тема Re: Хашимотонови [re: мaмчe]  
Авторcura (Нерегистриран)
Публикувано04.10.08 20:11



Давай! Болни сме и аз, и дъщеря ми, а тя е на 6 год.



Тема Re: Хашимотонови [re: cura]  
Автор мaмчe ()
Публикувано04.10.08 21:15



Натисни на мамче има номера на ай си кю-то ми.

Надеждата умира последна,за да ни се изсмее в лицето



Тема Re: Хашимотонови [re: мaмчe]  
Авторcura (Нерегистриран)
Публикувано04.10.08 21:31



Нямам ICQ - драснах ти на мейла...
Пиши ми там ако може?
Благодаря!



Тема Re: Хашимотонови [re: cura]  
Автор.... (Нерегистриран)
Публикувано10.10.08 07:20



Заведете поне детето на лекар. Не се доверявайте на непознати. В клуба може всеки да се обяви за всичко. Много малко сериозни лечители ще се наемат да ви лекуват. Алтернативните методи включват активното и съзнателно участие на пациента в процеса на лечение. За детето това ще е трудно. Хашимото не е играчка. Лечението изисква намеса на физическо ниво. Нито един (жив) енергиен лечител (до сега - освен Христос) не е доказал способността си да пречръща енергията в материя.

Най-силните алтернативни методи са с лечебна медитация - не изискват външна намеса.

Всеки ден по половин час медитирайте с лечебно утвърждение - например "Излекувана съм от Хашимото" - отпускате се в легнало или седнало положение, дишате дълбоко и бавно няколко пъти; после се стараете да изключите всяка мисъл; ако дойде мисъл, полека я оставяте да си отиде, а не почвате верига от асоциации; точно преди да изключите си казвате наум утвърждението три пъти като концентрирате (мислено) вниманието си върху 2-ра чакра. Трудно е, но може да помогне. В предаването на Гала "Имаш поща" даваха един дядо, който се е излекувал от напреднал рак така (сам е стигнал до този метод).



Тема Re: Хашимотонови [re: ....]  
АвторMary (Нерегистриран)
Публикувано10.10.08 10:06



Аз също съм с тази диагноза от около 10 години, моето хашимото е от нодозен тип, т.е. имам и възли на щит.жлеза. Пробвала съм множество алтернативни методи. Мога да кажа,че почти не са ми подействали в положителна насока - импулсна терапия, компреси с тиква, пиене на билкови отвари и капки и пр. и пр. единствено преди години бях започнала да пия капките на Бах, това е нещо подобно на хомеопатията и тогава получих подобрение - от ехографията се виждаше намаляване размера на самата жлеза и някои от възлите. Но после продължих с други неща и зарязах капките, защото пък от тях се изривах и сега отново се чувствам зле, т.е. възлите ми са си там, имам всички симптоми като сърцебиене, липса на концентрация, понякога ми е трудно да говоря просто, чувствам се на моменти като полуидиот, а все още не съм стара и ми се живее нормално. Може би медитацията е подходяща за мен, но препоръчайте ми моля къде мога да отида и да се науча да медитирам! В някое йога студио?



Тема Re: Хашимото-Maryнови [re: Mary]  
Автор мaмчe ()
Публикувано10.10.08 19:44



Грешката ви е в това,че сте преустановили капките на Бах.След като е започнала да намалява жлезата и възлите,това е било правилното лечение за вас. Почертавам за вас,защото за друг може да не пасват.А пъпките са били пречисрваща реакция на организма ви.Това, което организмът не може да изхвърли чрез отделителните системи, се изхввърля чрез кожата във вид на пъпки.

Надеждата умира последна,за да ни се изсмее в лицето



Тема Re: Хашимото-Maryнови [re: мaмчe]  
Авторcura (Нерегистриран)
Публикувано10.10.08 19:55



Здравейте!
Разбира се, че сме ходили на доктори - смея да твърдя при най-добрите/специално за детето! Но ме отчайва това, че цял живот тя ще трябва да пие тироксин... Дъщеря ми беше много зле - докторите я върнаха към истински живот и вече расте нормално и видимо изглежда супер! А за себе си съм се примирила с хапчето до живот...



Тема Re: Хашимото-curaнови [re: cura]  
Автор мaмчe ()
Публикувано10.10.08 20:30



Всеки сам прави своя избор.

Надеждата умира последна,за да ни се изсмее в лицето




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.